Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
playeroooo2000
cumpar broasca de logan
astept oferte.
EUGEN2008
Cred ca am vorbit aseara, broasca stanga electrica de logan , are o agrafa rupta , o rezolvi cu una de pe a ta. In rest pare in regula . 50 lei cu transport inclus in pret
playeroooo2000
oricum de la 80 ron cat ai cerut la telefon fara actuator la 50 ron completa ai lasat foarte mult la pret.
ma astept la 40 ron pentru o broasca fara uzura, completa, data jos de pe o masina sa zicem avariata.
asta e de pe dreapta, eu vreau stanga.cea de pe stanga are 1 agrafa rosie(aia care e intreaga in poza) si una galbena(aia care in poza e rupta), pretul nu imi convine , pare uzata destul de mult.Si nu ma ghidez dupa culorile agrafelor cand identific partea de pe care provine(sau pentru care este destinata)-asta ca sa nu las loc de interpretare.
daca as avea nevoie de o broasca de pe dreapta nu as lua-o pe asta.
o broasca noua cu actuator costa minim 76 ron ssau 100(acelasi fabricant ca si originalul numai ca ti le da in punga nu in cutie).
fara actuator o pot gasi noua aproape de pretul asta.
asa cum am mai scris si in alte posturi a lua o broasca uzata cu pret mare(apropiat de cel ca si nou) inseamna TEAPA (asa dupa cum am vorbit la telefon)- motivul este praful care se depune in timp si prin frecarea componentelor culisante-si sunt 3 la numar care ruleaza intr-o aceeasi zona de 5 mm, 1 plastic si 2 de metal - duce la defectiunea broastei care aparent e intacta, nu mai face inchiderea centralizata si deschiderea din cheie.
AVIZ celor care aveti probleme cu broastele de renault, logan - sunt facute dupa acelasi calapod, cu o minima adaptare se pot transplanta de colo colo, dar mai ales iarna crapa imediat cand prin putina gheata+ uzura preexistenta.
multumesc de oferta oricum!
astept in continuare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.