Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum mare Dacie Break Gaz
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
FlorescuFlorin
Am o Dacie Break 1310 ,1999 carburatie cu instalatie gpl mare de 52 litri mentionez ca i-am facut de curand un consum de 22 litri la suta in oras.Am bagat 11 litri si am facut 50 km in oras intelegeam un 13-14 in oras pe gaz dar 22 litri mi se pare mult sa fac un consum pe benzina ce ar putea sa fie .Va rog daca puteti sa imi dati un raspuns va multumesc
whitecar
Pina vin raspunsuri mai concrete, la care va trebuie sa dai explicatii mai concrete ,lectureaza aici putin ,,, http://www.daciaclub.ro/-t4917.html si foloseste apoi functia ""cauta"".
mihai7575
QUOTE(FlorescuFlorin @ 28 Feb 2011, 17:33)
Am o Dacie Break 1310 ,1999 carburatie cu instalatie gpl mare de 52 litri mentionez ca i-am facut de curand un consum de 22 litri la suta in oras.Am bagat 11 litri si am facut 50 km in oras intelegeam un 13-14 in oras pe gaz dar 22 litri mi se pare mult sa fac un consum pe benzina ce ar putea sa fie .Va rog daca puteti sa imi dati un raspuns va multumesc
*


Ai sigur o problema cu,, plaminu ,,instalatiei,cind la-i curatat ultima data?mergi la 1 service special gpl cu tester ptr a-ti regla ei consumul de gpl,parerea mea,asta e si o sustin.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.