Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]LOGAN 1.4 MPI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
WGX
Dupa cum scrie si in descriere, se vinde una dacie Logan,1.4MPI An 2005 luna noiembrie, varianta simpla, fara aer , servo si proiectoare. de culoare galbena(nu a fost taxiu).
Pret:2500 Euro nr negociabil.
Fara distributie si ambreiaj neschimbate
Masina se afla in Bucuresti zona Dristor Vitan.
Are 61000 de kilometri, si trebuiesc schimbate urmatoarele:
-distributia
-Ambreiaj, eventual ce piese mai sunt uzate.
Detalii la 0729637262 sau 0743959714, Mihai.
poze, sambata.
CriSTI68
istorie service la zi ? accidente ?
WGX
ii voi cere maine cartea de service si il voi intreba daca a fost lovita sau nu.
WGX
2300 E
pedros
Un schimb cu o SOLENZA nu te intereseaza ? Cea din poza de la avatar. Proprietar ,an 2005 .
babalak_19
salut, vrem poze cu masina
ZTV
nu te supara, nu vreau sa fiu carcotasi... dar la ce masina trebuie schimbata ambreajul la 61.000 de km ? La C2 aveam la 145.000 schimbat, la DSN aveam la 120.000 inca originalul.
rtBK
am vazut si la masini cu 5000 de km ambreiaj schimbat...
WGX
@pedros: vrea bani, nu alta masina. oricum iti multumeste pentru oferta
@babalak_19: nu am avut timp, si nici el nu a fost acasa. vineri sper sa fac ceva poze sa le arat celor interesati
@ZTV:se intampla sa fie si piesa"de origine", asa cum am avut eu rulmenti roata si dupa 50 de km s-au spart.
WGX
2300E cool.gif
and_rei
depinde cum mergi cu masina.loganul de la mine de la serviciu are 70000 km si trebuie schimbat ambreiaju ca e vai de el.deci....
WGX
sofer1.gif up.gif
WGX
POze cu masina, facute azi
[attachmentid=1627684527] [attachmentid=1627684525] [attachmentid=1627684526] [attachmentid=1627684529]
WGX
sofer7.gif
nassicu
arata destul de bine , bafta
WGX
Sus cu ea.
gabriel19
Salut. Ce dotari are? Am observat ca in dreapta in loc de airbag are gol si ai zis ca nu are aer; banuiesc ca e nici geamuri electrice si ABS nu are. E 1.4 mpi, nu? Frumoasa culoare, chiar arata bine masina. Chiar cautam un clio de prin 98,99 si am gasit loganul. Nu dispun de cat cere, dar daca totusi e interesat dispun doar de 1700 euro. Sau 1500 euro si batranica mea, ori 1500 acum si 300 peste 2-3 luni. Un Up de la mine.
WGX
cam greu. sa vorbesc cu el si daca vrea ok, te contactez si vorbim, daca nu, postez aici
WGX
2250 E
sorcer
QUOTE(ZTV @ 22 Dec 2010, 19:25)
nu te supara, nu vreau sa fiu carcotasi... dar la ce masina trebuie schimbata ambreajul la 61.000 de km ? La C2 aveam la 145.000 schimbat, la DSN aveam la 120.000 inca originalul.
*


la gama dacia !! prea putine ambreiaje de pe dacii au depasit 100.000 km. Sunt prost facute , sau dimensionate gresit nu stiu .

Revenind la masina . Distrubutia trebuie schimbata ca ajuns la 60.000 sau din alte motive ?
fuzzzy
@sorcer: surprinzator, au fost dacii supernova care au necesitat schimbarea ambreiajului la peste 150.000km, deh ambreiajul hidraulic e destul de calitativ... iar in legatura cu distributia daca citeai postul de la inceputul topicului vedeai ca masina e din 2005, iar noi suntem in anul de gratie 2011... schimbul de distributie se face la 4 ani sau 60.000 km...

Rog initiatorul topicului sa considere acest post ca pe un "UP".
sorcer
QUOTE(fuzzzy @ 8 Jan 2011, 20:06)
@sorcer: surprinzator, au fost dacii supernova care au necesitat schimbarea ambreiajului la peste 150.000km, deh ambreiajul hidraulic e destul de calitativ
*



Nu am spus ca nu au fost am spus ca au fost prea putine !! Pe cand sunt o gramada de solenze si loganuri care au necesitat schimb de ambreiaj intre 30k km si 60k km
WGX
QUOTE(fuzzzy @ 8 Jan 2011, 21:06)
.

Rog initiatorul topicului sa considere acest post ca pe un "UP".
*



il consider pentru ziua de azi sa nu iti iei warn de la admini
WGX
nu accepta schimburi , vrea sa o dea. asa ca sus cu ea
WGX
wise_guy.gif
WGX
2200 euro ultimul pret
WGX
sus cu ea pentru o saptamana intreaga
L.E: va fi schimbat ambreiajul, mai ramane distributia
david_antonyo
sal, ma intereseaza loganl, cum facem sa luam legatura. astept un semn : PM, 0767000188.
anton11
Arata prea bine masina, la banii astia... . Succes !
cmandrei
Redeschis la cerere.
WGX
1800 de euro cine vrea, fara schimburi auto

Multumesc cmandrei
WGX
am o rugaminte....este numarul meu de telefon la inceputul topicului, va rog sa sunati la acel numar.....nu pot intra mereu pe forum sa vad cine a mai scris si cine nu...asa ca UP 1 SAPTAMANA.


Am uitat sa precizez: ambreiaj schimbat
WGX
Un mic info despre masina, daca imi permit domnii moderatori:
Nr KM: aprox. 67.100
WGX
up.gif
WGX
cool.gif
WGX
sofer5.gif
WGX
charge.gif
nassicu
unde se poate vedea?
WGX
Dristor-vitan, pe strada racari. In prealabil sunati la 0767671890, pentru a va da detaliile.
WGX
UP cu el
WGX
inca e cald smile.gif
WGX
sus cu el
WGX
up si saptamana asta smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.