Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300 cu elemente de 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aditazeze
vand dacia 1300 cu elemente de 1310 omologate rar, an fabricatie 82 87000km ,caroserie din 91,reconditionata total in 2007 ,vopsea profesionala vopsita in cabina, motor renault 18 ,1600 cm3, adus din germania, cutie 5 trepte, electroventilator, schimbat bucsi pe fata si amortizoare fata noi, pompa frana noua, itp valabil februarie 2013, rovignieta valabila octombrie 2012, punte de brek saboti noi, plus diverse piese noi si sh, pret 3500 lei negociabil, email adrianbadea2006@yahoo.com, tel.0729857062
Muttley
Motorul are maxim 1397 cmc.
mihai7575
motorul e scris in cartea de identitate ,de catre cei de la R.A.R.?
cristache03
dak motorul este inscris in carte si masina arata exact ca in poze si nu are nici un fel de defectiune ofer 30 mil pe loc.
f.marinescu
Omu' spune in alt topic, ca a facut ITP ul in 02 2011. Cum facea ITP -ul daca motorul nu era in regula si din pdv al omologarii ?
aditazeze
QUOTE(f.marinescu @ 1 Mar 2011, 10:13)
Omu' spune in alt topic, ca a facut ITP ul in 02 2011. Cum facea ITP -ul daca motorul nu era in regula si din pdv al omologarii ?
*



prietene cine a zis ca motorul nu e inscris in cartea de identitate?
de ce vb fara sa stiti?
cand si unde am zis eu ca nu e inscris, normal ca e inscris ca si caroseria si toate modificarile ce sa facut la ea sunt inscrise in cartea de identitate si in talon si sunt omologate de RAR in privinta motorului imi cer scuze ca sa creat o confuzie ,e motor de 1397cm3, greseala mea, mam luat dupa spusele fostului proprietar ,dar mam interesat acum cateva zile am aflat ca e de 1397cm3,citeste aici http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Renault_engines

2 Mar 2011, 14:51:
QUOTE(f.marinescu @ 1 Mar 2011, 10:13)
Omu' spune in alt topic, ca a facut ITP ul in 02 2011. Cum facea ITP -ul daca motorul nu era in regula si din pdv al omologarii ?
*



pai daca te iei dupa unu si dupa altul ,normal ca nu intelegi ,masina asta are facute trei ITP pana acum, ultimul e valabil pana in feb 2013, si inca o data are toate modificarile trecute in cartea de identitate, si in talon

2 Mar 2011, 15:03:
se poate inchide topicul ,masina sa dat ,multumesc!
f.marinescu

Nu te supara dar eu tot asta spusesem, ca are ITP, deci motorul e verificat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.