Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Voineasa, 11-13 martie
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
cdadan
Lista celor care au confirmat pana acum:

1. PaulT
2. Merced (cu Vali si vis-a-vis?)
3. Markos
4. cdadan
5. radian (zice ca vrea sa vina)
6. Argon (daca e bun drumul intre Brezoi si Voineasa)

Evident se poate veni cu prietena/sotia, copil/copii. Incercam sa gasim o pensiune unde sa ne putem desfasura in voie: living, bucatarie la dispozitie, locuri de parcare si sa nu fie la drum.
Ar trebui sa completam lista participantilor pana la sfarsitul saptamanii viitoare. Pe urma in functie de numarul si preferintele celor care se inscriu, discutam cu "pensionarii" si facem rezervarea.
Doritorii sunt rugati sa completeze lista.
PaulT
Intre Brezoi si Voineasa drumul este bun, deci Argon nu are nici o scuza... biggrin.gif Singura pensiune din cele trei gasite la tentativa anterioara de a organiza intalnirea era Passiflora...
http://carta.ro/cazare-voineasa/pensiunea-passiflora/
Alta, mai noua, ar fi:

http://carta.ro/cazare-voineasa/pensiunea-montana/

Maine ma apuc sa mai caut, poate gasesc si alte variante. O conditie de baza ar trebui sa fie bucataria... Altfel, variante ar fi multe. Cateva:

http://carta.ro/cazare-voineasa/pensiunea-denisa/

http://carta.ro/cazare-voineasa/pensiunea-elena/ (cam mica..)


http://carta.ro/cazare-voineasa/pensiunea-piatra-lotrului/

Sau... la Obarsia Lotrului:

http://www.obarsia-lotrului.ro/
BZN
QUOTE(cdadan @ 19 Sep 2010, 22:20)
Discutiile au inceput aici, cred ca pot continua in acelasi topic. Actiunea de la Voineasa ...
*


Chiar si locatia e identica.
radian
Revin cu o propunere mai veche: http://www.lanicolae.ro/select.php?page=content&cat=welcome .

Merced
Eu as vota Denisa. blush.gif
cdadan
QUOTE(Merced @ 11 Feb 2011, 21:45)
Eu as vota Denisa.  blush.gif
*


Pare ok. Umplem 12 camere?
Merced
Nu cred. Dar cine stie...
Lostboy
7.Lostboy

LE: Scuze dane că nu ți-am răspuns dar m-am ”luat” cu treabă.
Markos
Eu zic ca da. Pana luni dimineata sigur se mareste binisor lista.
Merced
Nu ca as vrea sa te contrazic, dar nu cred ca se mai baga mai mult de 4 in plus fata de cei deja trecuti.
Lostboy
opa nu vine? biggrin.gif
Markos
cu dori.
cdadan
QUOTE(Lostboy @ 11 Feb 2011, 22:05)
7.Lostboy
*


Las' ca nu-i problem, important e ca te-ai trecut pe lista.
radian
QUOTE(Markos @ 11 Feb 2011, 22:07)
Eu zic ca da. Pana luni dimineata sigur se mareste binisor lista.
*



Da, si prin 8, 10 martie o sa intre in greva foamei si o sa slabeasca subit...
Merced
Pe 3-4 ar trebui sa facem si rezervarile, daca nu si mai devreme.
cdadan
Io zic ca pana in 25, sa fie macar cu 2 saptamani inainte.
vallyyy
Momentan nu ma pot pronunta din considerente financiare ,vad cu ce mai raman in buzunar in apropiere datei respective si apoi pe 12 martie mai imbatranesc cu un an deci ar fi o deosebita onoare sa va am in jur cool.gif
radian
Mda, ar fi un mod interesant sa-ti serbezi cu noi. Facem si o mica orchestra, vine Corrbex cu cavalul, Lostboy cu tambalul si-ti cantam La multi ani! biggrin.gif
DragosP
Mă, sincer să fiu nici eu nu mi-aș petrece ziua pe drum, cu toate că aș veni...
Lostboy
Eu zic să vină și tribunul. Să-i dăm ocazia să dea de băut. biggrin.gif
Marty
Io zic sa vina si iapa Rodi, sa-i dam ocazia sa se exprime in viu grai.
radian
Dragos is sub 500 km, ce-i asa mare lucru? Iti vizitezi si rudele din zona...
PaulT
Asta ar li lista pana in momentul de fata:

1. PaulT
2. Merced (cu Vali si vis-a-vis?)
3. Markos
4. cdadan
5. radian
6. Argon (daca e bun drumul intre Brezoi si Voineasa)
7. Lostboy
radian
Mai, n-am inteles ce-i cu insinuarea aia din dreptul numelui meu??? mad.gif
PaulT
biggrin.gif Am facut copy / paste din postul 1 si l-am adaugat pe Lostboy. Editez acum... tongue.gif
argon
Cati copii sunt? PaulT, Lostboy?
PaulT
@argon - normal ca nu o las acasa. biggrin.gif

13 Feb 2011, 21:02:
Inca o pensiune :

http://www.turistinfo.ro/voineasa/cazare-v...lui-c47582.html
cdadan
De asta ce parere aveti?
http://www.turistinfo.ro/voineasa/cazare-v...ana-c47800.html
Pare super ok, inclusiv la pret, sa nu mai zic ca la rezervare integrala probabil se mai negociaza ceva.
Daca ma gandesc la numarul de camere, pentru lista actuala merge manusa.

Argon, eu vin cu nevasta, Paul asa cum a zis, cu nevasta si fetita. Probabil si Lostboy vine cu nevasta si ala micu'.
Merced
Imi place si asta si cea pusa de Paul mai devreme, pe langa Denisa. La oricare dintre astea putem merge din partea mea. smile.gif
vet
ma tare gandul bate si pe mine sa dau o tura pe acolo, daca primiti si prospaturi in gasca (presupun ca va cunoasteti deja intre voi). Eu cu nevasta proprie si personala+2 puradei de 4 si 9 ani? Daca nu mai sunt puradei in zona....ii las si eu acasa cu nevasta smile.gif .
cdadan
Vet, in cazul in care te hotarasti, esti binevenit. Evident impreuna cu familia, chiar nu e cazul sa-i lasi acasa. wink.gif
argon
DN 7A , portiunea Petrosani-Voineasa, pe langa ca are bucati de drum forestier, banuiesc ca nu e practicabil in martie, din cauza zapezii?!
Victoras2001
Ma, da ce inseamna asta la voi? 11-13 sau 12-13?
cdadan
Simplu. Fiecare poate opta, in functie de disponibilitate, pentru una sau doua nopti.
Lostboy
QUOTE(argon @ 13 Feb 2011, 19:45)
Cati copii sunt?  PaulT, Lostboy?
*


Vin cu șeful de data asta și cu nevasta.
ady77
Adica mergi cu sefii tongue.gif
PaulT
@cdadan - E frumoasa pensiunea, de asta am pus-o si eu in postul cu link-rile. Dar pe site-ul ala nu mentiona accesul la bucatarie. Daca ne lasa in zona aragazului este chiar up.gif . Cum procedam cu alegerea locatiei? Votam toti care suntem pe lista pana pe 24-25feb?
@vet - Oricine este binevenit, cu tot cu puradei laugh.gif . Lista e deschisa.. Sper doar sa ne strangem macar de vreo 10 camere.. biggrin.gif

@argon - Daca nu ninge ar trebui sa se circule prin pasul Groapa Seaca. O sa dau un telefon la cineva din zona sa ma interesez de starea drumului si iti comunic. Cauciucuri de iarna ai, deci esti pregatit pentru ceva zapada.
Merced
QUOTE(Victoras2001 @ 13 Feb 2011, 21:14)
Ma, da ce inseamna asta la voi? 11-13 sau 12-13?
*



Ce se baga oaia in seama degeaba. radmasa.gif
Victoras2001
Basti ma.
Lostboy
QUOTE(ady77 @ 13 Feb 2011, 21:35)
Adica mergi cu sefii tongue.gif
*


Cine știe! radmasa.gif
cdadan
QUOTE(PaulT @ 13 Feb 2011, 21:37)
E frumoasa pensiunea, de asta am pus-o si eu in postul cu link-rile.
*


Ce blond sunt ...
M-am uitat doar la poze, care sunt usor diferite.

QUOTE(PaulT @ 13 Feb 2011, 21:37)
Cum procedam cu alegerea locatiei? Votam toti care suntem pe lista pana pe 24-25feb?
*


Eu zic sa lasam lista deschisa fix inca o saptamana. E timp mai mult decat suficient pentru amatori. Cei inscrisi pe lista voteaza locatia. Pana pe 25 sper sa avem rezervarea batuta in cuie.
PaulT
Perfect. Pe 20 feb, adica duminica viitoare inchidem listele si ne apucam de cazare si organizare. As propune ca fiecare de pe lista sa treaca in dreptul numelui si locatia preferata. In felul asta pe 20 vom avea si lista completa si locatia preferata de cei mai multi.

1. PaulT -- Denisa daca ocupam intre 10 si 12 camere, altfel Montana = Passiflora e ok dar e mai "in localitate"=
2. Merced (cu Vali si vis-a-vis?)
3. Markos
4. cdadan
5. radian
6. Argon (daca e bun drumul intre Brezoi si Voineasa)
7. Lostboy
Merced
Pe vis-a-vis puteti sa-l scoateti de pe lista. Mai devreme am vorbit cu el si mi-a zis ca nu poate veni. Iar vallyyy nu cred ca va putea da un raspuns intr-o saptamana, dar daca e sa poata in ultima clipa sa vina, ii gasim noi un loc pe undeva ma gandesc.
cdadan
Denisa 12 camere, Montana 7-8 camere. Ambele sunt ok. Depinde de numarul celor inscrisi pe lista ...
Markos
Pai e simplu, alegem locatia în functie de lungimea listei. Deocamdata ne încadram la Montana. Da' mai asteptam o saptamana.
corbex
QUOTE(argon @ 13 Feb 2011, 22:12)
DN 7A , portiunea  Petrosani-Voineasa, pe langa ca are bucati de drum forestier, banuiesc ca nu e practicabil in martie, din cauza zapezii?!
*


Drum forestier e doar pe la poarta lui Radian, cind taie lemne, in rest e drum national care avea unele gropite care-i dadeau si farmecul. Anul trecut se lucra, posibil sa fi siparur si alea. Nu tin minte sa fi vazut vreun semn cu "Interzis pentru limuzine".
In printzip, zic ca vin si eu, dau un raspuns serios pina la finele saptaminii.
Lostboy
Să facem cafea, moșule sau faci matale acolo?!?! biggrin.gif
corbex
Eu, ca voi nu stiti.... mad.gif Snteti invatati cu d'alea de ti le da la pahar contra moneda
radian
Corbex vezi ca te afurisesc! Eu is domn ma, am centrala pe gaz...

Nu-i drum forestier, are Argoneata dreptate, dupa intrarea in judetul Valcea sunt 4 km neasfaltati, si anul trecut drumul era destul de degradat de la masinile grele care transporta lemn, iar dupa inca o iarna sigur nu arata mai bine.
Marty
Bre, as veni si io da' vremurile-s tulburi rau de tot asa ca nu vreau sa-ncurc pe nimeni. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.