Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: burduf fata stanga
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Sandero > Piese auto - Dacia Sandero
adrian0602
Daca ma poate ajuta careva.
- Am fost la dacia service pt itp si revizie si mi-au spus ca sa taiat burduful din cauze externe.
- Cum as putea comanda un burduf fata stanga langa roata? Si cam cat m-ar costa?
Multumesc mult !

email: adr_adrian0602@yahoo.com
bobo77
Pai daca ai fost la dacia service, de ce nu ai intrebat macar cat costa asa orientativ ca sa ai pret de comparatie?
Iulikk
La un magazin de piese auto costa maxim 40 de lei burduful de la roata. Manopera intr-un service "non-Dacia" costa ~ 100 de lei.
adrian0602
La dacia service ca sa-mi schimbe burduful mi-au spus ca trebuie cu tot cu planetara si ma ajunge 400 lei.
Am intrebat la un service daca ma poate ajuta, si i-am explicat ce mi-au spus.Burduful se poate schimba si fara planetara, 37 lei burduful + mana de lucru 60 lei ... mmmmm. Dar nu 400 lei si sa-mi spuna ca altfel nu se poate.
Nu ma pricep la mecanica intradevar dar nici chiar asa.
Nu am sa mai apelez la acel sercice dacia , am sa ma duc in alta parte , in alt oras ptr revizie si ITP.
Aveam incredere dar vad ca ....
bobo77
Din ce oras este service-ul de curiozitate?
tzeegunoo
Am fost si eu in situatia ta , si tot 400 de lei mi-au cerut pt schimbarea burdufului de la roata(rupt) a celui de la cutie(care se pare ca trebuie schimbat , o data scos) si manopera. Daca e vorba si de planetara , mai adauga 1000-1200 de lei. Oricum , daca il schimbi , schimba si uleiul din cutie ,sa stai linistit, ca eu nu am facut-o si acu imi pare rau.
adrian0602
service constanta, am schimbat burduful si sunt multumit.
tzeegunoo
Ti-au schimbat doar burduful rupt? Cat a costat in final?
adrian0602
da, l-am schimbat la un service auto din cta cu 100 lei + 40 lei burduful= 140 lei biggrin.gif
bobo77
Am avut feeling ca-i din Constanta reprezentanta biggrin.gif
adrian0602
"Am avut feeling ca-i din Constanta reprezentanta"

de ce zici asa? e ceva ce nu stiu ? zi-mi si mie daca e ca sa stiu , ca oricum nu am sa mai apelez. MS mult
bobo77
Am mai vazut faza asta la un prieten cand am fost cu el in service si parca era un deja vu.
adrian0602
am sa incerc sa ajung la pizico la intalnire dar pe la ce ora este ?
ms mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.