Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Stiker Kiss FM
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
alindrgn
Caut sa cumpar 1 stiker (sau 2 daca sunt la set) Kiss FM ca cel din poza. Astazi am bagat masina in service si aripa dreapta fata va fi revopsita. Cu siguranta acel stiker nu-l voi mai vedea pe aripa cand ma duc dupa masina. Astept oferte.

Ca pret informativ sa nu mi se stearga topicul, cand le-am luat prima data dadusem 5 lei/buc.

user posted image
alindrgn
up.

pt cei din bucuresti: cand mai mergeti prin vitan poate vedeti asa ceva sad.gif
R19/16v
Du-te si cumpara-l de la dacia.
alindrgn
daca as avea cod as lua si de la dacia (in caz ca ar mai avea). dar fara cod scarbosii zic ca nu stiu sa caute...
alindrgn
up. cei din service mi-au zis ca au vrut sa il aduca dar cei de la dacia nu il mai au. deci ramane pt cineva care are sau care poate gaseste pe undeva (ex vitan sau prin mioveni/pitesti pe undeva) sad.gif nici pe cel din stanga nu pot sa-l dau jos ca ramane urma pe aripa, si o sa fie urat... dau si 20 lei pe unul numai sa apara...
alindrgn
up
sageata1976
Pai da comanda pe ebay radmasa.gif Glumeam,daca e asa de important lasa un numar de telefon,cred ca ajung in vitan si daca gasesc te sun il pun la posta si gata
alindrgn
0742624172. poti sa dai un bip si te sun eu, nu-i problema. mersi mult pentru amabilitate biggrin.gif
sageata1976
daca ai ceva date unde in autovit e bine daca nu intreb la magazine,nu ai pt.ce daia e forum sa ne mai si ajutam nu sa facem bani biggrin.gif
alindrgn
imi place cum gandesti. nu am idee, daca aveam idee as fi scris. in vitan am fost o singura data, si doar pe la magazine. dupa aceea am aflat ca mai erau unii in spate la patura. atunci nu cautam nimic special, doar imi clateam ochii, si am luat ce am gasit pe acolo si mi-a trebuit...
alindrgn
up
Ov
incearca sa-l faci singur la o firma care face autocolante (sa aiba cutter-plotter). O sa ai ceva de munca la desen, dar dupa aia poti sa te lansezi in afaceri smile.gif
alindrgn
ala original e dintr-un material ceva cauciucat si cumva in relief. am vorbit cu turturel dar e prea ocupat. din autocolant ar iesi plan. nu stiu la ce se foloseste acel plotter de care zici.
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
paul_damian
Cauta o firma de publicitate / articole promotionale. Cam toate au posibilitatea sa faca (sau cel putin sa comande) stickere din astea. Daca mai tin bine minte se numesc in relief sau tridimensionale, nu mai stiu. Drept e ca foartesuperieftin nu o sa fie...
alindrgn
sincer, in brasov nu stiu decat o firma, si am facut de 2 ori stickere la ei. am jurat ca nu mai merg acolo. prima oara am zis ca na, poate s-a intamplat sa fie neprofesionisti, dar a doua oara m-am convins! nu vreau neaparat in relief, macar sa fie la fel. eu totusi mai sper ca gasesc unul de origine. imi dau pumni in cap ca nu am luat mai multe bucati cand am avut posibilitatea sad.gif
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
valabil sad.gif
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
alindrgn
up
loosh
Si eu as fi interesat de acel stiker. Am incercat sa il dau jos pe cel vechi de pe aripa lovita, dar nu am reusit. Era lipit de parca era crescut aculo.
alindrgn
valabil
loosh
Loganul tau a fost KISS FM, sau l-ai transformat tu in KISS?
alindrgn
l-am 'facut' eu. am reusit pana la urma sa imi fac unul pe autocolant (print). daca nu sti ca nu e 'original' nu iti dai seama. daca totusi printr-o minune apare de pe undeva macar o bucata originala il dau jos pe asta de pe masina. e singura poza pe care o am, deja masina e alba de la sarea de pe drumurile noastre... toate. o sa ii fac de aproape cand o sa o spal, ca acuma nu prea are rost.

oricum i-am 'fraierit' si pe aia de la reprezentanta. cand am bagat masina in service a trecut-o kiss fm. oricum si la interior pare kiss, asa ca nu le-am zis cum sta treaba, ca oricum nu conteaza. ieri eram pe la ei, si ma intreaba unul intr-o discutie: 'parca e kiss fm al tau nu?'... si se indrepta spre masina. nu am zis nimic. si el: 'da, e kiss'.

cand am scos masina din service mi-a zis tipu de acolo ca a incercat sa imi comande acel sticker la pitesti si ca nu mai exista pe stoc asa ceva. ca altfel mi-l punea inapoi. eu sper totusi ca pe undeva cateva bucati mai exista.
loosh
Eu am rezolvat problema si am primit 2 stikere originale. Am scris la voce clientului. Mi-au cerut toate datele masinii (an, serie sasiu, culoare, km parcursi, dealer, nume, teleon, adresa, etc. si in 3 zile am primit stikerele. Totul e sa gasesti pe cineva cu KISS-ul si sa te ajute. Bafta.
alindrgn
te-a costat ceva?
loosh
Nu a costat nimic. Le-am spus ca am avut masina lovita, si au fost binevoitori.
Marian66
trebuie sa existe, e o piesa de schimb ca toate piesele
alindrgn
unde? biggrin.gif
loosh
Nu e piesa de schimb, ci o editie limitata, sponzorizata de Radio Kiss FM.
smile.gif Loganul merge si fara stikerul ala. Cand vorbesti de parbriz, oglinda, portiera, ... acolo gasesti piese de schimb.
alindrgn
biggrin.gif

am reusit sa fac si eu rost de unul de la Vocea Clientului. multumesc loosh pentru 'pont'.

le-am trimis mail vineri si acuma m-a sunat o doamna si a zis ca imi trimite o bucata prin posta. deja l-am dezlipit pe cel printat de pe aripa, si astept sa il primesc pe cel 'original'. abia astept biggrin.gif.
loosh
Cu multa placere. Bine ca s-a rezolvat.
Drum bun, fara evenimente.
Revino cu poze, ca sa te creada lumea.
alindrgn
evident ca vin cu poze. daca marti cand am vorbit cu tanti la telefon mi-a pregatit plicul, si mierucuri l-a pus la posta, azi ar trebui sa vina (coletele fac 2 zile, scrisorile simple nu stiu cat fac). o sa aduc poze oricum saptamana viitoare ca momentan masina mea e alba... de zapada. ninge de aseara fara sa se opreasca, si o sa astept putina caldura ca sa se lipeasca cat de cat bine stickerul pe masina.
alindrgn
iote si pozele. am ridicat azi recomandata. cat pe ce sa fie returnata... azi am primit avizul 2. plicul e sosit de vineri (25 februarie), dar nu primisem aviz. la posta am fost si vineri, si luni si marti si azi dimineata dar am fost la mandate si la colete. recomandatele se ridica de la alt ghiseu, ca daca era la unul mai sus mentionat imi spuneau cucoanele, ca mereu imi spun 'vezi ca mai ai ceva la noi'. ma bucur ca macar avizul 2 l-am primit. am atasat si poze, facute imediat dupa ce am ridicat plicul (initial am intrebat cine e expeditorul, ca nu semnam pentru amenzi biggrin.gif - oricum nu ma stiu cu musca pe caciula). scuzati calitatea pozelor, dar sunt facute cu telefonul.
sobolan
oare merge sa-i "intep" si eu ? huh.gif
alindrgn
eu n-am kiss fm =)) e facut de mine tongue.gif.
loosh
Ia sa vedem cine mai reuseste. La tine au fost mai zgarciti. Mie mi-au trimis 2 stikere.Eu am Logan kissfm.
alindrgn
n-a fost zgarcit nimeni. m-a intrebat cate vreau: 1 sau 2? si i-am zis ca am nevoie de unul singur, nu de 2. mi-ar fi trimis 2 daca ii ziceam ca imi trebuiesc 2 bucati. eu sper sa nu mai am nevoie de stickere, sa nu mai am incidente neplacute in trafic...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.