Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut sticla sau farul cu totul stanga DSN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
ionutz_zb
Recent cu zapada si gheturile astea pe o strada laturalnica din Bacau am alunecat,m-am dus sanie si mi-am spart sticla farului din stanga.Am cautat prin ziare,pe la dezmembrari dar nu am gasit nimic in Bacau,iar nou nu prea as vrea sa iau ca ma costa peste 100ron si student fiind imi e mai greu...Va rog daca puteti sa-mi spuneti unde as putea gasi piesa sau farul la un pret mai ieftin.
pician90
pe la magazinele cu piese auto Dacia, gasest sticla de far cu ~ 18 Ron.De schimbat e umpic mai greu pana ce jos Sticla sparta veche.Iti recomandatsa folosesti un patent cu cioc sa inlaturi sticla (e prinsa cu mastic,la caldura se inmoaie).Dupa ce ai curatat "santul" de la far..se aplica silicon transparent si se pune sticla noua(stearsa bin inainte pe interior).Operatunea pe la mine a durat cam 40-45 de min.
Spor.
PS >poate asta te ajuta : http://www.daciaclub.ro/Faruri-ca-noi-t138480.html
xibon
far stanga 75 ron+posat 10-12 ron a stat pe masina 4 luni deci se poate spune ca este chiar nou sunt din db
danimarconi
Cumparat azi sticla far stanga 28 Ron.
Maskatu
Cu 100 lei cumperi farul cu totul, original.Mai incearca la dezmembrari, acolo sigur gasesti, sau la magazine de piese auto mai mari. Mai mult de 5-10 lei sh nu merita, si mai mult de 10-20 noua, nu are cum sa fie.
yon
eu am gasit cu 15 lei, de fapt am cumparat luni cu 17,5 si vineri cu 15 pt ca pe cea de luni am sparto din neatentie la montaj biggrin.gif
91_CTL
Am luat eu far de DSN de la dezmembrari cu 50lei, si in pretul asta l-am luat cu tot cu semnalizare si am luat si halogenul din celalalt far (avea ambele becuri halogen) ca de asa e romanu... icon_mrgreen.gif

De la Bucu, pe langa Slobozia, este un centru mare de dezmembrari, acolo am gasit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.