Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Megane 2 Hatch 2.1 sept. 2005 2.0 16 V
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bgcnet
Ce pot spune despre masina:
- nu este facuta in turcia (am vazut renault in turcia si la interior arata mult sub al meu - calitate materiale, feeling la atingere etc);
- km sunt reali cu carte service si facturi service;
- nu are caroseria perfecta, prezinta cateva zgarieturi minore de la vecinii generosi;
- motorul este in mintile lui (trage bine pe testate);
- in masina nu s-a fumat, s-a bagat aspiratorul in ea lunar, am o manie cu curatenia dupa cum se vede si in poze;
- interiorul se prezinta foarte bine;
- totul este functional pe ea;
- are incalzire in scaune si tapiserie isofix (un feeling placut si scaune confortabile);
- defecte: mici zgarieturi din parcare.
Accept test service.

Vineri, 25.02.2011 am facut test vanzare cumpare la service SERUS de pe bd. timisoare la cererea userului dancva in vederea cumpararii. Totul a iesit ok, pot confirma cu o copie dupa chitanta serus, inclusiv la diagnoza computerizata. Initial am batut palma cu userul dancva, ulterior s-a razgandit invocand o problema intre el, mama si prietena lui (aiurea, omule, esti barbat in toata firea sau in viata ta esti condua de femei la peste 30 ani?).

Dotari:

Scaune incalzite electric fata, cotiera, Aer conditionat Climatronic, 8 (sau 6 nu stiu sigur) Airbag, Oglinzi exterioare electrice, Oglinda interioara heliomata antiorbire,4 geamuri electrice cu impuls, tapiterie isofix, senzori de ploaie si lumini, Jante aliaj de 16. Nu are pilot automat, trapa, mp3 (dar se poate pune foarte usor deoarece radioul este update list), piele, oglinzi rabatabile electric.

Este versiunea de echipare Dynamique.

Este masina personala si o folosesc zilnic pentru deplasare la birou si inapoi acasa, nu a fost luata in scop de samsarie.

Este a sasea masina pe benzina si consider ca a venit timpul sa incerc si un diesel.

Pret : 6350 euro negociabil (ca idee s-a dat un megane rosu din 2004 cu 80000 km in 4500 euro si cu mai putine dotari, iar pe un logan 1.6 16 V din 2007 se da cu 5500 euro).

Nu ma intereseaza schimburi, dar propuneti si daca e ceva interesant discutam (diesel sa fie). Ca ideea nu ma intereseaza masinile cu peste 100000 km.

Km reali sunt 41500.

0745189080/0729163875 George.

Poze:
mars
ISOFIX e cu totul altceva (sistem de fixare pentru scaune pentru copii), nu are nicio treaba cu tapiteria. Bafta la vanzare!
DanCVA
Masina este super. Confirm ca am fosta cu George la Serus pentru testare si am fost foarte aproape sa o cumpar.
Defectele sunt minore: pragul dreapta usor infundat si pivotul stanga care trebuie inlocuit.
Caucuicurile de vara mai merg un sezon.
Interiorul este impecabil.
Oglinda interioara nu este heliomata.
Masina are 6 air-baguri.
Spre deosebire de masinile de pe Autovit are ESP adevarat si nu este bifat aiurea, doar sa impresioneze clientul.
Cu parere de rau am ales sa refuz aceasta masina pentru linistea familiei. sad.gif
Daca eram singur pe lume nu m-as fi razgandit niciodata, pentru ca sunt incantat de masina ta, dar din fericire pentru mine nu sunt singur pe lume.
George, te-ai grabit sa-mi dai peste 30 de ani. biggrin.gif
bgcnet
Da, imi pare rau Dancva, daca te razgandesti e in continuare a ta; am incercat sa te sun astazi dar ai telul inchis. Ca fapt divers, nu vreau sa iti spun parerea mea despre femei, dar e aiurea la varsta sa te lasi condus de asa ceva; pai daca imi zicea mie prietena asa ceva o bagam in cenzurat masi instantaneu (deocamdata nu am biggrin.gif )smile.gif; sunt destule femei pe lumea asta. Nu sunt genul de barbat care sa imi refuz o placere doar ca vrea prietena:)
Dancva poate confirma ca masina este ok, a si condus-o, nu am nimic de ascuns.

6300 negociabil.
M i h a i
QUOTE(DanCVA @ 27 Feb 2011, 20:27)
Oglinda interioara nu este heliomata.
*


este dinamique . ok. are clima auto. De ce nu are oglinda electrocrom? Eu nu conosc variante de dinamique cu clima auto si cu oglinda de expresion. Cumva a fost spart parbrizul si inlocuit, si s a ales o solutie mai ieftina?

cat despre husa de pe volan , husa de pe scaun si covoras...ma abtin la comentarii rautacioase tongue.gif Astept un raspuns . wink.gif
bgcnet
Chiar nu a fost spart parbrizul, stai linistit; husa de pe volan nu mai e de multa vreme; iar husa de pe scaun e pusa pt. a evita uzura, ok?
DanCVA
Mihai, am verificat masina din bara in bara si toate dotarile cu care a venit. Nu a avut electrocrom.
Cine este interesat si vrea confirmari suplimentare despre cele sapate de mine referitor la aceasta masina, va stau la dispozitie.
Masina a fost introdusa in circulatie in 2007, a fost la Automobile Dacia, a avut schimbata bara fata si radiatoarele la 4000km (lonjeroanele sunt OK si nu a avut air-bag-uri sarite), la 8.000km a cumparat-o George si are 2 revizii facute pana acum, din care ultima la 30.000km in Franta. La 29.000km are placute fata schimbate la Serus, placutele spate au uzura 60-70%.
R19/16v
Trebuie sa va reamintesc regulile acestei arii?
@bgcnet am cele mai mari indoieli ca iti permiti sa faci aprecieri la cum isi traieste altul viata.
Daca ai o problema cu dancva o discuti in particular, cu el, nu pe un thread in care incerci sa vinzi ceva.
Viitoarele posturi offtopic vor fi sanctionate.
M i h a i
QUOTE(bgcnet @ 27 Feb 2011, 22:21)
Chiar nu a fost spart parbrizul, stai linistit
*


eu stau linistit tongue.gif a fost o simpla intrebare.
QUOTE(DanCVA @ 27 Feb 2011, 22:22)
Mihai, am verificat masina din bara in bara si toate dotarile cu care a venit. Nu a avut electrocrom.
*


ok. oglinda electrocrom venea cu parbrizul atermic si climatizare electronica automata. Asa se numea optiunea.Pana acum nu am auzit de asa ceva. Stiu 5 dinamique cu motorizari si echipari diferite (si eu tot dinamique am) .Daca ai vrut auto venea cu parbriz atermic si oglinda electrocrom. Poate a avut nevoie un francez/spaniol de parbriz si de oglinda ca sa o puna pe expresion tongue.gif
Nu am fost off.Am intrebat despre o dotare lipsa a masinii . rolleyes.gif dotare care zic eu ca trebuia sa fie pe dinamique.
R19/16v
QUOTE(bgcnet @ 27 Feb 2011, 15:46)
Ce pot spune despre masina:
- nu este facuta in turcia (am vazut renault in turcia si la interior arata mult sub al meu - calitate materiale, feeling la atingere etc);


Nu, este facuta in spania.
clr
QUOTE(bgcnet @ 27 Feb 2011, 15:46)
...
Km reali sunt 41500.
.....
*



Care e istoria km - ilor reali? Intreb pentru ca poza cu computerul de bord arata mult mai putin.
bgcnet
Poza cu km a fost facuta in vara lui 2009; astazi masina are 41500 km reali, de cand am luat-o eu am facut in jur de 32000 km. Masina a fost verificata la serus pentru vanzare-cumparare si nu are probleme. Accept test in service, nu am nimic de ascuns.

6250 negociabil.

28 Feb 2011, 19:39:
6200 negociabil, ma cam grabesc.

1 Mar 2011, 11:24:
6190 negociabil.
Simy
te int schimb?
vezi anuntul meu
bgcnet
Nu, daca era diesel poate ma mai gandeam:)

2 Mar 2011, 15:20:
6150 negociabil.
bgcnet
6100 negociabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.