Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arc sub cutia de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
silviu2002
Mi s-a desprins arcul de sub cutia de viteze de la capatul dinspre caroserie si atarna sub masina. Scimbatorul de viteze se cam plimba si trebuie atentie marita la schimbat viteza. A mai inlocuit cineva acel arc si daca trebuie atentie speciala la ceva cand se scimba arcul? Am un break din 1999.
DodoBird
QUOTE(silviu2002 @ 9 Jun 2005, 11:52)
Mi s-a desprins arcul de sub cutia de viteze de la capatul dinspre caroserie si atarna sub masina. Scimbatorul de viteze se cam plimba si trebuie atentie marita la schimbat viteza. A mai inlocuit cineva acel arc si daca trebuie atentie speciala la ceva cand se scimba arcul? Am un break din 1999.
*



Schimba arcul daca e rupt daca nu pune-l la loc si strange cu un patent ochiurile astfel incat sa nu mai sara ! simplu ca bunaziua !
Seba
90% ca arcul s-a rupt de la indoitura unde se agata de lonjeron. Treaba e simpla, trebuie sa te bagi sub masina cu un patent, sa indoi capatul liber si sa-l agati la locul lui. Probabil ai sa simti ca arcul e putin mai tare dar ai sa te obisnuiesti repede.
Succes!
Slider
Da' macar ai avut curiozitatea sa te uiti sub masina sa vezi ce si cum ii acolo?

Asta asa de ....curiozitate wink.gif
maxiK
daca s-a rupt il inlocuiesti cu altul (cateva mii lei), asa cum s-a spus mai sus. daca nu gasesti poti folosi unul de la accelaratie (ajustat putin)
spor la treaba!
draku
arcul ala nu e sub cutia de viteze, ci sub schimbator
Ov
baga-te sub masina si uita-te ce-i acolo smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.