Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: capac protectie sub bord solenza clima 2003
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
roibescu
este cineva proprietar de solenza clima an fabricatie 2003, primele loturi, pe benzina?
user posted image
ramsen
eu sint de clima 2004...spune frate ce te doare ...
roibescu
sunt proprietar de solenza clima de 7 ani (unicul proprietar al acestui autoturism).
am mai avut masina in service,dar pana acum nu am avut surpriza neplacuta sa observ lipsa unor componente ale masinii. de aceasta data am observat ca sub bord in partea stanga totul este la vedere ceea ce inainte era inchis etans si totodata ceva lipsa in partea de jos a bordului.
anecula_08
Pune o poza cu locul in cauza sa ne dam seama mai bn.
roibescu
uite niste poze.da-ti si tu cu parerea
anecula_08
Pai ai toate plasticele. Da-mi un add la id anecula_08 ca sa iti trimit manualele de service sa te convingi smile.gif
solenzoi
Sunt cu solenza scala fabricata in mai 2003 , dar exact asa ca si in pozearata si la mine. Exact gaurile din prima poza doar ca nu se vad acele fire , probabil sunt puse mai sus , iar despre a doua poza exact la fel.
rais
clima mea 2003 tot asa e nu a avut nici un capac, probabil ti s-a parut
bogdanmardare
Colegul nostru a pus aceeasi intrebare in alte doua topicuri si a primit cam aceleasi raspunsuri.
Poate chiar crede ca a avut bordul inchis etans pentru ca masina este varianta clima (i-am pus poza cu cele doua parti ale bordului in alt topic).
Ca sa il mai ajut un pic, o sa ii spun ca gaura ovala din partea stanga a semicochiliei inferioare volan este de la mecanismul de reglare pe inaltime al volanului (mecanism de altfel prezent la Clio si la SuperNova). Deci, daca a avut cumva volan reglabil pe inaltime (de, masina e clima), in mod clar i-au schimbat coloana de directie in service wink.gif.
Imi cer scuze, nu m-am putut abtine.
Maskatu
Doua topicuri deschise pentru aceeasi problema. Problema s-a rezolvat asa ca se inchide aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.