Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu itp-ul?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
micri
am de facut itp-ul luna viitoare si am o dilema.
in talonul masinii este adresa la care stateam acum doi ani. intre timp am schimbat adresa, asa cape talon am o adresa iar inbuletin si pe asigurare am alta adresa. asta o sa-mi creeze probleme la itp?
danciusergiu84
probabil daca platesti tu la caserie sa ai probleme, mie mi-a cerut talonu si CI si asa isi pot da seama... ca adresa nu mai e valabila...
dar daca trimiti pe altcineva sa plateasca.... pe ei nu-i intereseaza unde-i proprietaru'...
micri
da dar numele este acelasi pe talon si pe asigurare dar pe talon este o adresa iar pe asigurare alta adresa
danciusergiu84
nu o sa-ti verifice adresa pe asigurare, doar data valabilitatii, daca au chef...

LE nu vad care ar fi problema ca intre timp ti-ai schimbat domiciuliul
ursu_florin2002
Nu stiu la ITP daca e problema , desi nu cred , dar daca esti oprit de politie pe strada si iti cere actele , iar in CI e o adresa si in Certificatul de inmatriculare alta adresa , adica nu ti-ai facut mutatia , politaiul iti va opri certificatul de inmatriculare 100% + amenda , nu mare , pana la remedierea problemei......oricum de acel talon nu o sa mai ai nevoie.
G I M
Aia n-au nicio treaba cu proprietarul, totul e sa ai cartea si talonul.
danciusergiu84
si asigurare valabila
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.