Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reactualizare topic in IE 8
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
ageana
Am o problema cu IE 8.0.6001, care se manifesta astfel: dau click pe View new posts, pe pagina cu rezultatele cautarii imi arata ca ultimul post a fost scris de X.
Apoi intru pe topic si vad ca ultimul post e al lui Y, care-i mai vechi decat al lui X.
Adica nu-si actualizeaza postarile cand intru pe topicul respectiv.
Pe Opera si Chrome nu apare problema asta.
klaus
o fi vreo setare de cache
cmandrei
Am patit-o si eu cu ie la fel; singura versiune era sa sterg toate cele, inclusiv prajiturelele.
ageana
Iar pe Opera imi apare asa forumul (nu mereu, cam 70% din cazuri).
Se pare ca are ceva OS-ul meu cu daciaclub biggrin.gif

Am sters tot ce era de sters... istorie, cookie-uri, etc. Degeaba.
Cred ca ma paste un downgrade la IE7. Iar opera face asa doar de cateva luni, la inceput mergea fara probleme.
Markos
Eu am observat alta chestie: cadeodata, dupa ce se încarca headerul forumului (daca pot zice asa), IE8 se întepeneste într-o reclama si nu încarca si structura propriu-zisa. Dupa un refresh page de obicei reuseste sa încarce tot.

Eu suspectez ca exista perioade în care reclamele astea gen googleadds se încarca mai greu (fiind de fapt la niste adrese externe). IE8 se întepeneste în ele, firefox sau chrome le ignora dupa un timp de asteptare si trec mai departe.

Evident, comportamentul asta depinde si de providerul de net.
bucatzel
Referitor la opera.
cre' ca ai reusit sa pui opera pe ceva setari de developer.

In colt dreapta sus, ai un icon mic care seamana cu un ninja.
Apasa pe el, si in meniul ce se deschide, apasa pe Display (e in capat, in partea stanga).
ageana
Sa moara cichicean daca am vreun ninja prin vreun colt. Eu ma mir ca uneori merge, si alteori nu.

O sa scot IE8-ul acum, sa vad ce mai zice.
bucatzel
[attachmentid=1627665818]

Pe acolo uita-te.
ageana
Asa arata al meu minunat opera Tu nimic, batman tongue.gif
bucatzel
Ok. Am sapat prin meniuri si vaz ca e si alta metoda.

View (Alt -V) -> Style -> Author mode. Sigur tu esti cu el setat pe user mode.

Io cu ce-s de vina ca Opera ta nu-i ninja-friendly tongue.gif ?
CGDBZ
Eu folosesc Mozilla Firefox caci pe IE 8 nu-mi merg anumite "chestii" .Se poate dezinstala IE 8 si daca da castig ceva ?
Markos
QUOTE(ageana @ 19 Oct 2010, 16:12)
O sa scot IE8-ul acum, sa vad ce mai zice.
*


Daca nu l-ai scos, mai poti încerca ceva. In Tools - Internet Options gasesti un buton de Settings pt Browsing history. La Check for newer versions of stored pages, setarea implicita e Automatically parca. Pune-o pe Every time I visit the webpage si vezi daca s-a rezolvat problema ta.
ageana
Ahaaa, la mine era pe Never.
Daca o sa-mi pot citi postul asta dupa ce dau View new posts, Markos are un tzatziki de la mine. biggrin.gif

Unu, doi, treeeeeei, trei si jumatateeee, am dat. biggrin.gif

LE: 'ete bre ca d-acolo era.
Sa traiesti grecule! cheers.gif
Markos
Ma bucur smile.gif Poti s-o lasi pe Automatically, ca merge ok.
Lostboy
La hardware ai recidivat, la software ... încã n-ai promis nimic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.