Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rulment+fuzeta Supernova=Rulment+fuzeta Solentza?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
mrkiry
Salut tuturor!Cine e amabil sa imi zica si mie daca se potrivesc rulmentul+fuzeta de pe o solentza pe o supernova?
Ca sa nu stau sa le scot degeaba...multumesc mult!
pician90
QUOTE(tita @ 16 Jun 2010, 12:37)
Am aflat ,fuzeta de Solenza e identica cu cea de Supernova doar rulmentul difera putin ,la Solenza e mai mare deci nu sunt chiar identice...dar de potrivit se potrivesc
*





http://www.daciaclub.ro/Fuzeta-Solenza-ide...va-t184155.html

Spor.
jerryshor
oricum daca schibi tot ansamblul fuzeta, butuc, rulment nu te afecteaza cu nimik. Ti-as recomanda sa ai mare grija la alegerea rulmentului pt ca sunt ff multi contrafacuti pe piata care nici macar nu reusesti sa ii strangi si s-au si dus biggrin.gif.Recomandat de uzina, ii gasesti sigilati si scrie pe ei SNR. eu inainte gaseam de alexandria cred si eram f mulktumit de ei
DragosNess
Eu astazi am schimbat fuzeta cu totul pentru ca rulmentii care i-am cumparat de la magazin se potriveau doar pe solenza desi pe cutie scria si supernova. Stie cineva seria sau cod ceva pentru rulmentul original de supernova? In Bacau nici nu cred ca gasesc asa ceva sad.gif
BLUE R 19
Dimensiune Supernova 35/65/35, la Nova si Cielo vechi, cu roti pe 13' este 34/64/37.
In cataloagele de piese la Supernova si Solenza este trecut acelasi cod: 6001 543 339 rulmentul singur si 6001 543 334 colectie rulment (impreuna cu siguranta si saiba sau ce mai este aia).
Acuma, poate s-a montat altul pe ultimele Solenze si d-aia aveau in magazin cel mai recent reper sau poate ai avut ceva improvizatii la fuzeta. Mecanicul tau pare competent, el ce zice ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.