Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese Supernova
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
DavidSorin
Imi cer scuze daca postez unde nu trebuie.
Am o supernova confort 2002 si un prost mi-a taiat calea am botu cam terminat.
Idee de preturi. am nevoie de bara fata, faruri, capota, grila, semnale, radiator+termocupla, ideii preturi si de la dezmembrari dar cam pe langa bucuresti chiar si in bucuresti. Forumul acesta este de mare folos si cum serviciul nu imi prea permite sa plec de nebun prin magazine, poate ma ajutati. Va multumesc! si imi cer scuze daca am postat aiurea.
danimarconi
Pai daca el a fost vinovat dece te mai stresezi, ti-o faci pe asigurarea lui.
DavidSorin
Pai asigurarea mi-a dat bani ...pt ca au zis ca sare de suma pe care mi-o garanteaza pt service si acum am ramas cu bani si caut piese mai ieftine sa imi pot repara masina
Asta e romania...
Maskatu
QUOTE(DavidSorin @ 28 Feb 2011, 21:58)
Imi cer scuze daca postez unde nu trebuie.
Am o supernova confort 2002 si un prost mi-a taiat calea am botu cam terminat.
Idee de preturi. am nevoie de bara fata, faruri, capota, grila, semnale, radiator+termocupla, ideii preturi si de la dezmembrari dar cam pe langa bucuresti chiar si in bucuresti. Forumul acesta este de mare folos si cum serviciul nu imi prea permite sa plec de nebun prin magazine, poate ma ajutati. Va multumesc! si imi cer scuze daca am postat aiurea.
*


Pune si poze...
Din ce spui tu ar fi cam asa (piese noi fara manopera):
-bara fata 200-250
-faruri 250
-capota 300
-grila 30
-semnale 30
-radiator 200-250
-termocupla maxim 50 cred

In total undeva la 1000 ron. Daca le iei la mana a doua undeva la jumatate... Schimbatul lor tot cam atat la vreun mester de cartier. Problema mare este cu vopsitul. In service este cam 200-300 /element, adica 400-500 pentru bara si capota. Vezi sa nu fie indoita contra-aripa si cadrul motor.

bafta si pune poze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.