Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tichondrius95
Salutare la toti daciotii! Problema mea e atat de grava ca nu mai pot merge cu masina, de frica sa nu intre unu in mine. Incepe asa: de vreo 2 saptamani nu mai am stop pe frana( la pedala am masurat cu aparatul si am curent la cele 2 fire de la intrerupator) pe lanaga asta, cand semnalizez si aprind si pozitiia sau orice faza l, imi palpaie incet toate cele 4 becuri pe partea stanga, dca nu semnalizez, totul functioneaza normal. Am schimbat tabloul de sigurante, degeaba! Si sunt si fara stop pe frana pe ambele parti. Ceva idei de unde sa incep?
mecanick_maverick
...de la firul negru din mufa triplei - masa .
Acel fir ar trebui sä sigure masä tuturor becurilor , în lipsa lui masa se face prin intermediul celorlalte becuri - de aici pîlpîitu' .
dizzy
Problema de masa.
Dubleaza firul de masa cu o conexiune direct pe caroserie si ai rezolvat-o!
dc_copilu
Ziceai ca ai curent la firele de la intrerupator , dar se poate sa fie contactul dus.Parerea mea e sa-l schimbi , costa max 10 lei.
Si eu am avut probleme cu ala si l-am schimbat si acum merge. M-a costat atunci 6 lei.

Cu respect,
dc_copilu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.