Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND][SCHIMB] Volkswagen Passat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bogdan.stavar
VW Passat an fabricatie 2003 , motor 2,5 v6 150 cp 4x4, cutie automata, esp, abs , 4 geamuri electrice , trapa electrica, scaune incalzite, piele, muzica originala vw, magazie 6 cd-uri etc, 190 000 km impecabila din toate punctele de vedere. Pret 6700 euro s-au schimb cu auto numai diesel tot clasa limuzina si dotate (laguna - minim privilege, audi etc )
R19/16v
Inmatriculata?
bogdan.stavar
da masina este cumparata din romania, o sa revin cu poze si cu interiorul oricum arata impecabil , pielea se afla intr-o stare perfecta
R19/16v
De ce mi se pare mie ca primele 2 poze nu sunt din acelasi peisaj!?
andreis
poza 2 e de la un Variant (Break)?
bogdan.stavar
gata s-a rectificat era o poza foarte asemenatoare pentru ca nu facusem inca poze din interior la masina acum le-am descarcat pe aceste doua dupa camera foto.
accept orice test la masina si ma intereseaza in special variante cu motorizare pana in 2000
f.marinescu
Costuri> RCA, taxa dom. primar? Sa stiu ce m ar astepta
bogdan.stavar
smile.gif te asteapta o masina care trage de rupe rca tot anul este 500 ron iar impozitul este 900 ron an
f.marinescu
Consum urban ?...
argon
In general motoarele astea(daca e E3) nu apuca 200.000 si pica axele cu came, au fost schimbate sau staus a pice? La E4 au rezolvat problema.
bogdan.stavar
in braila am un consum in oras de 9 maxim 10 iar afara de 6 , eu fac braila galati zilnic si am media 8. este euro 3 insa nu stiu daca si acest motor se incadreaza la acele cu probleme , stiu si eu ca au fost unele probleme pe acele motoare dar stiam ca pana in 2003. acum, nu stiu daca intra si asta in aceasta categorie smile.gif cert e ca nu am nici o problema la motor si nici e test nu da nici un semn ca ar pica ceva la motor.
crisglam
La ce firma de asigurare e RCA-ul 500 ron pe an? La Megane e 324 ron pe 6 luni la Astra ( care e o firma destul de ieftina ) si am motor de 1900 cmc. In rest un motor puternic, dar sub cel de 180 cai la toate capitolele
bogdan.stavar
eu mai am o laguna motor 1,9 120 cp si am platit rca pe 1 an la pretul de 420 la astra . depinde unde faci poti cauta pe net un configurator de rca si ai sa vezi ca asa iese. masina nu e costisitoare la rca sunt diferente mici la tarife aici intre motorizari , mai rau e la impozit aici e diferenta mare la laguna 1,9 platesc 300 si la asta e 9 mil iar la 3 mii cm e 22 milioane smile.gif......dar....cine vrea o masina buna....si plateste nu poti compara un V6 4x4 cu orice masina.....daca primordiale sunt taxele atunci discutam de alte segmente de masini
numai bine
crisglam
Pai categoric, ai dreptate, dar intrebase cineva mai sus de taxe si de asta am intrebat si eu de RCA. Merci de raspuns, oricum toate cele 3 versiuni de motoare de 2.5 sunt foarte puternice ( 150, 163 si 180 cai ). Am si eu un prieten care are un Audi A4 2.5 TDI quattro si pot sa zic ca masina e foooarte puternica, iar la drum lung te poti baza pe ea in orice depasire. Asa ca poti considera ca pe un UP ce zic aici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.