Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: fete usi DSN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
raducutu
sal,ma gandeam sa schimb fetele de usi de pe Dsn-ul meu,cele vechi sunt zgariate si au toate capacele acele negre cu ajutorul carora se deschid usile rupte,eu ma gandeam sa pun fete de usi de Solenza dar nu stiu daca se potrivesc?la mai schimbat cineva fetele de usi?va multumesc!

28 Dec 2010, 23:07:
chiar nu stie nimeni daca se potrivesc?
Maskatu
Daca ai usi cu gauri tehnologice de solenza se potrivesc, insa nu rezolvi mare luru. Nici usile de solenza nu sunt cine stie ce. Plus de asta nu o sa se imbine bine cu bordul pentru ca solenza are alt bord iar usile sunt turnate diferit in partea unde se "atinge" bordul de fetele usilor.
iulian'71
Am avut DSN si nu am avut probleme cu troncanitul sau scartaitul fetelor de usi, in schimb un amic cu solentza a avut dar la 4,5 ani de cand a luat-o si a rezolvat-o prin strangerea suruburilor si silcon.
Maskatu
Eu am dat cu antifon pe spatele fetei si am lipit folie pee aluminizata. La fel si cu interiorul usii si exteriorul usii. Nu mai am probleme.
and_rei
eu ma gandeam sa le revopsesc.tot in culorile stock pt ca sunt zgariate sad.gif
Maskatu
Poti sa faci si asta. Dar inainte dai cu 2 straturi de plasto fix.
catalin06
Cele de Solenza nu se potrivesc pe Supernova . Ma refer la cele de la usile fata . Gaura manivelei care deschide geamul este localizata diferit fata de cea de Supernova ( implicit si manivela este localizata diferit ).
Dar se poate da alta gaura si astupata cea originala ...
Relu_GTT
nu doar locul unde e manivela este in alt loc, mai e si manerul de care tragi usa si clapeta care si ele sunt localizate diferit, se pot face modificari dar nu merita
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.