Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme pe partea electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Luca_Stanciu
In momentul cand ii puneam contacul iesea fum ca la balamuc.I-am scos capacele de la volan si am observat ca la contact erau probleme, l-am dar afara si am vazut unde se arsese. I-am cumparat alt contact dar daca se arde iar...am inteles ca poate sa fie de la electromotor sa dea la masa....Cum sa PROCEDEZ?
northwood
QUOTE(Luca_Stanciu @ 7 Jun 2005, 09:20)
In momentul cand ii puneam contacul iesea fum ca la balamuc.I-am scos capacele de la volan si am observat ca la contact erau probleme, l-am dar afara si  am vazut unde se arsese. I-am cumparat alt contact dar daca se arde iar...am inteles ca poate sa fie de la electromotor sa dea la masa....Cum sa PROCEDEZ?
*



Simplu: foloseste un electrician. Daca omul e cinstit, munca lui face toti banii. Cu 150-200.000 iti verifica instalatia electrica si iti monteaza si contactul nou.

In plus, problemele la partea electrica sunt belea curata pentru securitatea ta si a masinii, nu te juca cu ele.

cris_rover
In principiu la electromotor este problema. Si eu am patit odata la fel si la electromotor a fost baiu (spire in scurt la masa sau asa ceva)
Fii bun si urmeaza sfatul lui northwood si du-te la un electrician bun.
Luca_Stanciu
Multumesc mult pentru sfaturi dar am rezolvat. M-am inarmat cu un aparat de masura si rabdare si s-a rezolvat . Nu a fost nimic in scurt, vechiul contact a avut probleme. De mers la un electrician oricum merg ca stiu ca nu este de gluma cu partea electrica.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.