Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum sa speli masina cu 1 litru de apa!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
espacern
Poate va vine o idee!!


Numai bine!
cj98czh
sunt curios sa le dau masina mea, nespalata de 2 luni dupa ce a umblat in noroaiele de aici .. sa vad cum o spala cu 1 litru de apa biggrin.gif
T.rac3Er
praf in ochi sau aburi in ochi
aleksanders
la cat de murdare erau masinile respective nu inteleg de ce au mai folosit apa radmasa.gif
SorinCT
Asta a fost asa, sa nu lase masinile degeaba ca erau curate si inainte. Pe plaiurile mioritice nu speli o masina calumea nici cu 30 l de apa.
jay333
La asta oare ajunge doar litrul ala de apa? huh.gif
[attachmentid=1627695520]
GabyDSN
Cam 100 asa smile.gif) =))
alexutz23
La noi spalatoriile auto s-au "inmultit" ca farmaciile sau bancile ( sunt la fiecare colt de strada). Ei nu au nici praf pe trotuar ca sa zic asa...normal ca face fata prostia aia.
MMVI
ideea nu este chiar noua: are un fost vecin o spalatorie mobila de genul acesta (cu aburi); din cate mi-a zis este chiar eficienta si prezinta avantaje adica este ecologica sau de exemplu la firma unde lucrezi sunteti mai multi interesati de acest serviciu vine omu` cu spalatoria la voi si nu mai pierdeti timp ca la o spalatorie normala unde trebuie sa stati pe langa masina

argon
A fost si aici o vreme o spalatorie de genul asta eco, dar a dat faliment repede.
tribunul
Cred ca toate spalatoriile acum sunt ECO, daca functioneaza legal.
Victoras2001
Stii tu ca a dat faliment? Io cred ca s-au saturat patronii, si-au strans catrafusele si iata-i in Franta.
Ce inseamna spalatorie ECO? radmasa.gif
argon
Eco-uscata adica, era reclama clara ca folosesc apa mai deloc.
Victoras2001
Ma refeream in general. Pe toate spalatoriile scrie "spalatorie ecologica". Adica cum? Ce face?
argon
Alea doar eco folosesc apa normal, dar au detergenti ecologici si canalizare speciala, cel putin pe hartie.
MMVI
sunt eco pentru ca au sistem de filtrare a apei utilizate pe cand cea mobila este eco si in parcarea din fata blocului smile.gif
tribunul
QUOTE(Victoras2001 @ 10 Feb 2011, 15:06)
Ce inseamna spalatorie ECO? radmasa.gif
*


Folosesc produse ECO si "conform standardelor UE, orice spalatorie auto, service, statie de carburanti, platforme industriale, trebuie sa aiba rigole, denisipatoare si sisteme de preepurare cu separator si decantor de produse petroliere, pentru a preveni poluarea mediului cu produsele petroliere folosite in activitatea curenta."

La noi, popular, aia se numeste spalatorie fara apa.
Victoras2001
QUOTE(argon @ 10 Feb 2011, 15:12)
au detergenti ecologici si canalizare speciala,
*




QUOTE(MMVI @ 10 Feb 2011, 15:12)
sunt eco pentru ca au sistem de filtrare a apei utilizate
*




QUOTE(tribunul @ 10 Feb 2011, 15:15)
Folosesc produse ECO si "conform standardelor UE, orice spalatorie auto, service, statie de carburanti, platforme industriale, trebuie sa aiba rigole, denisipatoare si sisteme de preepurare cu separator si decantor de produse petroliere, pentru a preveni poluarea mediului cu produsele petroliere folosite in activitatea curenta."
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
caktuss
nu inteleg ce e de ras. stiu destule spalatorii care au asa ceva, ca altfel nu primesc aviz de la mediu.
sorin1983
observ acelasi stil ca la noi... cu carpa cu care iti da pe roti iti da si pe bord biggrin.gif
totusi daca iti iei o dracie d-aia de 80 lei nu face acelasi lucru? mai ales la ce murdare erau alea....
mariuscond
"operasion ... presiz e riguroz ... ireproşablî"
Haide bre... icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.