Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] DACIA 1100 ORIGINALA 34800 KM.REALI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DORTMUND
Vand Dacia 1100 an fabricatie 1971, stare impecabila, totul original pe ea, 34800 km.reali, toate sigiliile din fabrica, masina a trecut ITP-ul la RAR acum 2 saptamani, toate actele sunt pe numele meu, adica rolul fiscal, cartea de identitate si bineinteles talonul.

Culoarea este originala, verde 57, are RCA pe 6 luni(mai putin important, oricum trebuie facut de noul propietar), rovinieta valabila pe inca 3 luni, ITP 03.2013

In pretul masinii mai intra urmatoarele piese NOI: set motor Borgo,set complet de garnituri(chiulasa, baie de ulei etc.), 1 etrier fata, 1 etrier spate, 2 pivoti inferiori, robinet caldura,rulmenti fata,cablu acceleratie, cablu ambreiaj, cablu frana de mana, 2 camere de aer, delcou complet, platina, condensator si alte maruntisuri.

Are ulei ELF, filtre ulei si aer schimbate de 400 km, bujii, platina condensator , placute frana fata-spate, tot lichidul de frana inlocuite tot de maxim 400 km., reglata frana de mana si verificata din bara in bara deoarece intentionez sa o duc in Franta.

Pretul masinii in Romania este de 2800 euro cu toate piesele de mai sus si nu este negociabil.

Deoarece am o conexiune foarte slaba a internetului o sa rog pe oricare dintre voi are bunavointa sa-mi trimita mailul pe privat ca sa-i trimit lui poze, am multe si recente facute si are acordul meu, ba chiar rugamintea mea mare sa le uploadeze el!!

Multumesc anticipat!!

12 Mar 2011, 23:46:
O poza;

12 Mar 2011, 23:57:
Se incarca foarte greu!

13 Mar 2011, 07:49:
Poze;

13 Mar 2011, 08:16:
Si alte poze:

13 Mar 2011, 08:50:
Poze:
recinalcol
Foarte frumoasa.
Sper ca noul proprietar sa o ingrijeasca cel putin la fel de bine.
Un UP de la mine.
DORTMUND
Multumesc mult! O luasem pentru mine dar desi stau intr-un loc foarte civilizat nu o pot plimba doar in curtea interioara...ironiile ieftine pe care le aud cand am scos-o la plimbare si frica de a nu fi lovit+alte cateva motive m-au determinat sa o vand!

O sa postez cat de curand poze de pe drum fiindca nu am prea mari sperante de vanzare in tara!!
oanadenisa
Foarte frumoasa si un Up de la mine
twinbubu
Ca fost posesor de Mercedes w115 model 1973 in anul 2001 stiu toate prostiile pe care le spun prostii cu privire la o masina mai veche.Nu te lasa descurajat de ei,ai o masina extraordinara si crede ma daca as avea banii maine as veni la Bucuresti sa o iau.Eu zic sa te mai gandesti daca vrei sa o vinzi,alta in starea ei si la banii astia rai vei mai gasi.
Bafta si ganduri bune.Te rog scuza ma de offtopic.
Ps Mercedesul l am dat ca a picat pompa si nu aveam bani sa l fac,plus ca avea niste probleme in acte,rezolvabile dar cu ceva umblatura si paralute.crede ma si acum regret ca nu l am tras pe dreapta sa l repar in timp.Noul proprietar a reparat o si a mers zi de zi cu ea,cred ca mai merge si azi nu l am mai vazut de vreo trei ani.
azraell
chiar te intereseaza ce zice lumea?? as da orice sa conduc si eu putin o masina d-asta !!! UP de la mine si daca intr-adevr esti hotarat sa o vinzi... spor la vanzare
zarra68
Deja salivez,fa-i si o poza cu bordul sa lesine lumea pe aici,un up de la mine.
sorin_pan
Felicitari pentru cum este intretunuta, eu sa fiu sincer nu as da o. Un UP de la mine
marius1978
Arata foarte bine masina si de asemeni are si o culoare foarte frumoasa. O aranjeaza de minune verdele 57, e facut pentru 1100. Bafta!
anton11
Sincer, anuntul asta ar trebui sa stea mereu sus ! Nu ne mai intalnim cu asa ceva .
kxz
QUOTE(anton11 @ 13 Mar 2011, 23:28)
Sincer, anuntul asta ar trebui sa stea mereu sus !  Nu ne mai intalnim cu asa ceva .
*



arunca un ochi aici: http://www.daciaclub.ro/Dacia-1100-t16993.html
andumi
@Dortmund
Salut! Ti-am trimis un email in weekend. Sunt interesat de achizitie.
Johnny
mda.......ce noroc au unii sa gaseasca astfel de masini la preturi rezonabile !
DORTMUND
Multumesc din suflet celor care mi-au adresat cuvinte de lauda vis a vis de masinuta dar eu nu prea nici un merit in pastrarea ei, tot ce am facut eu la masina a fost sa o aduc la zi atat din punct de vedere al actelor cat si o banala revizie-inspectie fiindca a stat multi ani la pastrare!!

Eeeee si fiindca am ajuns la capitolul asta, injurat fiind la propiu pe privat, nu m-a suparat foarte tare fiindca din fericire am scapat de tot ceea ce ma deranja in societatea romaneasca, traind mai mult de jumatate de an in Germania! mai trist e lipsa de respect vis a vis de anii care ma despart de cei doi care mi-au adresat cuvinte jignitoare, eu mergand pe 40...

haideti sa lamurim 2 aspecte foarte importante ca sa fie treaba clara si limpede:

1. Eu am cumparat aceasta masina cu 1300 euro, am sunat intr-o doara la cel care o avea la vanzare, eram sigur ca s-a dat de mult! Mi-a placut mult de tot masinuta si i-am dat arvuna toti banii pe care ii aveam la mine in acel moment, m-am zbatut, m-am agitat si dupa o luna am adunat toata suma!

Intre timp AM MAI CHELTUIT 300 EURO cu actele ca sa le aduc la zi, nu mai avea ITP de 4 ani, nu era inscrisa la fisc de 2 ani etc.
Se mai adauga ALTI 200 EURO cu cele necesare ITP-ului, adica baterie Varta, ulei, filtre, placute etc.
Fiindca aveam clar de gand sa tin masinuta am mai cumparat din diverse locuri piesele enumerate mai sus, la care se adauga o luneta spate si inca o roata completa, tot noua! Pretul lor cu toate taxele curierilor 400 euro!
am mai gasit si o raritate de carte Dacia 1100 manual de intertinere si reparatii(parca asa suna) pe care l-am luat de pe anticariat.net cu 100 RON!

Si iata cum cei care judecand superficial cred ca aceeasi masina luata cu 1300 euro este vanduta cu 2800 euro de un marsav samsar fara inima care si pe ma-sa ar vinde-o daca i se face o oferta concreta...au uitat niste amanunte care sper sa-i lamureasca acum si sa le para rau ca au gandit asa!!

Si al doilea aspect sunt o gramada de lucruri care ma scot din minti in Romania, de ieri am mai adaugat unul pe lista, anume ideea asta ca cei care aleg sa-si vanda masinile vechi, retro sau de epoca in Germania, Franta, Finlanda sau oriunde gasesc niste pasionati care dispun de resursele necesare(bani, garaj, timp, documentatie tehnica, piese etc.) sunt niste Pacepa ai targurilor auto, niste tradatori care intineaza nobilele idealuri gen Rabla, masina-cotet sau masina-depozit pentru cei care vand la taraba in piata!!!

Pentru ca in lipsa unui pasionat-cumparator la 1300 EURO, eu nu sunt atat de naiv sa sper ca o voi da aici, incerc doar dar deja mi-am planificat drumul pana la Rostock...

Cu alte cuvinte faptul ca o dau cu parere de rau dar FARA NICI O STRANGERE DE INIMA in privinta viitorului ei nu e deloc ok, trebuia sa o dau eventual in pierdere in tara unde respectul fata de trecut e o caracteristica anostra, nu?!...

Inca o data multumesc celor care au laudat masina iar pe cei care m-au criticat sper sa-i fi lamurit acum ca varianta vanzarii 'dincolo' e cea mai buna pentru ea!!!

Numai bine tuturor!


14 Mar 2011, 14:33:
Ma puteti contacta pe mail: keepwalking1972@hotmail.com

Nu am primit nici un mail referitor la masina, ii rog pe cei care mi-au trimis sa il mai trimita o data, am verificat si in spam!

Multumesc!
Ov
scuze de offtopic, dar nu inteleg de unde si pana unde trebuie sa le dai tu socoteala alora care-ti comenteaza pretul. Din punctul meu de vedere treaba e simpla: iti permiti, cumperi, nu, nu!

ontopic: frumoasa rau babuta smile.gif
andumi
Din pacate, asa suntem noi romanii...comentatori. Pacat ca exista astfel de lucruri, mai ales intr-un cerc atat de restrans cum este cel al pasionatilor de istorie, de orice fel ar fi ea.

V-am retrimis din nou un email direct pe adresa dvs.
marius1978
Pentru unii e usor sa jigneasca din spatele calculatorului pt ca sunt multi frustrati, pe care daca ii pui sa caute si ei o masina ca asta..., sau daca ii intrebi unde sa se uite la o masina... Poti cere si 5000 de euro pe ea, e munca ta, ai alergat pt ea, te-ai stresat, ai pierdut timp si ai platit pt ea, nu ai furat. Pe mine de vreo 14 ani ma blameaza "prietenii' ca vand masini, dar acum ma amuza cand ma fac pe la spate: bisnitar, samsar etc. BAFTA!
DORTMUND
Masina a plecat spre Germania, pe trailer din pacate, as fi preferat sa o conduc eu dar vremea de afara si mai ales prognoza pentru urmatoarele 3 zile m-au determinat sa nu risc vreun accident, chiar si minor. rolleyes.gif

Va ajunge la un dealer din Frankfurt-Oder, o sa urc pozele din garajul lui ce mai cuprinde cateva masini retro din anii 50-60.

Au ramas piesele si cand ajung acasa(trailerul a plecat din Craiova) o sa le fac poze, vreau doar sa-mi recuperez banii pe ele si le voi posta aici si pe celelalte forumuri.

Multumesc celor care au scris frumos despre masinuta! wub.gif

O zi buna tuturor!!

Ii rog pe moderatori sa mai lase topicul activ pana postez pozele din Frankfurt, sau daca vor sa-l inchida nu-i bai, multumesc pentru gazduire!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.