Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Cutie de viteze Dacia Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
freeman30
Cumpar o cutie de Dacia Nova ,nu conteaza modelul GT-GTI ,sa fie pe cat posibil functionala.

Astept oferte pe privat, mail-mess: nic_costi@yahoo.com , sau aici.

Rog persoanele care vin cu oferte de 400-500 ron sa Euro ,sa se abtina in a face oferte deoarece nu le voi raspunde.
freeman30
valabil
freeman30
uppp
freeman30
chiar si desfacuta sau defecta.
freeman30
uppppp
freeman30
valabil
madmario
hmm... eu am luat o NOVA INTREAGA pentru cutia de viteze... si nici macar nu eram sigur ca nu se poate repara a mea...
Decat sa risc sa iau o cutie de viteze defecta, sa tot platesc manopera de scos-pus... am preferat sa iau masina, "daca vine pe roti - inseamna ca e buna..."
oricum imi mai trebuiau niste componente, asa ca a fost bine.
cam 400 -500 ron au fost cele mai ieftine cutii gasite de mine in primavara... cu riscul de a constata ca nu sunt functionale. Decat manopera pe dat jos-deschis-schimbat-inchis-pus la loc... +eventuale surprize, am preferat manopera de montat doar.

atentie... nu intotdeauna pinioanele sunt si interschimbabile... de regula sunt selectate si imperecheata inainte de montaj, functie de abateri, chiar daca sunt in plaja admisa.
freeman30
QUOTE(madmario @ 29 Oct 2010, 10:06)
hmm...  eu am luat o NOVA INTREAGA pentru cutia de viteze... si nici macar nu eram sigur ca nu se poate repara a mea...
Decat sa risc sa iau o cutie de viteze defecta, sa tot platesc manopera de scos-pus... am preferat sa iau masina, "daca vine pe roti - inseamna ca e buna..."
oricum imi mai trebuiau niste componente, asa ca a fost bine.
cam 400 -500 ron au fost cele mai ieftine cutii gasite de mine in primavara... cu riscul de a constata ca nu sunt functionale. Decat manopera pe dat jos-deschis-schimbat-inchis-pus la loc... +eventuale surprize, am preferat manopera de montat doar.

atentie... nu intotdeauna pinioanele sunt si interschimbabile... de regula sunt selectate si imperecheata inainte de montaj, functie de abateri, chiar daca sunt in plaja admisa.
*



am cutia buna ,dar carcasa e putin fisurata(2-3 cm) si se prelingea ulei.oricum as prefera sa o schimb.Cu demontatul si montatul ma descurc.Problema e ca sunt preturi mari la o cutie de viteze de dacie,pe cand una de golf 3-4 e 200 ron.
freeman30
uppppp
freeman30
upppppp
x.fun
tot nu te intereseaza cutia mea?perfect functionala si niciodata desfacuta.
freeman30
de ce nu citesti mai sus?Am cutia buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.