Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: AUTOVIT si tepele de acolo
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Pages: 1, 2
renoipso
Hai sa postam fiecare experienta avuta la cumpararea unei masini din autovit.
Cati si-au luat masini bune de acolo si cati au fost tepuiti , si mai important de toate, mai vin proprietarii adevarati cu ele in targ sau le vand pe internet?
einstein1984
Nu.
Banu1974
Mai vin si proprietari dar ,din pacate,tot mai putini...
dizzy
Am fost ca vanzator si nu ma mai duc.
Multi samsari, tepari si gura casca.
Acu vreo zece ani erau oameni mai seriosi acolo.
Acum pe internet ai poze, comparatii, etc.
Oricum Solenza la ora asta nu mai merita sa iei la mai multy de 1500 euro, dar deh, unii au impresia ca-i Mercedes.
augustin87r
N-o merita, dar cine o vinde la 1500 euro? Cati de pe forum sunt de acord sa o vanda la pretul acesta?


Si pe site-ul autovit sunt samsari. Gasesti greu proprietari adevarati...
alex_DNK
eu unul n-as da-o nici cu 2000 de euro. asta pentru ca stiu ce masina am si cat am investit in ea (nu neaparat bani). decat sa ma risc sa imi cumpar una la 3-4000 de euro si sa am cine stie ce probleme cu ea.... e foarta buna masinuta mea
sorin1983
altii n-ar da sn fara 2000 biggrin.gif
gasesti si masini bune dar rare. oricum acum targul e pe afara deci poti sa te duci sa iti faci o idee fara sa intri.
rratzoiusexos
unde mai gasesti masina inmatriculata in romania, cu un nr decent de km, cu aer conditionat,jante aliaj,geamuri electrice,servodirectie si din 2004 incoa' la 2000 epuroi???n o fi limuzina dar la banii astia isi face treaba
aluibasarabeanu
Targurile de masini nu mai sunt ce au fost pentru ca acum masinile sunt vandute de rromi.A facut careva de pe aici vreo afacere buna cu rromi?!Tocmai la asta ma gandeam si eu.Rromii vand masini la preturi prea mari si isi ma si bat joc de ele pana le vand.Te mint in fata si icearca sa suga cat mai multi
bani.Asta fac toti rromii!

Moderator edit: Cuvinte cu tenta rasista inlocuite.
ramsen
QUOTE(augustin87r @ 9 Nov 2010, 13:13)
N-o merita, dar cine o vinde la 1500 euro? Cati de pe forum sunt de acord sa o vanda la pretul acesta?
Si pe site-ul autovit sunt samsari. Gasesti greu proprietari adevarati...
*


eu acum o luna am avut in mina de la un coleg de serviciu exact 3300 euro...poate nu ma credeti dar ma jur cu mina pe biblie ca i-am avut...l-am refuzat ca pur si simplu nu am ce sa imi cumpar cu banii aia daca o vindeam...poate gaseam ceva bun dar nu cred...asta este...
Alex4u
pai am fost in targ weekendul trecut..si pot spune ca din toate masinile de acolo daca erau maxim 10-15 la proprietar restu...
Maskatu
se inchide pt curatenie si avertismente

se redeschide cu urmatoarele mentiuni
-Brazilia, atentie la limbaj, nu este permis atacul la persoana. Nu atacati persoanele ci ideile lor.
-aluibasarabeanu fara posturi cu tenta rasista

on: Depinde si de noroc. Pana acum cativa ani, erau multi oameni seriosi prin targ care vroiai pur si simplu sa isi vanda masina, oameni cinstiti cu masini nelovite, cu revizii la zi/ in service. Pe masura ce anii au trecut, au inceput sa isi faca "cuib" tot felul de persoane dubioase, care in timp s-au aliat si au creat mai multe grupuri "de interes". Acum intri cu greu inauntru cu masina. Locurile "bune" sunt deja rezervate si daca ai noroc sa prinzi loc bun, este "inconjurat" de persoanele mai sus amintite, si parca nici nu iti vine sa stai.

Din pacate multi au facut compromisul de a da masina acestor persoane, cu 100-200-300 de euro mai putin decat trebuia, masina ajunge pe mana acestor, ce isi pun acele sute de euro peste pretul de achizitie, si hop ii vedem in targ. Decat sa mergi in targ mai bine faci o cautare pe site-ul lor. Acolo ai mai multe sanse sa dai de "oameni cinstiti" care prefera sa dea 2-3 euro /sms decat cateva zeci/ sute de lei pentru a sta cu masina in targ la "vizionari".
aluibasarabeanu
Intrutotul de acord!Respect pentru moderatori si scuze pentru "iesiri"!
augustin87r
Din penultimul post, se intelege ca e cam ca un fel de taxa de protectie. Asa fac talibanii bani: ca sa nu atace convoaiele sau lucrarile, trebuie sa platesti. Masina e usor de aranjat daca esti `capos` : roti taiate, geamuri sparte si uite asa mai bine o dadeai cu 200 euro deai putin celor de acolo.... Astea sunt cele mai mari mizerii care se pot face de oameni impotriva oamenilor....
freeman30
Am fost duminica in targ (am stat in afara targului)in calitate de vanzator (de fapt un prieten isi vindea masina). Aveam ca acum s-a dat o Scala,si spre prostia noastra am pus pe masina pretul de 2200 E,si noi o lasam la 2000.Nu va zic ca au venit numai "cetateni mai sus amintiti" cu oferte care mai de care,ba chiar 2 s-au urcat aproape cu japca in masina la proba zicand ca sunt de acord cu pretul,dupa care opresc in mijlocul drumului si ne pun in mana 8000 ron ,sa numaram banii ca e bine asa.Sau ca ne mai dau ei 500de ron cand le dam "fiscalul".Desigur ca nu am fost de acord.Nu recomand nimanui sa vanda masina in afara targului.
Maskatu
Si nici in interior... Daca afara este asa, va las pe voi sa va imaginati cum este in interior. Eu am fost mai demult si ma "dadeam rotund" pe langa o super nova sa vad ce zice individul. Dupa cum vorbea, clar nu era propietar. Lauda masina cat in luna si in stele, ca nu-i lovita, ca are km reali, ca e miere si lapte. Cand l-am intrebat de ce a fost revopsita aripa pe dreapta si are luft mare capota fata de aripa, a inceput sa o dea in diverse... ca vezi domne de la ceva rugina... Cam asa cu astia. smile.gif
freeman30
exact,au mai venit si potentiali clienti care erau intradevar interesati in a-si cumpara o masina pentru ei,nu ca sa o revanda si ne spuneau ca au vorbit si cu samsarii,si ca acestia isi laudau masinile,si ca toate nu aveau mai mult de 40-50.000 km.Probabil dat inapoi.
marius80_eugen
QUOTE(dizzy @ 9 Nov 2010, 12:13)
Oricum Solenza la ora asta nu mai merita sa iei la mai multy de 1500 euro, dar deh, unii au impresia ca-i Mercedes.
*


QUOTE(sorin1983 @ 9 Nov 2010, 14:07)
altii n-ar da sn fara 2000 biggrin.gif
gasesti si masini bune dar rare. oricum acum targul e pe afara deci poti sa te duci sa iti faci o idee fara sa intri.
*


Daca topicul ar ramane al celor are au aceste masini sau vor sa cumepre aceste masini , ar fi la obiect , altfel iar se ia pe aratura cu preturi si comparatii !
Eu stiu un lucru deocamdata : pentru cei care nu iti permit o masina mai noua de 10 ani din afara , DSN , SLZ , Clio , Matiz , chiar si un Logan obosit sunt cam singurele variante care merita ca bani . Am destule exemple cu persoane tepuite cu Golf 3 , BMW E34 - 36 , Opel-uri vechi , chiar si Cielo . Acestea sunt masini care le reperi destul de bine , cu piese noi , care te mai tin o "viata" fata de altele aduse din afara .
Indiferent de pretul care se cere pe o asemenea masina , au ajuns sa fie cam "masina saracului" , asa cum erau fostele Dacii 1300-1310 si am ajuns la concluzia asta cand am fsot ultimele dati prin targ sa caut ceva piese pentru tata la 1310 , multi spunandu-mi ca ei nu mai tin piese pentru acele masini .
Nu se pot condamna nici oamenii care au intretinut masinile si voi pe ele 2000 - 2700 de euro , chiar daca au peste 100.000 km , ei sunt reali , toate consumabilele au fost schimbate la timp , iar acea masina nu va pica prea curand , romanul fiind constient ca nua re nii un interes sa-l lase masina cand ii e lumea mai draga , in timp ce neamtu' sau bulgarul , cand vede ca "pica" scapa de ea cum poate . La ei masinile ori merg perfect si nu el vand , ori au probleme si deja si-au luat alta , iar cea defecta este la vanzare .
Autovit-ul din pacate este unul dintre cele mai mari targuri si are o oarecare monopol pe Romania . Nu va plac samsarii ? Nimic mai simplu ! Dati telefoane din anunturile telefonice , cautati pe forumurile marcilor care va plac ( desi toti pe acele forumuri vor mult mai mutl decat pe cele din targ , pentru ca acele masini au fost intretinute de oameni care au tinut la ele , nu de samsari care le dau cu silicon si mai adauga 200 de euro ) si cu sigurqanta veti scapa de intermediari .
DACA nu se mai apeleaza la samsari , cu siguranta ei isi vor schimba "meseria" . Ei exista pentru ca VOI ii lasati sa traiasca pe spinarea voastra , a celor care vindeti si cumparati masini . Vreti o masina din afara ? Mergeti dupa ea sau dati comanda la site-urile specializate .
Normal sa sunt multi care "depreciaza" o masina romaneasca atunci cand o compara cu cele din afara , dar adevarul este ca ei nu stiu costurile "ascunse" ale masinilor din afara . Pe alea nu le calculezi decat DUPA vre-un an de exploatare si abia atunci iti dai seama cat ai dat de fapt pe ele , nu imediat .
Nici o masina din 2003-2005 nu poate avea cu adevarat acei km . Majoritatea exploatate normal au 80.0000 - 100.000 , iar cele aduse din afara au cel putin DUBLU ! Nu mia credeti preturile de la samsari , ca ei incearca sa SALTE preturile la unele si sa le coboare la altele . Iti arata o masina de 1500 de euro si te convinge sa o vinzi pe a ta cu 1400 de euro , dar el stie ce petarda e aia la 1500 de euro , iar pe a ta o va vinde cu 1700-1800 .

Trebuie inteles un lucru : NICIODATA nu vei pacali un samsar , NICIODATA nu vei iesi in castig dintr-o afacere cu unul ! In cel mai BUN caz , cumperi ceva la pretul corect DACA samsarul este disperat dupa bani ! Asta trebuie tinut minte ! Daca ceva ti se prea prea "bun ca sa fie adevarat" , cu siguranta este si trebuie sa te gandesti ca traiesti in RO si toti vor sa te tepuiasca , pentru ca ei numai din asta traiesc , nu muncesc , nu fac un ban cinstit , doar din furaciuni , specula , minciuni si fraierit persoane credule si fara experienta !
CIPTUNING
QUOTE(marius80_eugen @ 12 Nov 2010, 10:08)
Dati telefoane din anunturile telefonice ,

*




N-au scapat nici astea de smenuri.. Masinile ieftine si bune sunt cumparate inainte sa apara anuntul din ziare. Baietii se misca repede, ung pe cine trebuie la mica publicitate si au detaliile inainte sa apara anuntul.
M-am convins prin 2004 in Bucuresti de metoda asta, un loc de se cumparau masini pt a fi vandute in alte orase (lumea avea bani si nu tineau tare de pret).
Am reusit cu greu sa vad si sa cumpar o dacie in miezul zilei, doar in conditiile in care un numar de telefon era gresit si al doilea telefon din anunt a fost deschis mai tarziu.
In rest: "-Nu mai este valabil".
Nu vreau sa generalizez acum, dar atunci era o practica raspandita.

Ca sa nu mai zic cand s-au vandut\inlocuit berlinele portocalii de la Cristaxi... mana cereasca! tongue.gif
silvio21
E adevarat.Cine stie ce masina are nu scade la pret si nu o da ca pe un chilipir.
Eu am luat o SLZ de o saptamana de la un coleg de servici la valoarea de 7000 ron,masina nu merita pentru c a fost pe taxi si la mecanica pe fata e cazuta,planetare,amortizoare discuri frana etc,sa nu mai zic ca a facut cu ea peste 300.000 kilo si pe bord avea 98.800 kilo.Teapa daca am luat am facut-o cu buna stiinta pentru ca am facut testul cu ea si am vazut ce poate si ce nu dar la mine a fost si posibilitatea ca pot sa-i dau banii in rate lunare cate 400ron pe luna.
Acum incet o sa-i fac mecanica si ce mai trebuie ca o tin ptr mine.
ramsen
tabla este buna pe ea?motorul merge bine? cutia intra bine in viteze?are servodirectie?daca toate sint bune mecanica o faci tu usor...poate te ajut si eu unde ma pricep...
vitamina
Cum se prezinta motorul dupa cei 300.000 km?Probleme majore sa iti faci de caroserie pt ca restul se poate inlocui/repara!
sorin1983
QUOTE(aluibasarabeanu @ 9 Nov 2010, 14:22)
A facut careva de pe aici vreo afacere buna cu rromi?!
*


Eu. I-am pacalit pe unii cu o dacie break smile.gif cand au dus-o a doua zi la mecanic au venit sa le dau banii inapoi radmasa.gif au avut de furca cu masina aia biggrin.gif
augustin87r
Din moment ce bordul a fost schimbat, nu mai poti stii sigur cati km are.

Nu stiu de ce producatorii de autovehicule nu fac o memorie a nr de km si in computer. Cand mergi sa ii faci un test clip la reprezentanta sa iti listeze o hartie pe care sa scrie toate erorile, nr. km , data fabricatiei etc...Poate o fi la masinile mai scumpe. Dar si cei ieftini s-au gandit sa impiedice fraudarea. Tin minte ca Dacia clasica are un sigiliu in bord la cablul de kilometraj...

Daca ar fi toate masinile asa, samsarii ar da din colt in colt si n-ar mai da teapa cu km .... Nu te-ar mai putea minti. Si nu ar mai avea toate masinile aduse din Germania 175 000 km (bai , dar toate au asa...)
mikemaniack
M-a intereseaza o solenza clima/scala are cineva de vanzare?
Samsari din pacate exista peste tot, si in autovit si pe net.
Sunt pline siteurile de samsari.
rodi
Autovit... odata ca niciodata un targ de masini si accesorii unde iti rezolvi problemele pe care le cauti.
211CFL
eu mi-am cumparat-o de pe site,1700, an 2005,72000 km, "cheala",singura problema pe care am avut-o pana acum a fost o crapatura la inelul de etansare,cap bara dreapta si bucsele,asta mi-a spus inspectorul itp de la RAR Grivita.Atat,am ajuns la 81000,si tot n-am schimbat distributia...
Maskatu
Daca vrei sa se rupa cureaua si sa shimbi jumatate de motor, poti sa mergi linistit in continuare.
Fancyman
Tin mult la masina mea, dar cand ma gandesc ca deja nu mai gasim piese de schimb, asa ma incearca un gand ........ sleep.gif
augustin87r
Masca port-faruri stiu ca nu se gaseste. Abia am gasit eu in vitan ceva care s-a potrivit, dar avea lipsa niste table care intareau traversa. Si cadru motor vad ca nu se mai gaseste, dar in rest....Consumabile or sa fie mult timp de acum incolo....
Fancyman
Daca gasesti undeva rezervor spalator parbriz, sau mecanism stergator, sau radiator, sau........ si multe altele. Nu zic, poti sa improvizezi dar cu riscuri

Maskatu
Se gasesc cam 90% din piese. Este un procent bun tinand cont ca masina nu se mai fabrica de ceva ani. Aceeasi poveste si cu super nova. Daca chiar nu gasesti ceva, poti sa mergi la dezmembrari. Aici ma refer la elemente de caroserie sau piese de genul celor enumerate de tine... rezervor spalator de parbriz, brate,etc. Rezervorul nu vad de ce ai avea nevoie... ti s-a spart sau ce are?
gygyscafes
Si pentru celelalte 10 procente nu se poate face comanda? happy.gif Da, stiu, e ceva mai scump dar, cand e imperios necesara aceea piesa....
Fancyman
Si, de exemplu, cine iti fabrica tie la comanda una bucata mecanism stergatoare ? La Slz singurul furnizor de mecanisme era UAMT

pt maskatu: da, rezervorul mi s-a crapat pur si simplu acu' vreo 4 ani; l-am mai lipit dar tot curge daca-l umplu mai mult de 1/3 . Iar furnizorul care-l producea (Plastor) nu mai fabrica de mult.

Da, mai e solutia cu cautatul la dezmembrari dar sint slabe sansele si ,oricum, si daca gasesti piesele alea tot vechituri sint. Am "tras" de vechea dacie 1300 vreo 14 ani, dar macar se gaseau toate piesele, ca se mai fabricau - acum politica Renault-ului e sa asigure piese numai pt masinile care ies de pe banda.

gygyscafes
Pai si daca nu se mai gaseste o anumita piesa ce papucii mei facem? Tragem masinile pe dreapta? O adaptare, modificare, ceva tot ar trebui sa se poata face. blush.gif
Fancyman
Pai vezi c-ai gasit solutia ? biggrin.gif
Dar sa nu te astepti sa mearga ca-nainte ! Eu unul m-am saturat de carpeli asa ca voi face intr-un fel.
Marian66
e usor de tot de cumparat masini de pe autovit, dati search pe google la nr de telefon si vedeti ce va apare.
eu am cumparat doua masini sh (singurele pana acum) de pe autovit.ro, proprietari, n am avut probleme.
solenza mea 2005 confort am dat o cu 1600 iarna trecuta, n avea nimic decat ca era cu oalele ruginite. avusesem si 1800 oferta dar am mai tinut, m a si prins cand aveam nevoie de bani.
oricum, am vazut solenza 2003 cereau 3000 pe ele, astia nu sunt oameni smile.gif)
Fancyman
Doamneeee, unde-am ajuns !
Pai inseamna c-a mea din 2003 ori c-o vand, ori c-o dau la RABLA, tot un drac blink.gif
augustin87r
Ansamblu stergatoare parbriz :

http://pieseauto.bizoo.ro/vanzare/875716/A...z-Dacia-Solenza

E scump, dar nu prea se strica. Iar daca se strica , se repara...

Eu ma gandesc sa iau o Solenza avariata si asa o sa am repere pt orice...
Fancyman
Dar se mai merita? cand masina valoreaza atat?

La mecanism daca umbli sigur spargi bucsele de plastic care sint imbatranite.

Ideea e ca orice ban care-l bagi in masina nu-l mai recuperezi la vanzare.
iulian'71
Si eu am fost cu Oltcit-ul in targ dar la Focsani in martie 2003. Primii care au sarit pe mine au fost samsarii si care mai de care prea stiutor, ba ca bat axele, ba ca are kilometrajul dat inapoi, ba ca e zgariata si trebuie vopsita, etc. Dupa ce au plecat ei au inceput sa vina si interesatii dar cum ii vedeau ca se uita mai mult la el si aparea unul la vreo 55 de ani si incepea sa critice masina pana l-am trimis in originea mamei lui. In rest am dat numarul la vreo 5 insi din care m-au sunat 2 dar dupa ce am dat-o la un coleg din Caracal si care a tinut-o inca cca 3 ani si a dat-o la randul sau la un oltcitist veritabil.
Am plecat cu gandul ca nu voi mai ajunge niciodata sa vand masini in targ si vorba unui fost prieten care o mai facea pe samsarul "Fiecare masina isi are fraierul". Bine ca toti actualii posesori a masinilor mele nu s-au incadrat la categoria mai sus mentionata, fiind multumiti de ele si ramanand prieteni.

De pe Autovit am luat unui prieten un Logan in februarie anul acesta si am destul de multumit atat de masina cat si de pret. Masina un Ambition din martie 2005 cu 46k era din Pitesti, al doilea propietar doar de 6 luni, fusese stearsa pe dreapta fara a indoi stalpul central sau pragul, pretul final 3500euro. Prietenul a mai bagat de atunci 20k km, si urmatoarele piese: bieletele de directie, placute de frana, suportul spate motor, kitul de distributie, 2 cauciucuri de vara si un set de cauciucuri de iarna cu tot cu jante. Cheltuieli cca 1500lei cu tot cu schimburile de ulei si filtre.
augustin87r
Daca ai bani de masina noua sigur nu merita investitia. Daca ai bani tot de un SH, atunci mai bine bagi in a ta ca stii pe ce te bazezi. Masinile SH sunt spoite bine ca sa ia ochii. Apoi te lasa in drum...
djasu82
eu unu sunt de alta parere decat sa cumperidin targ mai bine cumperi de pe strada - cu siguranta acea masina nu e prefatita vopsita etc si e si in stare buna de functionare.
In targ rar gasesti oameni de omenie .
Maskatu
Eu mi-am luat cazanul din semnatura de pe autovit.ro. Vanzatorul postase anuntul acolo la fel cum as fi facut si eu si as face daca mi-as vinde masina. Era primul propietar deci exclus sa fi fost o samsareala. Ca a avut ea bubele ei, le-a avut ca nu a avut ala grija de ea. Asa ca depinde si de cine "ai parte".
ion razvan
Autovitul nu mai e pentru omul de rand serios cu nevasta si copil daca nu ai relatii in lumea samsarilor iei o teapa de nu trece nici cu sedative biggrin.gif anul asta in primavara am luat credit de la brd 3000 de euro cu scopul de a-mi lua masina am cautat pe net am cautat in ziar am cautat prin intersectii am avut de ales intre opel astra 97 vectra 2 95 corsa 95 ford mondeo 97 si logane 2005 galbene dry.gif toate masinile ereau date ca fiind unic proprietar dry.gif astra 97 erea ruginit si nu semana cu poza nici daca il desenam eu proprietarul bine inteles cetatean suedez blond cu ochii albastrii dry.gif a urmat corsa carasera materiale de constructii pana au distruso si dupa aia vindeo nene nici macar nu sau obosit sa o curete proprietarul erea dealnostru doar nesimtit si mincinos cica s-au jucat copii dry.gif cu o betoniera in ea s-au cu ce?? a urmat vectra aici surpriza unicul proprietar erea cel de la astra nici nu m-am mai uitat la masina pa si pusi fordul mondeo erea un batranel din militari la vreo 80 de ani care dupa 3 accidente sa gandit sa renunte la volan numai ca cele trei accidente lasasera urme pe masina si nu merita cumparata desi se reparase destul de bine loganurile vreo 4 la numar au fost taxi si ereau praff si astfel am ajuns intrun impas 3000 de euro si nu aveam pe ce ii da . il sun pe varmiu care se ocupa cu reparatii motoare si scutere stiind ca are stand in vitan sa vad ce zice si el . duminica urmatoare ne-am intalnit in targ si am dat o tura sa vedem marfa Nimic din ce imi doream eu . la misto ne apropiem de o solenza diesel ma urc in ea si mi se pare confortabila geamuri electrice jante de tabla 1800 de euro albastru metalizat ma uit la caroserie nu avea rugina erea ok . mai sus un pic vad o scala cu jante de aliaj ac servo geamuri electrice chiar buna alba mergem acolo cand ne apropiem de ea apare un individ destul de serios care zice ca nu e proprietarul dar se ocupa de vanzare ei ok vroia 2900 facem o tura cu ea troncanea pe spate geamul de la sofer nu mergea avea un pic de rugina la buza aripilor din fata in jurul rotii in fine ii zic ca ne mai gandim si facem schimb de nr telefon plec din targ cu gandul sa revin duminica viitoare . marti seara ma suna tipul cu solenza alba daca nu vreau sa ne intalnim sa vb k poate ne intelegem . ne intalnim pe la 18 30 pe ion mihalache langa fostul dioda . tipul imi zice ca lasa la pret 200 de euro ma fac ca dau un tel sa vb cu un cunoscator tongue.gif am vb cu cu prietena nu retin despre ce cand revin ii zic ca ma costa vreo 400 de euro sa o pun la punct la care el vizibil iritat dupa ce isi baga unghia in gat zice 2450 e bine k tocmai ii facuse itp si nu mai vrea sa o tina . batem palma ii dau bani imi da actele si gata . acasa studiind actele constat ca masina a fost a omniasig si a fost vanduta la licitatie cu 7000 de ron si eu am luato de la un tert care nu a bagat decat benzina in ea cu 10000de ron dry.gif
costurile reparatiilor care au urmat achizitiei 400 ron distributie si pompa apa 50 ron bucsile de pe spate 129 ron macara geam sofer din care in final nu am folosit decat motorasul 120 ron ulei si filtru ulei 80 ron filtru aer si filtru polen dar numai dupa ce mam imbolnavit de un streptococ specific ac auto in rest benzina a si 60 ron spray grund spray alb 13 si hartie abraziva de 1000 au urmat 17000 de km in care am schimbat doar consumabile si piese numai pt k am vrut eu sa fie noi concluzie e o chestie de noroc si ghinion si face parte din farmecul unei masini la mana a doua pe care o cumperi un pic mai obosita si o aduci prin munca la gloria de alta data wink.gif
ramsen
si in final acum esti multumit de solenza pe care ai cumparat-o???
aluibasarabeanu
Mare dreptate Ion Razvan.Uratania mea de Solenza pe care am dat cat pe o Scala si care mi sa parut ca este praf din punct de vedere tehnic a inceput sa mearga din ce ince mai bine si chiar a inceput sa-mi placa dupa cateva bucse schimbate ,o bieleta antirasturnare schimbata putin antifonata cu ce am avut la indemana, curatenie exemplara la interior, marti este programata la schimbat distributia, toate curelele si capetele de bara si pivotii.Consuma putin si nu face nici un fel de figuri.Mi se pare foarte important, la cumpararea sh, ca masina sa nu aiba rugina si motorul si cutia sa fie intr-o stare foarte buna ca in rest o poti readuce la "frumusetea de altadata" si totusi ajung la vorba baiatului care mi-a cumparat Loganul :"masinile bune costa mai mult ".
pedros
Am intrebat odata pe cineva care a vandut o SOLENZA si a cumparat un SEAT nou , cum i se pare ca merge ( cea noua comparativ cu cea veche ) ? Stiti ce a raspuns : aia veche mergea ca o masina la 5000 de euro si asta merge ca o masina la 15000 de euro = NO COMMENT
CAT_GAB
............ De la 5000 de iepuroi la 15000.................este distanta taticu
dar asta cam asa este
Maskatu
Asa intrebare, asa raspuns. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.