Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sistem 2.1 - problema
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
eXtenSion
Am luat un sistem 2.1 cam ieftin, deci nu ma puteam astepta la cine stie ce, DAR...

Din sateliti se aude ceva sunet gen fosnit de punga, la unele melodii. Intre 3k si 15k.

Am schimbat satelitii cu altii si tot la fel face, deci e de la minunata statie din cutia subwooferului.

Aveti idee ce as putea face (fara sa cumpar alt sistem) ca sa nu mai se auda asa? Ceva filtru de deparazitare sau ceva asemanator?

-----
Sistemul nu e in masina.
xjc0c0
Nu ai ce face...cat dai,atat face. Eventual poti schimba difurile . (daca ai schimbat cu acelasi model de sateliti). Daca nu : incearca sa verifici mufele,si cablurile.

Daca nu gasesti o solutie aici,incearca pe forumurile de specialitate. (iti pot da pe pm niste linkuri,unde sigur vei afla mai multe raspunsuri)
eXtenSion
Am schimbat diffurile, sigur nu e de la ele. Dar sunt curios de unde exact e problema. Ca pare a fi "zgomot", iar pt asta stiam ca sunt ceva filtre. Dar poate ca ma insel. smile.gif Daca imi poti da pe pm link-urile ti-as fi recunoscator!
xjc0c0
Probabil sunt niste "paraziti" sau probleme la puntea rederesoare/alimentare. Ambele variante sunt posibile.Filtru poate o varianta pentru paraziti.
Ti-am dat pm cu link-urile,unde vei gasi sigur raspunsuri smile.gif

Succes !
Fratzica
verifica sa n-ai trase cablurile de semnal pe langa surse de tensiune.
Despre ce sistem e vorba?
eXtenSion
Sanwa SPSW7BK
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.