Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare Solenza Europa
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Paco_il
Salut si La Multi Ani!
Am si eu o intrebare ce AC si servo-directie se potriveste pe Solenza. De la ce model? Logan, Clio. Dar sa fiu sigur ca se potrivesc cel putin amandoua.
Va multumesc!
ramsen
intreabal pe userul Vladd
Iulikk
Vladd mi-a spus asta vara ca instalatia de AC este de la Solenza. Mi-a mai spus ca a schimbat si UCE sau UCH ca acea pe care o avea el nu "mergea".
Servodirectia mi se pare ca e de la Clio... dar nu mai exact minte...
anecula_08
Nu este nevoie sa schimbi UCE/UCH daca montezi A/C.
Paco_il
vreau sa pun daca e si AC si servo, daca tot i-au o masina lovita. eu ma gandeam la un logan. oare nu se potriveste?
Iulikk
Pai se potriveste traseul de la AC de Logan pe Solenza? Compresorul este acelasi?
anecula_08
Daca tot cumperi masina cumpara o slz ca sa nu te complici. La logan difera aeroterma, si multe altele.
Vladd
Deci masina pe care era instalatia de Ac avea UCE pe cand eu aveam UCH, am renuntat la UCH sa nu mai refac instalatia electrica, vroiam sa termin operatiunea intr-o zi.
Paco_il
@ anecula_08, si mie imi convine sa iau o solenza, dar sti si tu cred, ca nu prea se gasesc asa usor.

@vladd, poti sa imi dai si mie mai multe detalii te rog frumos, dupa ce masina ai luat? eu sunt cel mai mult interesat de AC si servo, daca ar mai fi si geamuri electrice fata. smile.gif
puiu82
Compresorul de a\c e acealasi pt dsn,slz,logan si parca.....cielo.
Banuiesc ca si radiatoarele de a\c,prinderile pe motor(la dacia),suporturile,rolele intinzatoare si curelele.
Difera aerotermele,radiatoarele,gmv-urile,traseul conductelor si butonul de comanda.

La servo...hmmm.....nu prea stiu,dar........ar trebui sa se potriveasca tot de pe logan,mai putin caseta de directie.
Sper ca ti-am fost putin de folos.........si nu te-am bagat in ceata mai rau.
Bafta!
Paco_il
mersi puiu82,de retinut

astept si un raspuns mai concret si de la vladd care stiu ca a avut tot o solenza europa si a montat pe ea AC si servo
anecula_08
La supernova difera rola de la cureaua de a/c pt ca nu are si pompa de servo de antrenat. Aia de supernova trage cureaua iar cea de solenza apasa cureaua smile.gif De asemenea si curelele difera.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.