Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme tehnice
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Reyes87
am dacia berlina Li an 2000.cum a venit iarna au aparut si probleme la frana, adica se slabeste frana cam la vreo 2-3 saptamani dupa ce ii fac aerisirea.la 1 pedala prinde foarte putin jos de tot dar cand ii dau a 2a si a 3a pedala prinde foarte bine asa cum ar trebui. vreau sa spun ca lichid nu se pierde....borcanu e tot plin.s-au verificat garnituri pe spate...peste tot. mi sa spus ca e de la pompa de frana....asa sa fie? se merita so schimb? sau sa fie de la servo frana? mulumesc anticipat
mihai7575
QUOTE(Reyes87 @ 28 Jan 2011, 00:34)
am dacia berlina Li an 2000.cum a venit iarna au aparut si probleme la frana, adica se slabeste frana cam la vreo 2-3 saptamani dupa ce ii fac aerisirea.la 1 pedala prinde foarte putin jos de tot dar cand ii dau a 2a si a 3a pedala prinde foarte bine asa cum ar trebui. vreau sa spun ca lichid nu se pierde....borcanu e tot plin.s-au verificat garnituri pe spate...peste tot. mi sa spus ca e de la pompa de frana....asa sa fie? se merita so schimb? sau sa fie de la servo frana? mulumesc anticipat
*


Parerea mea e ca ai probleme cu pompa de frîna,trebuie schimbata,mai ales ca nu pierde lichid pe nicaieri,si ai schimbat si toate garniturile de peste tot,dar mai poate fi si din cauza unei aerisiri defectuoase a circuitului de frînare.
Kiraly
fa o aerisire completa ca la carte.chiar si de mai multe ori.dupa aia gandeste-te la schimbarea pompei daca este cazul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.