Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR]Releele 7700810936 si 7700414484
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
pamparam
Salut,

Caut sa cumpar releele 7700414484 si 7700810936.
Este vorba despre un releu pt proiectoare si unul pentru dezaburire luneta.


Am fost asta vara sa-mi repar masina la service (Mitcony) si mi-au furat releele astea doua (ca deh... proiectoarele nu prea le folosesti, iar dezaburirea nu-ti trebuie vara, asa ca nu te prinzi prea curand ca au disparut...).
DanCVA
cauta niste relee de 30-40 de amperi la magazilele de piese auto si gata. Dimensiunile sunt cam standard.
pamparam
DanCVA, sigur e ok sa folosesc relee de 40A?
Am impresia ca cele care imi trebuie sunt cu dioda si de 50A. Nu se intampla nimic daca pun de 40A fara dioda?

R19/16v, merci pentru raspuns.
Nu am mai folosit ebay-ul, asa ca nu m-as risca acum sa astept mult si bine dupa relee. In plus, una din licitatii nu mai e valabila. Oricum, e bine ca exista la preturile acelea.
EUGEN2008
nu cred sa fie alte releee decat sunt pe logan , adica cel galben "cub" de sub tabloul de bord ptr dezaburire - 40A si unul maro din cutia de relee de 20 A . Doar ca sunt coduri cu 8200 pe ele nu cu 7700 (au mai evoluat codurile intre timp ). Daca astea sunt - 60 lei cele 2 relee
pamparam
Ambele sunt sub bord, deasupra pedalelor, in capatul unor fire.
Cele din cutia de relee (de sub capota) sunt pentru altceva.
EUGEN2008
uite poze cu releele. eu am descris asezarea lor la logan, nu stiu la symbol cum sunt exact
pamparam
Cel galben cred ca e ok pentru dezburire. Esti din Bucuresti? Am putea sa ne intalnim sa fac proba?

[Am prea putine mesaje pe forum si nu pot sa trimit PM]
EUGEN2008
nu . In Brasov. Sorry
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.