Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucsat si schimbat rotule si bieleta directie dupa
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
barbus
Asa cum zice numele topicului vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc in primul rand pt explicatiile si pozele postate pe acest forum. Am inceput prin a schimba 1 bec,apoi 1 releu de semnalizare,desfacut si curatat carburatorul , apoi am schimbat bieleta schimbatorului de viteze impreuna cu patina, apoi am taiat maneta schimbatorului cu vreo 7 centimetrii(tin sa va anunt ca e estetic si foarte practic,,intra foarte usor in viteze si sant foarte multumit de le acum),apoi am complectat nivelul uleiului la cutia de viteze,schimbat antigelul din masina si nu in ultimul rand ,,,,,,dar la urma biggrin.gif am reusit sa-mi bucsez masina si sami schimb rotulele superioare si inferioare ,plus bieleta de directie tip vechi si bieleta antiruliu pe partea stanga a masinii.
cateva poze atasate \

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


Lunii imi fac aceeasi treaba pe partea dreapta, doar ca o voi face in timp mai scurt,,,,ca am invatat pe partea stanga ce si cum, multumita voua si acestui forum.
deceneu32
QUOTE(barbus @ 23 Oct 2010, 17:52)
centimetrii
Lunii

Ma bucur ca ai invatat sa-ti repari singur masina.Felicitari!Nu strica sa inveti sa scrii corect in limba romana.Se scrie ''centimetri'',nu ''centimetrii'',deoarece nu este articulat.''Luni'' este numele primei zile a saptamanii,nu ''Lunii''.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine! smile.gif Am vazut ca sunt unii care se ataca,le iau apararea agramatilor,in ideea ca ''asta e forum tehnic,domnule,nu forum de gramatica''.Cu alte cuvinte,sa scriem ca Gigi Becali:''Facase voia Domnului!!"
barbus
QUOTE(deceneu32 @ 24 Oct 2010, 11:31)
Ma bucur ca ai invatat sa-ti repari singur masina.Felicitari!Nu strica sa inveti sa scrii corect in limba romana.Se scrie ''centimetri'',nu ''centimetrii'',deoarece nu este articulat.''Luni'' este numele primei zile a saptamanii,nu ''Lunii''.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine! smile.gif Am vazut ca sunt unii care se ataca,le iau apararea agramatilor,in ideea ca ''asta e forum tehnic,domnule,nu forum de gramatica''.Cu alte cuvinte,sa scriem ca Gigi Becali:''Facase voia Domnului!!"
*



Nu m-am suparat,chiar deloc,pt ca nu e un forum de gramatica biggrin.gif .Dar avand in vedere ca sant de nationalitate maghiar,eu presupun ca scriu bine romaneste.Cel mai important pt mine e reparatia in sine ,nicidecum modul meu de exprimare,,,parerea mea !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.