Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: nu intra in viteza a 5-a dacia 4x4 diesel
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
gogs
pana nu demult , vitezele erau foarte usor de schimbat, dar de la un moment dat, a 5-a treapta a inceput sa intre foarte greu, adik trebuia sa imping foarte mult levierul in dreapta (aproape sa-l indoi). Acum nici macar asa greu nu mai intra ; in locul treptei 5 intra tr 3. A mai intalnit cineva problema asta la un papuc 4x4 diesel sau poate la alt tip?
Astept pareri. Multumesc!
Costy2000
Salut ......... nu prea le am dar din ce spui tu s-ar putea sa ai un tampon sau ambele la cutie rupt si sa se fi deplaseze cutia si asta ar fi problema care sa schimbat pozitia la trepte acuma nu stiu poate sa fie si din cutie uitate sub masina o urci pe o rampa si te bagi si misti de cutie si vezi si tamponile cum se prezinta


BAFTA smile.gif
Janek
Nu stiu exact ce cutie are masina ta , dar la o berlina normala eu zic ca sunt bucsele la traversa de la maneta la cutie, sunt 2 bucse de crom , eu acolo as verifica prima data!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.