Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Prezoane pentru jante de tabla
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
valentin_29
Salutare,
Cumpar 16 prezoane pentru jante de tabla, Megane 2.2.
Daca aveti, un pret va rog.
Multumesc !
daniel4ro
poti cumpara doar 12 si sa folosesti in completare prezoanele pe care ar trebui sa le ai la roata de rezerva, tot pt janta de tabla smile.gif

din ce stiu se potrivesc si de logan, care sunt si mai ieftine
Radocanu
salut
am eu 16 prezoane, 50 lei
Stima
Vallybz
ai fost la vitan?
valentin_29
Up!
einstein1984
Vezi la Norauto. Sunt vreo 70 de lei 20 de prezoane.
valentin_29
@ einstein1984: Multumesc de sfat! O sa iau legatura cu cei de acolo.
O zi buna!
valentin_29

Am fost la Norauto si aveau prezoane de dimensiune 12x1.25. Intrebarea e daca se potrivesc la Renault? La Renault sunt cumva 12x1.5? Ma poate ajuta careva? Multumesc anticipat!
einstein1984
La Logan sunt Lungime: 50 Diametru exterior: 23 Filet ext.: M 12 x 1,5 Lungime filet: 26 Calitate/Clasa: 10.9 Deschidere: 17 hexagon exterior otel zincat Lungime: 26
5 lei la Unix auto.

M12x1,5 am vazut la norauto Titan acum vreo 2 luni.
valentin_29
Up!
valentin_29
Din ce am citit pe forum se potrivesc si cele de Logan, asa ca am luat de Logan, pret 6.5 RON/buc originale. Sper sa nu am probleme.
rick23ro
Scuze de offtopic, dar cu ce diferea prezoanele pt aliaj fata de cele pt tabla?
espacern
Tot off-topic:
Diferenta intre un surub pentru jante de aliaj si un surub pentru jante de tabla:cea pentru jantele de aliaj are o saiba care protejeaza materialul jantei la strangere.Cam ca cele din poza unde este un surub pentru jante de aliaj(in stanga) si un surub pentru jante de metal(in dreapta).
Numai bine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.