Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Piese Megane 2.1 Hatchback 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2, 3
micleadragoscostin
Astea sunt piesele care m-ai mi-au ramas... cred ca mai am si altele, dar nu stiu exact pe unde sunt! In mare parte am Canapelele si parti din caroserie!

RENAULT MEGANE HatchBACK 1.5 DCI 82 CP 2005

MOTOR + Elemente MECANICA

Alternator -------------------------------------------------------------------- 350 LEI
Motor fara agregate (chiuloasa+baie ulei sparte) ------------------------ 950 LEI
Fuzeta fata ------------------------------------------------------------------- 180 LEI/buc
Calculator de comanda ----------------------------------------------------- 400 LEI
Catalizator ------------------------------------------------------------------- 300 LEI
Electromotor ----------------------------------------------------------------- 350 LEI
Fulie arbore motor ---------------------------------------------------------- 150 LEI
Pompa ABS ------------------------------------------------------------------ 500 LEI
Formatiune directie metal (sub volan, in bord) adica servodirectia ----- 390 LEI
Disc + etrier fata ------------------------------------------------------ 290 LEI/ansamblu
Disc + etrier spate ---------------------------------------------------- 240 LEI/ansamblu
Amortizor spate -------------------------------------------------------- 100 LEI/buc
Punte spate ------------------------------------------------------------ 450LEI
Toba ------------------------------------------------------------------- 190 LEI
Rezervor --------------------------------------------------------------- 190 LEI
Motor stergator luneta ------------------------------------------------- 100 LEI

INTERIOR

Caseta depozitare bord (plastic) --------------------------------------- 70 LEI
Formatiune metal pedale acceleratie si frana --------------------------- 190 LEI
Parasolare bej --------------------------------------------------------- 70 LEI/buc
Plafoniera ------------------------------------------------------------- 70 LEI
Tapiterie Plafon ------------------------------------------------------- 150 LEI
Mocheta sasiu ---------------------------------------------------------- 150 LEI
Tapiterie stalpi (toti 6) ---------------------------------------------- 100 LEI
Scaun sofer (fara airbag cu incalzire si piele partiala) --------------- 100 LEI
Scaun pasager (piele partiala) in perfecta stare ----------------------- 450 LEI
Scaun sofer si pasager STARE PERFECTA (aproape noi, negru) -------- 350 LEI/buc
Bancheta spate completa (piele partiala gri) --------------------------- 220 EURO
Manere pasageri spate (1) ---------------------------------------------- 50 LEI/buc
Macarale manuale spate ------------------------------------------------- 60 LEI/buc
Maneta cutie viteze (negru, 5 trepte) ---------------------------------- 50 LEI
Fete de usi piele fata ------------------------------------------------- 90 LEI/buc
Fete de usi piele spate ------------------------------------------------ 60 LEI/buc
Airbag cortina dreapta ------------------------------------------------- 190 LEI
Boxe originale (8buc) -------------------------------------------------- 20 LEI/buc

EXTERIOR

Oglinda stanga (doar geam, nu este electrica incalzita) ----------------- 40 LEI
Senzor temperatura (din oglinda dreapta) -------------------------------- 90 LEI
Stergator luneta -------------------------------------------------------- 50 LEI
3 chedere masina (1 fata, 2 spate) -------------------------------------- 50 LEI/buc
Cheder portbagaj -------------------------------------------------------- 50 LEI
Arcuri suspensie (4) ---------------------------------------------------- 80 LEI/buc
Bandouri laterale plastic (4) ------------------------------------------- 70 LEI/buc
Usi fata (fara geam, ornamente si tapiterie) ---------------------------- 320 LEI/buc
Usi spate (fara geam, ornamente si tapiterie) --------------------------- 290 LEI/buc
Geamuri usa ------------------------------------------------------------- 90 LEI/buc

JANTE aliaj pe 16 (Doar 3 am, una e sparta!) Se vede modelul in poze ---- 150 LEI/buc


ID: micleadragoscostin
Tel: 0751.018.618
SorinCT
Macara stanga fata mai ai din intamplare?
kazuma
salut stergatorul de la luneta este cu brat cu tot
micleadragoscostin
QUOTE(SorinCT @ 8 Jan 2011, 11:52)
Macara stanga fata mai ai din intamplare?
*



nu sad.gif

QUOTE(kazuma @ 8 Jan 2011, 14:25)
salut stergatorul de la luneta este cu brat cu tot
*



am si bratul din cate imi amintesc... 80 lei cu brat cu tot!
dr.nils
M-ar interesa inelul de plastic negru de la baza schimbatorului de viteze (cel care tine mansonul de piele/imitatie) si capacul de plastic triunghiular care vine peste difuzorul din usa dreapta daca este negru, niste preturi te rog daca le ai
marius75
Bandouri laterale plastic au monograme si ce culoare sunt?
micleadragoscostin
QUOTE(dr.nils @ 9 Jan 2011, 10:44)
M-ar interesa inelul de plastic negru de la baza schimbatorului de viteze (cel care tine mansonul de piele/imitatie) si capacul de plastic triunghiular care vine peste difuzorul din usa dreapta daca este negru, niste preturi te rog daca le ai
*



50lei amandoua! da-mi nr de telefon ca azi vin in Buc... si ti le aduc daca le vrei! sau mai bine suna-ma tu pana la ora 17 ca sa ma duc sa le iau si sa ti le aduc smile.gif

QUOTE(marius75 @ 9 Jan 2011, 12:02)
Bandouri laterale plastic au monograme si ce culoare sunt?
*



sunt negre! dar nu mai stiu exact cate mai am... stiu ca unu de pe spate l-am dat!

nu stiu la ce te referi cu monograme... are inscris DCI cele de pe fata smile.gif
M i h a i
vad ca stopul stanga spate este cam praf..partea cu becurile a scapat? ma refer la partea electrica..
soare_body
Blocul de lumini, exista? Un pret ceva?
micleadragoscostin
QUOTE(M i h a i @ 9 Jan 2011, 14:01)
vad ca stopul stanga spate este cam praf..partea cu becurile a scapat? ma refer la partea electrica..
*



nu sad.gif

QUOTE(soare_body @ 9 Jan 2011, 14:27)
Blocul de lumini, exista? Un pret ceva?
*



l-am dat...
micleadragoscostin
up...
micleadragoscostin
up
crazybogdan
Salut. Componenta de plastic indicata in poza mai este intreaga? Aparatoarea neagra situata in spatele rotii, pe interiorul aripii.
Ma intereseaza atat cea din spatele rotii drepte cat si cea de pe partea soferului
Villanueva
Cotiera ?
micleadragoscostin
QUOTE(crazybogdan @ 14 Jan 2011, 22:06)
Salut. Componenta de plastic  indicata in poza mai este intreaga? Aparatoarea neagra  situata in spatele rotii, pe interiorul aripii.
Ma intereseaza atat cea din spatele rotii drepte cat si cea de pe partea soferului
*


una din ele este... dar nu mai stiu exact care! parca este facuta din 2 parti la megane, nu? ca mi se pare ca am partea din spate pe ambele parti!

Ca la laguna e dintr-o bucata...

QUOTE(Villanueva @ 14 Jan 2011, 23:34)
Cotiera ?
*


am dat-o!
micleadragoscostin
up...
crazybogdan
Da, este din 2 parti: inainte de amortizor, cu gaura pentru acces la faruri si partea din spatele amortizorului, care merge pana la pragul masinii(in general acolo se aduna gheata si zapada iarna), cea pe care o caut...
Daca ai avea bucata de la roata dreapta fata a masinii ar bine... desigur daca si bucata de la roata stanga fata ar fi absolut fantastiv
micleadragoscostin
ar trebui sa le am.... lasa-mi un nr de mobil pe PM si te sun sa iti zic daca le-am gasit! eu joi vin in bucuresti!
sq2
salut,

fetele de usi, doar partile din piele le dai?
micleadragoscostin
da, ti le dau, dar vad ca tu ai sedan, deci se potrivesc doar cele din fata!

ti le dau cu 90lei ambele daca le vrei!

Daca esti din Bucuresti, vin joi eu in Bucuresti cu ele smile.gif

Astept raspunsul tau!
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up

cateva poze cu scaunul! mi-a dat cineva un PM! sper sa nu se considere UP
IonChinezu
Salut ! poti posta cateva poze cu stergatorul de la luneta ? ofer 35 ron

micleadragoscostin
stergatorul? sau bratul?
IonChinezu
pai nu prea ma pricep ... a-si vrea sa inlocuies tot bratul ca imi lipseste un plastic din el si se vede urat ! Spune-mi si mie cat costa si bratul si numai stergatorul ! da-mi un pm cu numarul tau eventual !
micleadragoscostin
bratul 40lei si stergatorul 30lei
micleadragoscostin
up
micleadragoscostin
up
yuly_megan
salut usa torpedou sau doar deschizatorul de la usa torpedou ai ??
micleadragoscostin
nu mai am! am dat torpedoul!
micleadragoscostin
up
banderasul
ofer 50 lei pe cele 2 manere spate interior
micleadragoscostin
scz ca am raspuns asa greu! da, le dau! da-mi PM sau suna-ma daca mai le vrei!
wener
caut un egr 1,5 dci 60 kw. ai cumva asa ceva?si la ce pret?
Costi.88
semnalizatoarele de pe aripi sunt amandoua intregi ? un pret te rog pentru ele
wener
Mai ai fetele de usi? Si la ce pret?
micleadragoscostin
da, le am!

cele de pe fata 140 lei (ambele), si cele de pe spate 80lei(ambele)
wener
Daca se poate poze. Se potrivesc la masina din semnatura???? Cele dupa fata cred ca da nu stiu spatele, ai idee????
micleadragoscostin
cele de pe fata se potrivesc doar!
wener
te-as ruga daca poti sa pui si tu cateva poze cu fetele de usi fata.daca sunt ok batem palma.multam.
micleadragoscostin
scuze ca raspund asa greu! dar nuprea am timp! suna-ma cand ai timp!

0751.018.618
micleadragoscostin
up...
micleadragoscostin
up...
micleadragoscostin
up...
gegeg
Salutare ,discuri frana spate m-ar interesa amandoua daca sunt bune,ceva poze daca se poate.
danutzz87
Salut

Suportul pentru antena radio il mai ai??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.