Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reclama Renault "Je t'aime"
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
papa_mulo
Stiati reclama asta?


Ma intreb de ce au ales sa o filmeze in Bucuresti, nu cred ca le era peste mana la Paris...
A l e x
E mult mai ieftin sa filmezi in Romania, ca sa nu mai vorbim de cat de usor inchizi strazi si faci rost de aprobari pe aici. In Paris, cel mai vizitat oras din lume, e totul mult mai greu.
M i h a i
Macar daca faceau si ei un clip inteligent.In ultima vreme sunt toate praf (cu ala care da foc la masina veche pt fluence, cu gheiul ala care este invitat sus de tipa draguta iar el refuza pentru ca prefera sa se dea cu dci-ul radmasa.gif ) Penibil . reclamele sunt in functie de marca si de pretul marcii? Sa nu dau link-uri cu reclame la mercedes ca este nebunie.Te uiti, iar te uiti.etc..
rtBK
si alea de la audi sunt super ok smile.gif
Tamango
Mihai, trebuie sa recunosti ca reclamele la Twingo sunt mult peste celelalte smile.gif

@papa_mulo, super-clip, nu-l stiam, mersi smile.gif
papa_mulo
Pai din cate inteleg reclama este destinata doar pietei Germania unde au o serie speciala "Je t'aime" pentru Twingo, Kangoo, Clio Campus si Megane. Eu pe renault.de am dat de ea, practic cu reclama asta se deschide site-ul.
Fiind doar pentru Germania probabil ca si-au permis sa il faca la Buc...un neamt si-ar da seama mai greu ca ala nu e Parisul. Un francez(Parisian) s-ar prinde probabil usor ca imaginea din inceputul reclamei(la Universitate de pe Inter si cu un Tour Eiffel adaugat pe fundal) nu e de acolo. Restul reclamei nu are importanta, nu prea ai cum sa iti dai seama daca nu sti...ma intreb totusi de ce nu au folosit totusi la inceputul reclamei o imagine reala a Parisului in loc de cea cu Piata Universitatii.
lag_ph
de unde pana unde Bucuresti? nu e Piata Universitatii..
sorin1983
sincer clipul sucks... indiferent unde e filmat... ideea in sine e praf.
Tamango
Probabil tie ti-ar place mai mult reclama la Twingo Miss Sixty, aia cu lesbienele:
http://www.zf.ro/media-advertising/noua-re...-italia-7829519

Ps - la fel de rulz smile.gif
papa_mulo
QUOTE(maister_dm @ 27 Jan 2011, 11:09)
de unde pana unde Bucuresti? nu e Piata Universitatii..
*



Juura-te ca nu e in Bucuresti...da stop cadru pe prima imagine din reclama, e piata Universittii vazuta de pe InterContinental...cand coboara imaginea se vede si troitza cu km 0...Universitatea si arhitectura in dreapta, dupa universitat aia mica alba e palatul sutzu...hai ma va place asa sa va contraziceti aiurea.
b76bgaarh
este bucuresti

muzeul de istorie, arcul este al nostru, plus cateva case vechi.....
papa_mulo
Si la un moment dat cand apar biciclistii aia este undeva langa BNR pe la Lipscani...
Iar showroom-ul de la final probabil ca e cobalcescul din vitan si au adaugat toate masinile in imagine(in afara de twingo se vede ca nu sunt de acolo restul masinilor)

LE: google dupa 'reclama renault bucuresti' vad ca apare in multe locuri.
MuciX
De asemenea se vede si firma cafenelei Bourgeois din centrul vechi smile.gif
disaster
E in Bucuresti. Showroom-ul este cel de la Serus Centura. Restul e clar Bucuresti. Cam multe Loganuri.
nonic
QUOTE(Tamango @ 27 Jan 2011, 10:31)
Probabil tie ti-ar place mai mult reclama la Twingo Miss Sixty, aia cu lesbienele:
http://www.zf.ro/media-advertising/noua-re...-italia-7829519

Ps - la fel de rulz smile.gif
*




Nu stiam reclama asta radmasa.gif
Cioby92
ce am observat eu ... icon_mrgreen.gif
0:26 Dacia 1310
0:27 la trecera de pietoni un Logan
0:40 inca un Logan
0:48 inca un Logan
0:50 o Dacia 1300 sau un Renault 12 ... ingrijit blush.gif
lag_ph
ok.. m-am razgandit tongue.gif e piata universitatii..

dar parca au dat prea multa atentie la numerele de inmatriculare de la masini..
St
UN pasat b5.5
un mondeo + un landcruiser (cred)
eduardsebe
In clip era cumva in reprezentanta Megane-ul GT/GT Line....dupa bara fata asa bare smile.gif
papa_mulo
Designul ala e, de Gt line...doar ca in reclama ala cica e un Megane "Je t'aime", care dupa pret mai mult ca sigur ca are doar aspect exterior de Gt line. Fara tren de rulare Gt, interior Gt si altele...
http://www.renault.de/je-taime/renaultde.jsp
para06
Niste bmw`uri de bulgari mai trebuiau si iti dadeai seama imediat ca e in bucuresti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.