Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scumpire Duster
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Duster > Discutii generale - Dacia Duster
mmxii

Se pare ca Reno a inceput deja sa aplice noua strategie de asociere a marcii Dacia cu piata germana. Prima miscare: apropierea preturilor de cele din .de

Sursa: http://www.motorstory.ro/2011/03/dacia-dus...i-exact-cu-cat/

Oare vanzarile de Koleos by Samsung au depasit 100 de unitati in .ro ?

Trofin Liviu
Au scumpit ca sa aiba de unde sa faca ,,oferte speciale"!
Escape
QUOTE(Trofin Liviu @ 20 Mar 2011, 00:23)
Au scumpit ca sa aiba de unde sa faca ,,oferte speciale"!
*



vin acum ofertele de primavara laugh.gif
bobo77
Face pe dracu dacia oferta speciala, n-ai sa vezi asa ceva...
klaus
Este pentru prima data cand Dacia a recunoscut negru pe alb ca scumpirea are "caracter comercial" si nu are suport in vreo scumpire de factori de productie, adica pe romana pentru ca se poate, sa castige mai mult la bucata.
Lupamuttley
Totusi cred ca va exista o scumpire cu tot cu "reducerea de primava" in pretul masinii fata de anul trecut !
edit0r
Eu tot ce pot sa spun e ca am facut o configuratie Duster diesel mai spre full ca optiuni la 1 martie pentru o cotatie si ieri am facut fi aceeasi configuratie pe site-ul dacia sa mai cer o alta cotatie si pretul crescuse cu 142 euro...

Acum chiar daca e sa compar mare cu pere... stiu ca sunt in clase total diferite dar privite prin prisma mea (caut o masina diesel mare de familie) un Renault Fluence FULL e mai ieftin decit un Duster ceea ce e cam aiurea din multe puncte de vedere mai ales ca la Fluence capati discount masiv si la Duster creste pretul.
Acum din punctul meu de vedere iara am o dilema de-a dreptul enervanta: sa dau un pack xenon, incalzire in scaune, clima, insonorizare mai buna, scaune mai comode, senzor de ploaie si lumina, tempomat, consum mai mic, oglinda electrocroma, garantie 4 ani, calitate materiale net superioara, primii 50k km revizii gratis... samd

Acum nu zic, Dusterul o fi bun tehnic, pretul o fi corect (desi incep sa ma indoiesc de cind it tot scumpesc) dar pentru unii ca mine incep sa ma intreb daca este o alternativa buna ca masina de familie....

Na ca mi-am zis si eu oful...

Comentariile , parerile si criticile sunt binevenite

Multumesc
jay333
Tu stii ce fel de masina iti trebuie. Daca n-ai neaparat nevoie de 4x4 si garda la sol, mergi pe Fluence. Pack look pentru mine e o porcarie, n-as da niciodata bani pe asa ceva. Cand prospectam piata pentru o masina noua, ma tenta foarte mult un Megane 3; era mai dotat, design cel putin placut, materiale mai bune decat pe guster, chiar si pretul era mai mic (undeva pe la 12-13 mii euro fata de 13700 cat costa gusterul meu). Pana la urma am ales gusterul deoarece plecam destul de mult prin tot felul de locuri mai greu accesibile pentru masinile cu garda mai mica si tractiune pe 2 roti. Cu noile preturi nu stiu zau daca as alege iar guster.
edit0r
Jay, ca sa nu poluez topicul o sa deschid un altul... si continuam acolo daca ai rabdare si chef de taclale...
PaulT
QUOTE(edit0r @ 23 Mar 2011, 09:25)
Eu tot ce pot sa spun e ca am facut o configuratie Duster diesel mai spre full ca optiuni la 1 martie pentru o cotatie si ieri am facut fi aceeasi configuratie pe site-ul dacia sa mai cer o alta cotatie si pretul crescuse cu 142 euro...

      Acum chiar daca e sa compar mare cu pere... stiu ca sunt in clase total diferite dar privite prin prisma mea (caut o masina diesel mare de familie) un Renault Fluence FULL  e mai ieftin decit un Duster ceea ce e cam aiurea din multe puncte de vedere mai ales ca la Fluence capati discount masiv si la Duster creste pretul.
Acum din punctul meu de vedere iara am o dilema de-a dreptul enervanta: sa dau un pack xenon, incalzire in scaune, clima,  insonorizare mai buna, scaune mai comode, senzor de ploaie si lumina, tempomat, consum mai mic, oglinda electrocroma, garantie 4 ani, calitate materiale net superioara, primii 50k km revizii gratis... samd

Acum nu zic, Dusterul o fi bun tehnic, pretul o fi corect (desi incep sa ma indoiesc de cind it tot scumpesc) dar pentru unii ca mine incep sa ma intreb daca este o alternativa buna ca masina de familie....

Na ca mi-am zis si eu oful...

Comentariile , parerile si criticile sunt binevenite

Multumesc
*




Din punct de vedere spatiu interior Fluence este peste Duster. Din punct de vedere volum portbagaj la fel. Din alte puncte de vedere nici nu are rost sa le comparam. Daca nu parcurgi des drumuri care sa ceara garda mare la sol(si aici nu ma refer la niste forestiere nivelate) nu are sens sa te gandesti la un SUV sau crossover(indiferent de marca). O rutiera este peste ele la orice capitol pe sosea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.