Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Compatibilitate Piese Snova
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Fantastik
Am descoperit de curand ca sabotii de dacia 1310 cu puntea de Break se potrivesc pe Snova si Nova care mai stie ce piese se mai potrivesc de la alte masini sa posteze aici va rog..
tr04www
bucsele de la bascula de la berlina sunt identice cu cele de supernova.
ps. se nimeresc si la amortizoare pe spate la dsn.

si placutele de frana se nimeresc dar nu le poti pune sigurantele alea sa stea fixe in etrier.
mrkiry
Salut!Ma intereseaza si pe mine daca fuzeta+rulmentul de la o nova gti se potriveste pe o supernova?desi eu nu cred sa se potriveasca datorita planetarelor...stie cineva adevarul?
Fantastik
sigur NU se potriveste...
CrysMM
Ma indoiesc ca se potrivesc bucsele de la bascula. Sau chiar daca se potrivesc, nu are rost sa pui bucsi de berlina. Eu la 1310 schimb busile la aprox. 30.000 km, incepe sa faca rau de tot. La DSN la putin peste 180.000 km, sunt originale si nu dau semne ca necesita schimbate. La DSN se recomanda schimbare bascula echipata complet.

Sabotii de break si papuc se potrivesc, am schimbat eu. Par mai sanatosi.

Planetarele de logan se mai potrivesc, dar nu stiu mai exact care. Am un amic care a pus de Logan.

Placute de 1310 nu recomand, clancane la franare, placutele nu stau fixe in etrier.
Furry-Rasputin
Pipa bieletei de directie de la 1310 se potriveste si la SupeRNova.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.