Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]/[SCHIMB] Opel Corsa C cu Symbol
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
hora
Vand Opel Corsa C, alb, 3 usi, an 2006, motor 1.3 cdti, 51 kw-70 cp, distributie pe lant. Dotari: A/C, ABS, 2 air-bag-uri, servo-directie, geamuri electrice,scaun sofer si volan reglabile pe inaltime, chei cu telecomanda, proiectoare ceata cu reglaj din exterior, faruri reglabile electric din interior. Km 119000. Schimbat filtre si ulei in octombrie la 115000. Pret 4300 euro negociabil.
Sau schimb cu Renault Symbol/Dacia Logan obligatoriu benzina, an minim 2006, dotari similare cu cele de pe Opel.
Motivul este spatiul si nr. mic de kilometri pe an.
Multumesc si astept oferte.
Tel. 0724302530
f.marinescu
1.3 diesel de la Fiat si Opel sunt fiabile si consuma si 5.4 urban. Nu poti schimba pe o benzinara ! Se foloseste ulei sintetic recomandat pt diesel si benzinare si nu faci nici distributia. Iar spatiul difera doar la portbagaj.
hora
Stiu asta. Ba mai mult, am avut Symbol si pot sa spun ca spatiul la interior este net in favoarea Opelului, ca si confortul dealtfel, dar parcurg km putini, am nevoie de portbagaj si in plus vreau sa ma intorc la Renault si la caroseria de tip sedan.
frankcadillac
Ce te nemultumeste la Opel?

Ai avut'o de noua? Ce alte detalii mai poti da? Carte de service are?
felix.m
Vrei si diferenta de bani la un schimb cu un Logan.
hora
QUOTE(frankcadillac @ 7 Feb 2011, 19:48)
Ce te nemultumeste la Opel?

Ai avut'o de noua? Ce alte detalii mai poti da? Carte de service are?
*


Ma nemultumeste portbagajul mic si faptul ca diesel. Cand am luat-o, am luat-o cu un scop care acum nu mai e prioritate.
Nu, nu o am de noua. Alte detalii dau la telefon.


QUOTE(felix.m @ 7 Feb 2011, 19:50)
Vrei si diferenta de bani la  un schimb cu un Logan.
*


Depinde de anul de fabricatie si de nr de kilometri. Ca dotari ma intereseaza minim A/C
hora
up
vallyyy
QUOTE(f.marinescu @ 7 Feb 2011, 14:59)
1.3 diesel de la Fiat si Opel sunt fiabile si consuma si 5.4 urban. Nu poti schimba pe o benzinara ! Se foloseste ulei sintetic recomandat pt diesel si benzinare si nu faci nici distributia. Iar spatiul difera doar la portbagaj.
*



Distributia pe lant la motoarele mici la opel se schimba inclusiv la 1.3 cdti al lui ...cauta pe google 'distributie 1.3 cdti' ...sa ai spor la vanzare masina arata bine !
claudiu.manda
La orice masina cu distributie pe lant trebuie facuta distributia. Diferenta fata de cea pe curea, e numarul de km (cca. 300.000).
vallyyy
Din ce scriu altii s-ar face in jurul a 150 000 km ,cam in jurul km astia se uzeaza intinzatorul si patinele si din ce stiu opelul atata garanteaza,restul de km ii faci pe riscul tau ,eu la a mea am schimbat lantul (de fel incepe sa bata in carcasa distributiei cand se largeste ,rezultand un tacanit)
hora
Nu-i asa ca arata bine?
sobolan
QUOTE(vallyyy @ 9 Feb 2011, 22:52)
Distributia pe lant la motoarele mici la opel se schimba inclusiv la 1.3 cdti al lui ...
*



mai amice ,distributia la opelul ala se schimba la cel putin 200oookm...e lant si e mult mai "avantajos" decat cureaua..... wink.gif
vallyyy
QUOTE(sobolan @ 11 Feb 2011, 21:47)
mai amice ,distributia la opelul ala se schimba la cel putin 200oookm...e lant si e mult mai "avantajos" decat cureaua..... wink.gif
*




Nu vorbesc in necunostiinta de cauza(si eu sunt posesor de masina cu lant) ,daca e sa ne luam de pe ce zic ceilalti de pe forumul dedicat marcii - http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=19...er=asc&start=20 si aici pentru ca nu s-a schimbat distributia http://www.clubcorsa.ro/index.php?topic=1731.0
hora
Mai baieti, va multumesc pentru up-uri, dar va rog sa nu va certati. Eu vreau doar sa schimb masina. Poate stiti pe cineva... smile.gif
hora
up
hora
up. valabil
hora
Vand Opel Corsa C, alb, 3 usi, an 2006, motor 1.3 cdti, 51 kw-70 cp, distributie pe lant. Dotari: A/C, ABS, 2 air-bag-uri, servo-directie variabila, geamuri electrice,scaun sofer si volan reglabile pe inaltime, chei cu telecomanda, proiectoare ceata cu reglaj din exterior, faruri reglabile electric din interior. Km 119000. Schimbat filtre si ulei in octombrie la 115000. Pret 4300 euro negociabil.
Sau schimb cu Renault Symbol/Dacia Logan obligatoriu benzina, an minim 2005, dotari similare cu cele de pe Opel.
Motivul este spatiul si nr. mic de kilometri pe an.
Multumesc si astept oferte.
Tel. 0724302530
hora
up
hora
up
hora
up
hora
up. valabil
hora
up
hora
up
hora
up. valabil
hora
up
hora
up
hora
up
hora
up
hora
up
hora
up
adrianmihai5
daca vreti sa ramaneti la opel

schimb cu

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=80497
hora
ok
hora
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.