Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Becuri DSN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
DooMFeaR
Salutari prieteni,

Am cautat pe forum un topic despre becuri pentru Supernova dar nu am gasit, de aceea am deschis acest topic. Pe supernova mea aveam niste becuri TypeR (parca), albe H4 de 55W si mi s-a ars unul. Am cautat prin portbagaj si am gasit niste becuri dar galbene obositoare. Nu le suport deloc si nici nu mai vreau sa dau banii iar pe becurile alea albe. Imi recomandati ceva de calitate? Vreau niste becuri care nu obosesc ochii la drum lung si care nu se duc dupa doua luni. Astept opinii....
fuzzzy
Pot doar sa iti spun ce am eu ca becuri de drum: Philips Blue Vision de aproximativ un an si sunt destul de multumit de ele.
DooMFeaR
Mi-a mai recomandat cineva Phillips Blue Vision. In Peco nu am gasit. Imi poti spune de unde sa le iau si cati bani m-ar ajunge?
fuzzzy
Vad ca esti din Tulcea.. .presupun ca prin Carrefour sau alte hipermarketuri de la tine din oras, eu le-am luat din Carrefour. Eventual ai putea sa le comanzi si online. E un topic de discutii despre becuri pe undeva pe aici, poate ne ajuta Maskatu cu vreun link direct catre acel topic. smile.gif
DooMFeaR
1. Tulcea nu are Carrefour
2. Am cautat prin locurile mai cunoscute din TL si nu am gasit
3. Am gasit ceva pe net, dar care este diferenta dintre H4 si H7? H7 sunt mai puternice? Is bune pentru Supernova?
pician90
Eu am Osram BlueVision de aproape un an + ,cum a iesit masina din garaj aprind faza/scurta si inca nu s-a ars niciunul pana acum.Deci Recomand!.Diferenta e de soclu. H7 se foloseste parca la proiectoare.
navigare usoara: http://www.daciaclub.ro/Becuri-auto-Philips-t36067.html
DooMFeaR
M-am orientat spre Phillips Blue Vision H4 55W 12V. As dori sa stiu, produc lumina aceea alba care nu oboseste ochiul?
djasu82
ma da tu cine esti bomboana de pe tort cate topicuri se deschid , ce era asa de greu sa cauti la imbunatatiri http://www.daciaclub.ro/Becuri-auto-Philip...ml#entry2757684
Nu va inteleg de loc.
DooMFeaR
Cum am scris mai sus, am cautat si nu am gasit.... Se mai intampla. Acum trebuie sa claxonam pentru treaba asta? Asta e, imi pare rau ca nu am fost asa destept sa gasesc topicul ala.
puiu82
@ Pician.....h7 nu se foloseste la dsn si la proiectoare se folosesc h3.

@ Doomfear.....o alegere ok,doar ca lumina va avea o usoara tenta albastra.
Daca vrei alb......mai urca in grad 2 pozitii pana la extreme power,dar urci si la bani.
Bafta!
Maskatu
Mai nene, uneori am impresia ca faceti intentionat chestiile astea. Cum pana corbului ai cautat tu pe forum topic despre becuri si nu ai gasit? Chiar sunt curios.

Eu am dat search si nu am gasit "decat" vreo 30 de topicuri ale caror titlul contin cuvantul BECURI, si asta doar pe aria supernova.

Invata sa folosesti forumul. Momentan avertisment "scris", data viitoare se lasa cu warn pe bune.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.