Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semn pe volanta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
BMA
am schimbat de curand volanta ca s-au dus dintii de la coroana. cand mi-au schimbat-o mecanicii au dat jos motorul, au desfacut cutia si au schimbat-o. acum nu se mai opreste volanta cu semnul la gaura prevazuta. Stiu ca inainte se oprea intotdeauna cu semnul la ferestruica aia mica de pe cutie. n-au montat-o bine ? trebuia sa tina cont atunci unde pun semnul ? sum reglez acum avansul daca semnul nu este la locul lui ?
Ov
imposibil sa se opreasca tot timpul motorul in acelasi loc smile.gif asa ca stai linistit.

Ca sa verifici daca e bine semnul, ala apare (parca, nu mai stiu sigur) cand pistonul 1 este sus. Scoti bujia de la primul cilindru, invarti motorul pana ajunge sus pistonul (relativ, oricum) si te uiti sa vezi semnul. Oricum, cel mai bine verifici cu stroboscopul wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.