Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: scartait
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
remuspr
Am un scartait in partea din stanga fata . Scartaitul se manifesta cand apas pe aripa sau cand plec de pe loc. Am zis ca este arcul rupt , m-am uitat nu e . Stie cineva ?
Multumesc.
Ionut.cta
Telescopu ? Stiam ca si alea mai scartaie cand se duc
rodi
Unge cu spray de ulei telescopul, capatul lui si teaca precum si scaunul arcului. Poti sa dai si la bucsile basculei. Apasa pe capota. Pune mana pe axul telescopului. Apasa pe capota daca mai scartie pune mana pe capatul amortizorului la prinderea de sus. Daca simti vibratia pe zgomot

Telescoapele ca si arcurile se schimba pereche...
fullhouse
pivot superior si bucse brat superior. Astea mi-au provocat mie un scartait infernal, desi pivotul nu era foarte uzat, burduful era spart si a ramas fara ungere. Bineinteles ca pot fi si telescoapele, pe spate sesizez si eu un scartait si numai de la telescoape poate fi, restul e nou.
ghitza
nu va chinuiti ca sunt bucsile tirant
ghitza
scriu aici sper sa nu se supere initiatorul,nu stiam ce bate la gropi pe stanga fata si astazi am zis sa ridic roata pe crick sa vad ce este si spre uimirea mea e rupt suportul inde intra tirantu cu bucsile tirand,Nu ete rupt pe langa lonjeron ci gaura undre intra tirantu pe jumatate nu mai este .Se poate suda aks cu aparatu de sudura sau trebuie service si autogen?o sa pun si poza momentan nu am
ursu_florin2002
Da , se rezolva cu autogenul....chiar daca o sa cumperi alt suport , tot nu e scump.
ghitza
aha, k mss de raspuns
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.