Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Despre bujii
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
livacana
Buna seara! Am si eu o nelamurire pe care nu reusesc sa o edific! Care este diferenta dintre bujiile cu polul mai ingropat si cele cu el scos mai mult in afara,nu stiu daca ma exprim prea bine,sper sa intelegeti. Credeti ca merita un set de bujii cu 2-3-4 poli pentru bobina clasica si aprindere at 01 cu platina clasica? Am auzit pareri diferite despre marci si modele de bujii,de care sa aleg? Multumesc
Merced
Apasa aici!
tichondrius95
I-ati bujii cu 3 electrozi , sunt mai multe marci, undeva de la 80 e lei in plus, dau scanteie mai puternica si mai rapid
ursu_florin2002
Sinterom 14 NP 21 sunt cele mai bune bujii pentru motor dacia clasic.
danciusergiu84
si echivalentele,

nu?
unikat45
beru bp6hs...sper sa nu gresesc.. ar fi bun sa treci la un AT 011 cu senzor .. costa cam 100 ron dar te face sa uiti definitiv de platina... serios ca merita investitia mai ales daca mergi pe gaz...inainte de sezonul rece nu ar fi rau sa verifici un pic jocurile pe la culbutori
livacana
Am gasit bujii eyquem rc 42 s, desi toata lumea spune de c 42 s,or fi bune sau nu, le incerc si va spun.
Ov
exista topic dedicat (vezi al 2-lea post)

aici se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.