Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aeroterma+stergatoarele
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mosquito86
Am o Dacia 1310 si ieri in timp ce conduceam s-au oprit brusc si aeroterma si stergatoarele,99% e siguranta arsa,imi puteti spune cum o schimb? stiu ca se afla ceva mai jos de butonul pe care il trag pentru a activa "socul".
florin_susanu
La mine prima de sus este pentru aeroterma si a 3-a (de sus in jos pentru stergatoare),sunt separate.Oricum,daca sunt arse,ai sa vezi k este intreput firul acela,ca sa-i zic asa.Tabloul este in stanga,intre usa si soc,nu ai cum sa nu il vezi.
mihai7575
QUOTE(mosquito86 @ 22 Feb 2011, 20:57)
Am o Dacia 1310 si ieri in timp ce conduceam s-au oprit brusc si aeroterma si stergatoarele,99% e siguranta arsa,imi puteti spune cum o schimb? stiu ca se afla ceva mai jos de butonul pe care il trag pentru a activa "socul".
*


Daca tot schimbi siguranta ,pune-i 1 de ceramica,se schimba ,forte usor,dupa ce dai jos geamul de plastic de la tabloul de sigurante de sub bord.
deceneu32
Siguranta a treia,de sus in jos.
bv-08-fgm
Interesant e ca la mine singuranta la stergatoare este a2-a de sus.Din ce am obs este ca alimentarea o are de la acel tablou de sub bord care este pus pe contact.
mihai7575
QUOTE(bv-08-fgm @ 22 Feb 2011, 23:33)
Interesant e ca la mine singuranta la stergatoare este a2-a de sus.Din ce am obs este ca alimentarea o are de la acel tablou de sub bord care este pus pe contact.
*


Toate daciile 1310 ,84 -2004,au alimentarea la stergatoare legate pe conact de sub bord,cele 1300 au alimentarea legata sub bord ,dar nu pe contact.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.