Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: KOREA GP
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2
gabize
Massa ori se simte amenintat cu plecarea de la scuderie, ori plasarea pe podium de saptamana trecute i-a dat aripi.
sorin000
QUOTE(Tomcat @ 13 Oct 2012, 12:17)
Calificari, MP al Coreei de Sud:

10. Michael Schumacher (Germania/Mercedes-AMG) 1:38.513;
11. Jenson Button (Marea Britanie/McLaren-Mercedes) 1:38.441;
12. Sergio Perez (Mexic/Sauber-Ferrari) 1:38.460;

*


huh.gif ?
TMihai
Unde-i greseala? unsure.gif
gabize
Locurile 11 si 12, nu au participat la S3, deci au afisati timpii din S2.
Schumi are un timp mai mare, e drept, dar e timpul din S3.
sorin000
Ptiu , am uitat de treaba asta cu q1,q2,q3...my bad blush.gif Am ramas blocat de la moto , fiind ultima competitie pe care am vazut-o la teveu. Dar maine sper sa pot vedea cursa de f1 tongue.gif
dil
Cred ca Massa isi simte locul amenintat, din aceasta cauza a prins aripi. Nu este prima data.

Kamui Kobayashi si-a reluat titlul de kamikaze de la Grosjean. Daca inaintea cursei eram curios care este urmatoarea victima a lui Grosjean, acum a lovit Kobayashi, doi dintr-o lovitura. Si ce lovitura a reusit...

RBR a prins aripi. Nu cred ca-i mai prinde careva.
Frumoasa miscarea de la start a lui Vettel si Webber.
Solon
RBR incepe sa o dea in caterinca. Ala alearga ca nebunu' si de la boxe i se spune ca masina merge in safe-mode. Adicatelea, ii bate de ii usuca pe ceilalti chiar si cand are o pb.
Massa oricum e chiftea si cred ca ocupa un loc inutil.
gabize
Cum Vettel si Weber au mers fara probleme, n-au prea fost in atentia camerelor, asa ca, probabil, anuntul de pe final a fost facut pentru a fi si ei in prim-plan, intru multumirea sponsorilor.
dil
Cred ca pe final au aparut din cauza transmisiilor radio.

Nu am gasit niciun video cu Weber si Vettel cu dansul Gangnam style, doar echipa de la BBC:
R19/16v
Vezi la SKY
centurion
Il felicit pe Vettel pentru cel de al treilea titlu mondial. Si de asemenea pe RBR pentru titlul cu numarul 3 la constructori.
Hack
Inca nu s-a terminat wink.gif ...
gabize
După SC2, cursa a prins ceva culoare. Lupta piloților din America de Sud, dar mai ales lupta dintre Hulkemberg - Hamilton - Alonso au animat cursa.
În rest, Vettel de neînvins, Kimi cu puțin noroc locul 2, iar Grosjean a făcut o cursă foarte bună.
Una peste alta, Hulkemberg a fost omul zilei. Bravo lui!
dil
As mai adauga si startul.

Ce foc de tabara a iesit din masina lui Webber si cat de calm se uita la masina.

Kimi iar pe locul trei la general. Mercedes s-a apropiat la un punct de Ferrari. Vettel deja are 3 curse avans din 5 ramase.

Sa vedem daca mai sunt penalizari dupa cursa, au ramas ceva incidente de analizat dupa.
gabize
Da, am uitat de Webber! Mult calm pe omul ăsta! Păcat că pleacă din F1, mai putea încerca măcar un loz. Deși insipid și inodor, prea modest uneori pentru F1 (și la propriu dar și la figurat), a arătat de câteva ori că e un adevărat pilot.
Solon
Vettel, ca de obicei, fuge imediat si s-a terminat.
Webber, atata ghinion nu am vazut.
Hulkenberg, foarte tare cursa, cu o masina rapida si tractiune cacalau ca pana si Ham a comunicat asta.
Misto faza cu aripa fata la Rosberg. In ce hal s-a desprins
Kimi, cursa buna. Inginerii cam golani cand ii spuneau lui Grosjean "race him". Oricum, mi-a placut depasirea superagresiva a lui Kimi asupra lui Grosjean.
5 curse disponibile 125 puncte maxim, Vettelul cu 77 avans. Daca si la Suzuka merge la fel se cam termina dupa aia.
gabize
S-a cam terminat de prin Ungaria. Da no, suntem datori să sperăm smile.gif
Solon
Locul 9 lui Alonso si s-a terminat. Cica pleaca si Brawn de la Mercedes. Se pare ca il vrea Honda la McLaren.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.