Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglare usi/ferestre
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Markos
Problema mea e urmatoarea: tamplaria exterioara a casei e facuta din lemn masiv, greu. Periodic, trebuie reglata. Ma refer mai ales la usi, ferestrele, fiind mai usoare, nu se "descentreza" prea repede.

Sistemul de reglare e destul de complex si îmi prind urechile. Trebuie cineva priceput, nu vreun "meserias" care sa-mi zica "sefu', o mai luam la rindea!" (am întalnit si de-astia). Atunci cand sunt reglate ok, se închid/deschid si functioneaza perfect.

Am nevoie de un Gigel priceput din Bucuresti. Nu firma, ca au alea niste tarife de-ti sta mintea-n loc, am servit varianta asta. Repet, ma intereseaza mai ales pentru usile exterioare (3 la numar). Daca stiti pe cineva, bagati niste date de contact, aici sau pe PM.

Fac cinste icon_mrgreen.gif
2xGI
QUOTE(Markos @ 12 Feb 2011, 23:58)
"sefu', o mai luam la rindea!"
*


04.gif
tribunul
Poti sa pui o poza cu "sistemul de reglare".
radian
Am citit in viteza titlul topicului un pic deformat: reglare suflete... Mai si gandeam care o fi continutul... radmasa.gif
Markos
QUOTE(tribunul @ 13 Feb 2011, 08:04)
Poti sa pui o poza cu "sistemul de reglare".
*


Nu stiu cat sunt de sugestive. Usile "pline" (doua la numar) par a fi mai bine ancorate, în sensul ca au cate 4 balamale - prima poza. Habar n-am ce e sub mastile alea de plastic. Usa de la terasa (poza doi) e usa cu geam termopan si are doar doua puncte de prindere, exact ca o fereastra-termopan (în ideea de a putea fi deschisa si "oblic"). Spre deosebire de o fereastra, însa, este mult mai grea. Asta se deregleaza cel mai repede sad.gif
dizzy
Vezi ca gasesti pe stalpi numere de la regulatori din astia.
Cel mai bine ar fi sa renunti la sistemul oscilobatant de la usa terasei si sa pui sistem normal cu 3-4 balamale clasice.
kxz
pui mana pe un inbus si treci la treaba si singur. pariu ca te descurci fara probleme.
Markos
QUOTE(dizzy @ 13 Feb 2011, 17:21)
Cel mai bine ar fi sa renunti la sistemul oscilobatant de la usa terasei si sa pui sistem normal cu 3-4 balamale clasice.
*


N-as vrea asta, usa respectiva da din bucatarie afara. Sistemul asta e foarte bun primavara/toamna pentru aerisire, fara sa deschid efectiv usa.

Poza cu toata usa. Are 2 metri jumate înaltime, parca.
klaus
recomand o aruncare de privire la http://www.misiuneacasa.ro/forum/viewtopic.php?t=10868
dezmembraria
vrei un gigel sa ti li le faca uite id lui si vb cu el ,omul lucreaza la aplast,bgabriel70@yahoo.com

am avut noroc cu el mia reglat si usile si geamurile ,nu mai am treaba cu ele de 8 luni,nu e dala de le face sa vina regulat,mia placut omul si ilam recomandat si la vecini
tribunul
Din ce apare in poza nu prea ai ce regla la usile pline. Poate doar sa mai strangi putin suruburile de la balamale.
Marty
Grecule, ti-ai pus plasma-n bucatarie? naughty1.gif Ai si telecomanda la ia? nedumerire.gif
Markos
QUOTE(Marty @ 18 Feb 2011, 19:55)
Grecule, ti-ai pus plasma-n bucatarie?  naughty1.gif Ai si telecomanda la ia? nedumerire.gif
*


E un elsidii micut de 22, ma.


dezmembraria, mersi pt contact.
cosmin_2300
QUOTE(dezmembraria @ 18 Feb 2011, 19:44)
vrei un gigel sa ti li le faca uite id lui si vb cu el ,omul lucreaza la aplast,bgabriel70@yahoo.com

am avut noroc cu el mia reglat si usile si geamurile ,nu mai am treaba cu ele de 8 luni,nu e dala de  le face sa vina regulat,mia placut omul si ilam recomandat si la vecini
*




QUOTE(dezmembraria @ 18 Feb 2011, 20:54)
Buna ziua

fost colaborator Aplast,ofer servici de reglaj si modificari tamplarie,trecere de la geam fix la deschidere simpla sau oscilobatanta.
Pentru toate tipurile de profile si feronerie.
Schimbari de geamuri,trecere la geam lowe,fumuri,toate aceste operati se pot executa atat pe profil pvc,aluminiu si lemn stratificat.

preturile sunt negociabile si geamul se procura direct de la producator,oferinduse garantie.

la cerere se poate executa si tamplarie.

telefon de contact 0747325302
*


Ăsta ți-a dat id-ul lui radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Markos
mellow.gif
Merced
Nu era evident?
cosmin_2300
Nu era mai politicos să spună că se ocupă el cu așa ceva?!
cdadan
QUOTE(dezmembraria @ 18 Feb 2011, 19:44)
*


Cam analfabet, dar la tehnici de manipulare se pricepe al draq.
dezmembraria
pe primul care are norocul sai regleze,il pun sa filmeze cu camera si sa-i cereti sa si va explice ce face,poate prindeti treaba si nu mai e nevoie,,uite id meu gheorghe


dezmembraria-id de mess
am vb cu omul ,l-am intrebat dupa ce i-am postat lui markos,si mia zis sai dau anunt ca imi face reducere pe viitor...invidia bato vina
G I M
Sigur a facut un bine si a postat pentru un prieten care nu are cont de DC.
cosmin_2300
QUOTE(dezmembraria @ 19 Feb 2011, 07:34)
am vb cu omul ,l-am intrebat dupa ce i-am postat lui markos,si mia zis sai dau anunt ca imi face reducere pe viitor...invidia bato vina
*


Insinuezi că eu sunt invidios pe tine? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Doamne Dumnezeule .... excl.gif radmasa.gif
kxz
pai tot el vindea un motor de dacie, dar nu oricare ci unul luat de pe masina unui popa.
daca vreti, pariu ca va face rost de unul luat de pe masina unei babe care mergea cu masina doar duminica la piata.
dezmembraria
nu stau sa intru in polemica cu toti,nusi are rostul..ala mai destept cedeaza primul.fiti voi ma
cosmin_2300
Ăla mai deștept știe să scrie corect! cool.gif
klaus
QUOTE(dezmembraria @ 19 Feb 2011, 16:16)
.ala mai destept cedeaza primul.fiti voi ma
*

Ce sa fie ei? Primii?
DragosP
QUOTE(dezmembraria @ 19 Feb 2011, 16:16)
nu stau sa intru in polemica cu toti,nusi are rostul..ala mai destept cedeaza primul.fiti voi ma
*


radmasa.gif
Deci, capra e râioasă da' cu coada bătoasă!
corbex
QUOTE(klaus @ 19 Feb 2011, 18:43)
Ce sa fie ei? Primii?
*


Care cedeaza, fireste.
kum
QUOTE(DragosP @ 19 Feb 2011, 19:11)
radmasa.gif
Deci, capra e râioasă da' cu coada bătoasă!
*


Ai maii vazut sii altfel? huh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.