Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pareri mufa
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Lasker
Salut Baieti m am gandit azi sa-mi schimbi cd-player la masina avand un Sony Xpload mai vechi putin primit si l-am scos pe ala vechi de Solenza si sa-l bag pe asta nou, surpriza nu se potriveau mufele asa k am decis sa ma duk la un service sa mi-l puna ei ajung akolo si baiatul de la service imi spune k Sony ul nu are mufa in spate si k treb sa cumpar si mi a zis k au ei la pret de 50 ron si am ramas blocat va intreb a avut cineva problema asta cu mufa in spate la cd player SOny Xpload si a cumparat mai ieftin si de unde?
ostilu84
Postati o fotografie cu partea spate a playerului, sa ne putem da cu parearea si eventual sa va indicam un loc unde este mai ieftina. Si eu am tot Sony Explode si stiu ca are mufe ISO.
O fotografie ar fi edificatoare.

L.E. Am citit mai bine postul. Eu m-am uitat la instalatia solenzei mele pe care am luat-o cu acest player si nu mi -a parut a fi modificata, deci ar trebui sa mearga fara probleme si la dvs. Eventual, postati o fotografie si cu mufa vechiului cass si o poza cu mufa de la instalatia autoturismului, vom gasi o solutie...
Lasker
salut uite am atasat o poza cu spatele cd playerului poate imi dai niste idei ce-ar treb sa fac ms mult
ovidiu87
in mod normal mai trebuia sa ai si in mp3 infipta mufa cu firele din poza lui ostilu84.In cazul acesta trebe sa mergi la un magazin de electronice si sa ceri mufa pt mp3 u tau (La un capat sa aibe mufe ISO si la celalalt capat sa intre in mp3)-exact ca in poza de mai sus.
odata cumparate mufele se conecteaza la masina si ai rezolvat problemele
cristyjas
Salut,si eu tot Sony xplode(GT 20 ) am pe masina si asa cum spune colegul Ostilu84,aparatul trebuia sa mai aibe o mufa care face legatura intre el si conectorii ISO ai masinii,mentionez ca eu l-am pus de nou pe masina si nu am facut decat sa-l scot pe cel original al masinii si sa-l mufez pe acesta fara alte interventii asupra instalatiei si a mers.
ostilu84
Daca ati putea indica modelul exact al cass ului, ar fi si mai bine, sa vedem in fisa tehnica ce fel de conector este ecela, sa nu gresim.
Oricum, varianta cea mai buna este tot sa mergeti la un magazin de electronice penru mufa, cu cass/ul in mana. Eu am luat doua mufe ISO pentru a lega un LG la un cablaj taiat de audi80 si ambele au fost 15 lei, in conditile in care pe un site de piese ambele erau 5 lei(2,5 lei bucata).
In orice caz, toata distractia ar trebui sa coste maxim 20 lei, nu 50.


Lasker, aveti PM
Lasker
Salut Ostilu cass ul e un Sony Xpload CDX-GT200S problema e daca stie cineva un magazin in bucuresti unde sa fie mai ieftinut asa k e criza:P
EUGEN2008
pai incearca in prima faza la cel de la care l-ai primit , teoretic adaptorul ISO - Sony a ramas pe masina lui si daca si-a luat alt aparat nou ala oricum vine cu tot ce trebuie in dotare
Lasker
fratilor am cumparat mufa iso pana la urma si tot nu merge akum problema e ca nu se aprinde casetofonul i-am dat reset cum scrie in manual tot si dejeaba se aude putin knd apas reset si dupaia e mort nu se aprinde deloc nici cu contactul pus nimik stie careva care ar fi problema akum ?
ostilu84
Cred ca trebuie sa se uite cineva care are minime cunostinte de electronica la aparat, pentru a vedea daca se alimenteaza corespunzator, respectiv cu un multimetru se verifica existenta tensiunilor in mufa, asa cum este specificat pe eticheta de pe aparat. Poate se ofera vreun coleg din Bucuresti.
Atasez documentatia pe care am gasit-o pe internet despre acest aparat.
Apropo, cat a costat mufa?
Lasker
am gasit problema era arsa o siguranta care e atasata de firele masinii:Pcass ul merge akum cum trebuie in sfarsit eram pregatit sa ma duc sa iau altul de nervi:)) mufa a costat 17 ron plu 4 ron adaptor pt radio deci am scutit 30 ron tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.