Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Interfete,comenzi,volan,diverse,modele,2mil
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3, 4
horia1983
Aduc diverse interfete pentru comenzile volan, la diverse modele renault, astfel radioCD schimbat ba putea functiona cu comenzile la volan.
Interfetele sunt compatibile cu playere SONY, PIONEER, ALPINE, etc.
Pret 200 ron adaptorul

Tel 0766 333 975 sau
0722 642 894
horia1983
up
bogdan.stavar
salut ma intereseaza si pe mine un adaptor eu am un cd player tuner list pe un renault laguna 2 acest adaptor este si pentru display si pentru comenzi volan ?
horia1983
salut,
adaptorul este numai pentru comenzi. Afisajul nu iti va mai arata decat ora si temperatura. Imi trebuie sa stiu si ce model de radio vrei sa pui...
horia1983
up
BoR
Am pe o Supernova un Sony CDX GT414-U cu mufa usb.Din intampare aveti comenzi volan compatibile cu acesta?Multumesc.
horia1983
salut,
Am doar adaptoare pentru comenzile de fabrica. Nu pot sa te ajut.
horia1983
up
horia1983
up
horia1983
up
Monaco
masina: Renault Laguna 1 ph2
cd playerul :LG LAC 2900Rn
Pretul?
apsydude
megane 2.2 ( 2008 )
am satelitu comanda volan + head unit alpine.
ai adaptoru de face legatura intre ele ?

vad ca esti din craiova, si eu la fel.
daca e ok, facem proba si l'am si luat !
horia1983
momentan nu am pe stock adaptorul pentru masina ta, trebuie sa ajunga pe saptamana viitoare
horia1983
up
AnduCT
Salut, ai adaptorul de comenzi pe volan si poate pt. display pentru clarion CZ100E pt. Megane 2.1 din 2004?
horia1983
sapt viitoar ar trebui sa primesc
apsydude
lasa-mi mesaj aici cand ai adaptoarele si o sa te sun.
merci !
horia1983
ok
clr
Salut,
Pentru asa ceva se poate?
http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/...0MPB/index.html
horia1983
QUOTE(Monaco @ 9 Dec 2010, 10:05)
masina: Renault Laguna 1 ph2
cd playerul :LG LAC 2900Rn
Pretul?
*


Pentru LG nu am nimic. Am doar pt :
Alpine
JVC
Kenwood
Panasonic
Pioneer
Sony
Clarion
Blaupunkt
clr
Pai si raspunsul pentru mine ? sad.gif
Am vazut ca ai pus Pioneer in lista, dar e destul de generic, ma interesa strict pentru modelul acela.
horia1983
da se poate, sigur este 200 ron adaptorul, momentan nu il mai am pe stoc, o sa ajunga pe sapt viitoare
tvasea
Ma poate ajuta cineva cu o fata de culoare gri cenusiu pentru un cd-player original renault pnetru megane 1 clasic?
clr
QUOTE(horia1983 @ 14 Dec 2010, 00:37)
da se poate, sigur este 200 ron adaptorul, momentan nu il mai am pe stoc, o sa ajunga pe sapt viitoare
*



Super smile.gif
Deocamdata interfata de diagnoza wink.gif si sarbatorile, dupa anul nou te anunt cand o fi si pentru adaptor.

Merci frumos.
horia1983
ok
horia1983
up
horia1983
up
PMG_tr
Salut, daca oferi si montaj la el ma declar interesat, iar dupa sarbatori poate fac un drum pana la tine la craiova; pm te rog, numai bine
horia1983
da sigur se ofera si montaj.
horia1983
up
horia1983
up
horia1983
up
bubu782001
Merge si rotita de la telecomanda cu acest adaptor? Ma refer la schimbarea postului, sau a track-ului etc.

Pentru un Renault Twingo 2001 cu un Sony MEX BT3600U ce aveti ?
horia1983
merge si rotita,
Merg toate butoanele de pe comanda din spate volanului.
bubu782001
De acord. Ce nu inteleg eu este:

Sony are un singur buton (tasta) de source. Apasat acest buton comuta sursele Tuner -> CD -> AUx...etc..si se reintoarce la Tuner -> CD etc...

Deci o bucla continua. Ok pana aici.

Comenzile de sub volan la Renault (Twingo in cazul de fata) avem comenzile "Source inainte" si "Source inapoi" (comenzi NERECUNOSCUTE de Sony - care are UN SINGUR buton de source) - ori daca ambele butoane fac aceeasi comanda (mai precis "Source")...este total aiurea (un buton de pe telecomanda este pur si simplu irosit - dublat).

Apoi la telecomanda avem jos comanda "Enter" - in ce comanda este convertiata la Sony.

Pe scurt ai avea o lista ceva care arata comenzile in care sunt convertite cele de la volan? Pentru ca dupa cum am spus...pe Sony nu corespund exact comenzile de la volan. Uite o poza de exemplu ca cea din attachment.
horia1983
Salut,
Sa iti spun cum e la mine. Eu sus am un singur buton si de acolo schimb intre mp3-tuner-usb-aux.
Butonul de jos enter cand sunt in MP3 il folosesc la schimbarea folderelor, iar rotita la schimbarea melodiilor.
Pe radio, rotita o folosesc atunci cand caut frecvente iar butonul de jos il folosesc ca sa schimb posturile memorate.
Am un Pioneer Deh3100ub iar comenzile sunt pe un safrane din 97 ca in poza
horia1983
up
apsydude
ai primit adaptoare pentru alpine ?
parca trebuiau sa'ti vina sapt trecuta ... lasa-mi un mesaj aici.
merci
horia1983
ar fi trebuit sa ajunga de saptamana trecuta adaptoarele pentru modelul tau, dar din cauza sarbatorilor au cam intarziat toate coletele. Te anunt cand imi ajung.
horia1983
up
valy hd
salut.Ma intereseaza adaptoare pentru display si comenzi volan la un megane 2 2003 cu un alpine cda 9855r.eventual pretul si pe cand le poti trimite.
horia1983
Adaptoarele sunt numai pentru comenzi volan, se pot trimite dupa 3 ianuarie. Pret promotional 170 ron setul
horia1983
up
horia1983
Preturi noi, pentru adaptoare
170 ron orice adaptor pentru orice model.
Au venit si adaptoarele pentru megane 2 cu alpine.
0766 333 975
0722 642 894
andreig1982
salutare
pt Blaupunkt St Louis MP56 exista adaptor pt comanda volan de logan?
mersi,
Andrei
horia1983
salut,
adaptor exista, numai ca trebuie sa cumperi si comenzile de pe un model renault.
Adaptorul costa 170 ron iar daca vrei sa cumperi si comenzile undeva intre 30-50 ron. S-ar putea sa am si eu unele pe acasa de renault safrane, ti le dau cu 30 ron, deci 200 ron cu totul.
Daca te intereseaza poti sa ma contactezi la
0766 333 975 sau
0722 642 894
andreig1982
am inteles
comezile le am de ceva timp, dar nu le-am montat niciodata
sper sa te contactez curand
mersi
valy hd
ok,te sun maine sa vedem cum facem.ai idee daca la tipul meu de mp3 se potriveste si ceva adaptor pentru display?
horia1983
Salut,
Pentru display nu exista nimic pentru astea aftermarket, doar pentru comenzi.
horia1983
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.