Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Super5 GTS
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
valir5gts
Renault Super5 GTS
An:1987
Motor: 1400cmc, carburator dublucorp, instalatie de gaz, reparatie motor facuta la 113.000km, in prezent are aprox. 130.000km
Caroserie: 5 usi, albastru metalizat, culoarea de la logan, tinichigerie si vopsitorie, reparatie praguri, facute acum un an.
ITP: valabil inca un an daca nu ma insel.
Frane: sabotii au fost schimbati inainte de ITP.
Accesorii si piese: am bare transversale, faruri si stopuri de rezerva, disc de ambreiaj si rulment, o pompa de apa, plus alte maruntisuri.
Cauciucuri: Pirelli Aquamile, noi.
Fotografii:

Pret: 4200RON negociabil

Valentin 0727325419
valir5gts
up. pret negociabil. Nu ezitati sa cereti detalii. ITP-ul este valabil pana in 04.2012.
Ceasurile de bord sunt de GTX, indica si temperatura apa. Le am si pe cele originale.
valir5gts
up
valir5gts
up
valir5gts
Inca de vanzare, pret negociabil.
valir5gts
up
maRiu5
te intereseaza un schimb?
am unul la fel ( R5 GTS cu doua usi din 1985) care din pacate mi-a fost tamponat
valir5gts
am alta masina.nu ma intereseaza schimburi.daca esti interesat de masina putem discuta la pret
valir5gts
up
uskatu
Salut! Motorul este cumva 1.4 Energy (E6J) ?
valir5gts
salut, as fi vrut eu. motorul este C2J. motor de 1397, carburator dublucorp weber 32DRT cu aprindere electronica.
Motorul de care spui tu a fost montat foarte tarziu pe masina, prin 90
valir5gts
up. 4000RON negociabil
valir5gts
up
valir5gts
up.pretul negociabil
mubongo
Instalatia de gaz e trecuta in acte? Ce consum are? Daca ai putea sa pui mai multe poze cu interiorul si portbagajul...
valir5gts
instalatia este omologata. este trecuta si in carte si in talon.rezervorul este de capacitate mica, 25 de litri parca, ocupa cam un sfert din portbagaj. o sa fiu sincer, consuma destul de mult, doar are carburator dublucorp. in bucuresti, in aglomeratie cred ca e undeva la 9 consumul, afara consuma normal 5-6 in functie de stil. diferenta dintre benzina si gaz nu este semnificativa. imi cer scuze, nu am fotografii cu interiorul, promit ca maine de dimineata fac si le pun.
valir5gts
poze
aurel82
carburatorul nu il dai separat?
valir5gts
carburatorul este curatat si calibrat pe stand,merge foarte bine.masina este in stare buna de functionare si vreau sa o dau asa.o sa caut prin piese,sa vad daca nu mai am cumva inca un carburator
Ion_R5
Pacat ca nu se pricepe lumea la masini. Renault Super 5 in 4 usi - este o super masina. Am avut si eu una tot fabricatie 1987 - diesel 1.6.

A ta arata foarte bine. E vopsea originala? (nu doresc sa o cumpar, intreb din curiozitate. R5 a fost realizata la fel de bine, cu era VW Golf 2) La 850 kg masa proprie, masina se misca foarte bine pe sosea cu motorul asta de 1.4 benzina si directia nu are nevoie de servo. Daca Renault ar mai fabrica Renault Super 5 as cumpara. Este mult peste Clio 1 si Clio 2 - ma refer la caroserie si nivelul de finisare al plasticelor/interiorului.

E revopsita. A mea era vopsea originala, dar era destul de matuita, in schimb avea foarte putina rugina.

Am eu o bara de Renault Super 5 Turbo - o luasem pentru a mea, dar cum a ajuns la Remat.... Bara e originala si e intacta.
valir5gts
Cum am mai spus, la masina a fost facuta tinichigerie si vopsitorie, culoarea este albastru, cea de logan. culoarea originala a masinii era tot un albastru dar mai palid. am vrut sa o fac dupa culoarea originala dar costa prea mult. Voi atasa fotografii si cu toate "accesoriile" cu care se vinde masina.
Tin sa te contrazic, poate am avut eu ghinion, dar am muncit mult la restaurarea bordului, sa nu ma scartaie.
Masina nu are nici macar 850 de kg, are 770kg.
valir5gts
up.inca valabil
mubongo
Asteptam poze cu ''accesoriile''...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.