Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] UNICHIP Q+ ultima versiune
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
audiofilu'
Am un Unichip cumparat nou care a fost folosit 2 ani,are ultimul firmware.
Pretul de achizitie variaza foarte mult,nu pot sa dau o suma exacta (intre 480-675$) dar eu l-am cumparat cu 400E (pret in care a intrat si montarea sa+optimizarea individuala) asa ca l-as da cu 250E.
Are harta optimizata pentru Laguna 2.0T 125kw obtinindu-se pe dyno 200cp si 330Nm.
Merge pus pe orice masina de preferat turbo si se poate alege cu un selector de harti (un buton) fie harta originala a masinii fie cea optimizata pentru putere/consum.
Detalii sint pe net o multime despre modul de lucru,ce se poate regla si ce rezultate se obtin.
Daca se va folosi pentru alta motorizare pretul este de 200 euro.
Produsul este ca nou,nu are ce sa se strice...se poate pune pe el oricit de multe harti (stock,economic,race) care se schimba instant,in mers.
[attachmentid=1627679723]
audiofilu'
up...
audiofilu'
up, merge montat la orice vehicul, este un calculator programabil pe care se scrie softul nou, cel vechi ramine la locul lui util mai ales la ITP si in alte situatii inopinate de control...
audiofilu'
up, NU este powerbox... e un ECU gol in care se poate inscrie oricite harti care pot fi alese instant in functie de conditiile cerute.
R19/16v
De ce il vinzi?
audiofilu'
Vreau sa fac un upgrade major la motor si am gasit o solutie care impune remaparea si cel care o va face nu lucreaza cu Unichip...
audiofilu'
up.......
audiofilu'
up.......
audiofilu'
up........
audiofilu'
up...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.