Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: POZITIA
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
cosminsz
As dori sa stiu daca exista posibilitatea de a "face o mica mare smecherie" pentru a se putea pune pozitia doar pe o parte ( stanga sau dreapta). Acest lucru este bine venit seara... cand stationezi mai mult.
Avem o alta masina inainte la care daca semnalizai si pe urma luai contactul ramanea aprinsa pozitia pe partea semnalizata.
Johnny91
De curiozitate ce era? Mercedes:-?
Victoras2001
Ce mercedes? Aveam io la golf exact matocareala aia. Mi s-a parut cea mai inutila chestie. De cate ori intram in parcare din curba, ramanea pozitia aprinsa pentru ca eram obisnuit sa revina singura maneta de semnalizare.
Johnny91
golf....4 sau 5 ca 3 nu are, am condus eu unul vreo cateva saptamani
Victoras2001
Bine, al meu era II. Ca io nu umblu cu prostii. tongue.gif
La orice VW am condus am vazut chestia asta. Daca te uiti prin parcari ai sa vezi o gramada de VW cu pozitia pe partea parcarii aprinsa.
Johnny91
Interesant....inseamna ca cel pe care l-am plimbat eu avea probleme la partea electrica...
ovidiu87
si opelurile au.Corsa C sigur
cosminsz
pt colegul nostru Johnny91
Tatal meu avea o lada prin 1980... si chestia avea pozitia pe o parte...

nu doar clasa de varf o are:).
vali2
am vazut chiar si la trabant aceeasi facilitate smile.gif
nikuniku
teoretic sar putea,dar nu cred,trebuie montat un releu sau doua si nimeni nu cred ca ar vrea sa lase un releu sub tensiune o noapte intreaga
ciprianeduard
QUOTE(cosminsz @ 5 Feb 2011, 15:25)
As dori sa stiu daca exista posibilitatea de a "face o mica mare smecherie" pentru a se putea pune pozitia doar pe o parte ( stanga sau dreapta). Acest lucru este bine venit seara... cand stationezi mai mult.
Avem o alta masina inainte la care daca semnalizai si pe urma luai contactul ramanea aprinsa pozitia pe partea semnalizata.
*


Cel mai simplu scoateti siguranta partii care doriti sa ramana stinsa si aprindeti pozitia...
Victoras2001
Urmatoarea varianta ar fi sa scoateti becurile de pe partea care doriti sa ramana stinsa.
cosminsz
bine.
eu incerc sa vad daca chiar se poate face ceva.
acest lucru minor iti este foarte de folos NOAPTEA intr-o zona neiluminata in cara stai mai mult.
tribunul
Pai de ce nu-ti pui triunghiul?
bogdan_dsn
Si eu am la skoda da nu am folosit-o niciodata. Nu ii vad utilitatea.
daniro
QUOTE(Johnny91 @ 5 Feb 2011, 17:32)
golf....4 sau 5 ca 3 nu are, am condus eu unul vreo cateva saptamani
*



are golf 3, am avut unul din 1992
Ky_Cristian
QUOTE(tribunul @ 6 Feb 2011, 11:06)
Pai de ce nu-ti pui triunghiul?
*




Ca sa ramana fara el intr-un sfert de ora, nu?
cosminsz
mi-a trecut prin cap acest gand cu pozitia intr-o seara cand trebuia sa stau mai mult la o casa ( la tara) iar zona nu era iluminata deloc:)
SI MA GANDEAM CA SI ALTORA I-a lipsit aceasta mica inventie...

dar vad ca nu se prea pot face interventii minore pt a avea pozitia doar pe o parte...(cand stai mai mult undeva, si e noapte...)
Urs
Ia in calcul si varianta cu leduri, am pus doua leduri in oglinda farului (sub bec) si doua leduri le-am bagat in tripla spate, in zona becului de pozitie-frana. Un intrerupator ascuns prin zona pedalelor si gata, stationez cat vreau noaptea, nu e in pericol bateria. Cred ca-i mai simplu decat pozitie numai pe stanga-dreapta la masinile ce nu sunt prevazute din constructie cu asa ceva. Am gasit poze numai cu ledurile din far, poze cu pozitiile fata simultan cu ledurile, deci lumina obtinuta e asemanatoare cu cea a pozitiilor originale, doar ceva mai alba.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.