Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Turbina Clio 2001
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Byþu
Cumpar Turbina pentru Clio 2001, Euro 3, 48Kw, 65Cp.

Noua sau SH dar un pret de criza va rog daca se poate.Multumesc anticipat celor care au oferte.
Byþu
up
Johnny91
De ce nu o reconditionezi pe actuala? Una aftermarket compatibila cu motorul (una care nu ii mareste puterea, face aceeasi treaba ca cea stock) ajunge pe la 2800-2900 lei, depinde de magazin sa nu mai zic la renault/dacia-reprezentanta ce scor iti dau. Recomand reconditionarea. Eu am dat 1600 lei la o firma din brasov care mi-a schimbat partea centrala cu tot cu ax si altele. Practic s-au pastrat doar capetele, nu prea stiu cum sa le zic... Are 15000 km si merge de minune...
Sa nu mai zic la ce riscuri te supui cumparand una sh...
Byþu
Am auzit de cei de la Brasov , am vorbit la tel si asa mi-au zis ca intre 1200 - 1700 dupa constatare i-mi zic pretul exact. Sunt cam multi bani si problema e ca nu sunt, asta e.

Aftermarket am gasit la 12,5 mil dar pe diferiti producatori, nu pe KKK.

Ma gandeam poate prin acest topic gasesc una data de pe un moror cu putini km , un goleg de forum care sa fie fair play si sa - mi zica exact ce si cum e cu turbina care o vinde.
Johnny91
Sincer slabe sanse... Eu am primit o oferta de la un tip gasit pe internet cu o turbosuflanta luata "cica" de pe un logan cu doar 15 000 km dar s-a rasturnat cu el si il dezmembreaza. Ne-am intanlit si am cerut sa desfac turbosuflanta si daca e ok inauntru ii dadeam 1200 lei cat cerea. Nu a fost de acord si o zis ca mi-o vinde asa cum o vad (era plina de ulei pe pale) si nu imi garanteaza nimic si ca e prima si ultima oara cand ne intanlim. Hmmm ce tentant...
Eu iti urez bafta sa gasesti, dar eu, cand am primit-o de la Brasov a venit ca noua. Mi-or si sablat-o baietii.
Nu fac nici un fel de reclama, doamne feri' dar eu am fost super multumit si de ce sa nu ne ajutam ca forumisti... tongue.gif
Byþu
Da e la risc, o sa ma hotarasc cand o fi sa cada de tot, momentan are joc maricel si au atins putin paletii in carcasa.Nu mai are putere decat dupa ce trec cu pedala de jumate si consuma ulei.

Oricum mersi de sfaturi , o sa tin cont.
david_antonyo
NU POTI SA O INLOCUIESTI CU UNA DE LOGAN? TOT DE 65CP?
Byþu
Ba da merge si de Logan, insa sa fie Euro 3 motorul si 65 Cp.
Johnny91
Pai e exact acelasi lucru... Eu unul la logan am avut probleme cu ea. Preturile la una noua, sunt tot pe acolo, +- 100 lei (la reprezentante renault/dacia).



LE: Mai pe scurt tu cauti pentru motorul Renault, cod k9k 790...
Acelasi ce se regaseste pe logan, si pe clio tau.
schluppi
Vezi oferta mea din 4 ianuarie 2011. Este inca valabila
Byþu
Pai cam cate kg are tot motorul? Cat ar costa transportul?Turbina separat o dai ?Cand ajunge prin curierat daca are joc , se refuza.Zi un pret numai pt turbina.
schluppi
Nu sunt ale mele. Comunica direct cu omu la numarul de telefon dat in postul respectiv. Ar fi complicat sa ma interesez pentru fiecare aspect. Stiu doar ca omul este serios.
Cu respect, schluppi
Byþu
Ok , mersi.
Byþu
up
Byþu
UP
Byþu
up
Byþu
up
Byþu
up
Byþu
Se poate ichide.
Am scapat ieftin, era de fapt de la EGR care se bloca, la mana mergea oarecum dar avea pozitii cand agata.
Nu are nimic turbina am pus-o si pe tester si baga presiune.
Mi s-a parut mie ca au agatat paletii din cauza pozitiei, dar de fapt cand am bagat o oglinda si cu lumina, m-am uitat mai atent si nu era asa.Ma miram si eu ca jocul nu mi se parea mare si totusi cum sa fi agatat paletii, si apoi cand am vazut si jocul la cateva noi, am zis ca nu are cum sa fi agatat paletii ca nu e mare dif la jocul axului intre a mea si una noua, si asa a si fost, turbina e buna.

Acuma merge ca noua. biggrin.gif sper sa nu omor ambreajul.


PS multumesc tuturor pentru informatiile si sfaturile date.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.