Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am facut-o lata aseara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
daniM
Bai ,fratilor,am fost mortal azi noapte.M-am trezit acum vreo ora,sunt vreo doaj 'de grade afara dar mi-e frig de mor.Am iesit putin prin curte si prima senzatie a fost ca vine casa lu vecinu catre mine;sa-mi phoot una'parca am bila plina cu seminte care zornaie ca naiba.Dupa aia am fost sa fac un dus si cand mi-am vazut fata in oglinda am vrut sa ma internez.Imi mai aduc aminte ca am fost la gradina Gugulanu,si dupa vreo doua ore m-am luat in gura cu un caine care facea caru' mare pe acolo,abia m-au potolit aia,ca ,vorba lui Marty,daca beau sunt o javra de om.
Dupa gradina am ajuns pe la Babylon?,unde dracu o fi si asta,plin de romani,canta Mihai Vasile?cine dracu e si asta,impreuna cu joanghina aia de Bordas(asta e handiman ala din clipul lui Fernando);sa dilesc,si daca trag mâța de coada miorlaie mai frumos.Ei,si de acolo s-a bulit filmu'.Stiu ca am ajuns acasa,nu stiu cum ,cu cine si cand,nevasta-mea urla(cred!)mai tin minte ceva cu "divort" si "bagaje",atat.Partea nasoala e ca nu-mi gasesc telefonul,sun da' e inchis,ori mi l-a ciordit Mihai Vasile,ori l-am pierdut,ori l-oi fi dat pe vreo bere dracu',treaba e ca nu mai e .
Acum juma de ora(nu calculati ca oricum nu mai am notiunea timpului),m-am barbierit,m-am dusuit,mi-am luat toalele de Pasti si m-am dus de am luat niste flori lu' jandarma.Nu am crezut niciodata ca pu.lica ala de bulb mic de la floare doare asa tare cand il iei peste cap.Am impresia ca o sa mananc pufuleti vreo trei ,patru zile.
Cum dracu sa o dreg?
dandee
buna intrebare? mahmureala sau cu madam? mahmureala cu zeama de varza! cu madam (aici e mai complicat) depinde a cata oara e si de alte lucruri din interior? daca e prima scapi cu celebrul "ai dreptate, draga mea"! daca nu e prima...


p.s. trebuia sa-i fi dat si tu un telefon inainte...ca acum e pierdut!
yhattori
clasic. ciorba de potroace sau alte acrituri, niste macaroane cu brinza si smintina (da' nu prea mult ca ficatul saracu' abia mai duce), un lapte cu cacao + ceva fructe proaspete. n-or sa faca minuni dar te pun pe picioare.
daniM
Cu madam,asta e ca nu se intampla des ,ultima oara cand imi aduc aminte de asa ceva a fost cand s-a nascut a mica,deci prin 2008,da' am avut invoire,Azi-noapte parca am fost posedat,ce e acum la gura lu' patroana... in Japonia e o mica neintelegere.Mi-e frica sa nu-mi sparga monitorul,zboara lucrurile prin casa mai ceva ca in X-Files.
Marty
Ma, io zic sa te asiguri prima data ca n-ai venit cu vreo panarama acasa. Daca nu, pune mina si cauta pe haine de urme de ruj/rimel/gloss si alte cenzurat d-astea
dandee
radmasa.gif radmasa.gif tu zii ai dreptate, draga mea! si jur ca (nu) e ultima oara! pe urma daca ai avut bilet de voie ce plm mai vrea? sau zii ca te duci sa bei o bere ca sa te dregi icon_mrgreen.gif
yhattori
la madam ii iei un abonament pe un an cu extraoptiuni la al mai tare gigolou din oras si te iarta.
corbex
Reteta lui Victoras, trecuta prin nenumarate verificari confirmate, e compusa din 2 kile de apa (de preferat cu bule) urmate de o bere rapida.
AR-18-MOS
@dandee, bilet de voie a avut in 2008. wink.gif
daniM
QUOTE(Marty @ 16 Mar 2011, 16:21)
Ma, io zic sa te asiguri prima data ca n-ai venit cu vreo panarama acasa. Daca nu, pune mina si cauta pe haine de urme de ruj/rimel/gloss si alte pulameauri d-astea
*


Nu,ca nu fac de astea,pe bune.Stie si ea.Nu mai vad bine cu ochiul stang(sper ca e dela bere)si mi-am prins mana la microunde,ca halesc niste pireu tare,mi-a cazut ala ca piatra cubica in stomac,sa-mi bag paula.Sunt defect.

16 Mar 2011, 16:29:
Phutu-mi capu meu,am vazut o reclama la bere,si am vomitat ceva ..nuș' ce dracu ca misca ceva prin buda...
bucatzel
Pai ori iti ceri scuze sincere (pare-se ca n-a mers), ori minti/inventezi pana ti se albastresc talpile de rusine. Incearca sa tii minte ce spui, ca nu se stie cand o sa revina subiectul in discutie.

Io zic sa dai vina pe bautura.

"Draga, naiba stie ce-o fi bagat astia in rahaturile alea de sticle, ca doar n-am baut chiar in halul asta. Am baut io si mai mult de atat si nu m-am trotilat in halul asta".
kog
http://www.numaibeauniciodata.com sleep.gif
daniM
Cat dracu mai costa berea?Ca am avut vreo 900 lei de pe dinti(ca am lucrat toata saptamana ca prostu)si nu mai am bani nici sa-mi umflu roata la Skoda...

16 Mar 2011, 16:36:
QUOTE(kog @ 16 Mar 2011, 16:33)

Ce dracu mi-ai pus saitu ala,ca m-am deprimat de tot?Ma duc sa ma spanzur in pod.Ceau.
neumann
QUOTE(AR-18-MOS @ 16 Mar 2011, 16:25)
@dandee, bilet de voie a avut in 2008. wink.gif
*




Pai si era cu durata de valabilitate, sau cu numar de calatorii?
corbex
Trebuia sa-ti iei Logan, intra mai putin aer in roti.
daniM
QUOTE(bucatzel @ 16 Mar 2011, 16:33)
Pai ori iti ceri scuze sincere (pare-se ca n-a mers), ori minti/inventezi pana ti se albastresc talpile de rusine. Incearca sa tii minte ce spui, ca nu se stie cand o sa revina subiectul in discutie.
*


Ce sa-i spun?...ca am venit ca oaia bearca.N-am vrut?
OAP
Noah, astia tati cauta amu ce-i aia "bearca"....io zic sa o lasi asa...n-ai ce face...timpul rezolva...da incearca sa nu repeti paranghelia...
Markos
QUOTE(daniM @ 16 Mar 2011, 15:41)
Ce sa-i spun?...

Uita-te fix în ochii ei si zi-i ca ai avut o cadere de calciu.

user posted image
daniM
Da-o dracu,era sa cad de pe scaun...
OAP
pe scaun...se zice ca nu esti manga de ajuns daca poti sta intins pe podea fara sa te sprijini...
Marty
QUOTE(bucatzel @ 16 Mar 2011, 15:33)
Io zic sa dai vina pe bautura.

"Draga, naiba stie ce-o fi bagat astia in rahaturile alea de sticle, ca doar n-am baut chiar in halul asta. Am baut io si mai mult de atat si nu m-am trotilat in halul asta".
*

Asta, ori: "PLM, am baut si io cu baieti. Da, am depasit masura, da' ce kilu' meu, parca vin zilnic pilaf acasa..."

QUOTE(daniM @ 16 Mar 2011, 15:34)
Cat dracu mai costa berea?Ca am avut vreo 900 lei de pe dinti(ca am lucrat toata saptamana ca prostu)si nu mai am bani nici sa-mi umflu roata la Skoda...
*

Programu' de aseara a cuprins dedicatii fara numar de la Fernando + ca tot Caransebesu' ( - nevasta-ta) e mahmur azi.
corbex
N-ai bagat banii-n sutienu' cinteretei de la bar? Sau in chilotii dansatoarei de la bara?
C@talin
QUOTE(corbex @ 16 Mar 2011, 15:25)
Reteta lui Victoras
*


sa te cenzurezi pe covor ph34r.gif
FLP
Eu patesc frecvent treaba asta.

Te asiguri ca nu ai urme de slbz pe tine, te asiguri ca nu ai urme de femeie pe tine. Iti revii, suni un prieten sa afli ce s-a intamplat. Ii inchizi telefonu pe la jumatatea povestirii. Oricum erai beat, nu conteaza ce s-a intamplat.
Markos
QUOTE(FLP @ 16 Mar 2011, 16:03)
Eu patesc frecvent treaba asta.

Te asiguri ca nu ai urme de slbz pe tine


huh.gif HSBP...
FLP
Plm, tu nu ai beneficiat de un blowjob in masina pana acu? Daca aia are gura sparta mai cade si pe tine.

La bautura se intampla multe.....
C@talin
so sxga prin batista
SiloS
QUOTE
La bautura se intampla multe.....


Adevarat...
pvd2010
Ai nevoie de un nou avatar...

[attachmentid=1627705260]
bion
Eh nu-chiar asa cum zice gugulanu. Dramatizeaza la chestia cu " mi-e rau" Dac`a recunoscut calculatorul si nimereste sa scrie e o betie banala nu penala. Spaima mare cred ca e moldoveanca si amenintarea ca il da afara si ca n-a marcat banu` acasa.
Oricum daca a spart numai 900 Roni afost o mica agapa tovaraseasca.
Io am umplut monitoru firmei cu placinta cu ludaie cand am citit posturile cu :
Sa te caci pe covor...
Eu patesc frecvent treaba asta. radmasa.gif

Efecte mai neplacute ale excesului de distilate am suferit io cu un amic cand nu am reusit chibitati de doi boschetari beti sa bagam cazanul amicului intr-un garaj in care normal intra si-un microbuz. Solutia a fost ca dupa o ora de manevre nereusite " cui pe cui s-a scos". Amicu a dus din spais o rezerva de a Moskovskaya si dupa ce ne-am revenit de la ea s-a parcat limoul din prima. Ma rog am uitat sa-i spun lu` ala FRAAANNAAAA BAAA dar preventiv in fundul garajului puseseram mai de mult niste causugiuri vechi asa ca zidul a scapat intreg.
Norocul meu e ca nu faceam urat cand beam si nu mi se rupea filmul era doar mai incetosat pen-ca aveam un moment in care nu mai imi trebuia beutura si gata.
FLP
Atentie, eu nu sunt insurat.

daniM, sper sa iti rezolvi problema cu sotia, banii si ce s-o mai fi intamplat da-i dracu.
bmwh548
Lasa-l ca n-a mai postat de mult. Ori n-a terminat sotia pomelnicul ori incearca sa o impace.
bion
Se vede ca nu esti insurat. Pai e exact invers.A fu..u banii aia e problema nr. 1. Betia e pe locul doi.
Ex.: `Zguramati de gugulan neispravit . Ai pierdut tasca cu mulajele pentru lucrari . Ca mi-a zis mama sa nu te iau ca esti neam de betzici. Trebuia sa luam canapea la copil si tu ai beut banii .Se uita lumea la mine( municipiul Caranbeses e un sat mai mare ) si zice uit-o pe aia saraca . E aia de sta cu beticu` ala din Glimboca... icon_mrgreen.gif
Marty
QUOTE(bion @ 16 Mar 2011, 17:46)
placinta cu ludaie
Ce zici, maica acolo? Ce plm e aia ludaie?

QUOTE(bion @ 16 Mar 2011, 18:15)
( municipiul Caranbeses e un sat mai mare )
*

Adica e un fel de Deva, da' are doua giratorii?
kog
ludaie = dovleac
bion
Plasinta cu ludaie= placinta cu dovleac.
Da bre avea de prin anii `60 si un bloc vopsit in cotzche in centru. Cine statea in el era bastan de banatan. smile.gif
Am cata o poza dar n-am gasit.
ady77
Bre eu la ultima betie m-am imbatat asa de tare ca atunci cand m-am trezit am uitat ca m-am imbatat. Dimineata vine nevasta la mine si ma intreaba daca ma duc la munca, iar eu foarte mirat am raspuns da, nu stiam de ce plm ma intreaba daca merg la munca. Raspunsul a venit cand m-am ridicat in picioare tongue.gif



LE M-am imbatat miercuri si mi-a fost rau pana sambata plange.gif plange.gif
corbex
Tu ai nevasta care te-a luat din cauza valorilor tale morale si nu se da la tine, te respecta. Pe daniM l-a luat din cauza lu aia 900 de franci.
tribunul
QUOTE(ady77 @ 16 Mar 2011, 19:07)
Bre eu la ultima betie m-am imbatat asa de tare ca atunci cand m-am trezit am uitat ca m-am imbatat.

Daca te imbatai stiai sigur a doua zi. Poate ai baut un ceai cu rom si te-a luat somnul mai devreme.
corbex
radmasa.gif
ady77
QUOTE(tribunul @ 16 Mar 2011, 19:28)
Daca te imbatai stiai sigur a doua zi. Poate ai baut un ceai cu rom si te-a luat somnul mai devreme.
*


Sa o intrebi pe nevasta-mea la Lepsa daca nu ma crezi wink.gif
bion
Cazul tipic al beticului insurat. Unchiul unui coleg dintr-o comuna de pe langa TM suda cam des. Intotdeauna a doua zi avea dureri de cap si oase si vanatai. Banuia ca erau eczeme de asfalt. Totusi avea niste dubii. A simulat o betie si-a vazut ca vanataile si migrenele nu erau de la asfalt ci de la sucitoru` cu care-l mangaia nevasta de cate ori adormea beat. Restu povestii e in dosarul de la procuratura biggrin.gif
Victoras2001
Bravo frate, esti liber. wink.gif
adită
ce caterinca radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
cdadan
Eu cred ca in cazul de fata nevasta e de vina. Reactioneaza absolut exagerat. Inteleg ca scaparile astea se intampla o data la cativa ani. Rezonabil, acceptabil.
Trebuia sa te intrebe de sanatate, sa-ti faca un ceai, chestii d-astea. Ca erai oricum distrus. Pe urma daca voia sa se "revanseze", exista "n" metode, mult mai diplomatice. Sa te puna sa sponsorizezi cadouri, in compensatie. Sau sa speli o luna vasele. Sau sa-ti aduca aminte zilnic, in urmatoarele 3 luni, ca nu-i frumos sa te imbeti ca porcu.
Cum sa-ti faci bagajele si sa pleci? N-ai drepturi la tine acasa? Stai la socrii?
ady77
QUOTE(cdadan @ 16 Mar 2011, 20:14)
Eu cred ca in cazul de fata nevasta e de vina. Reactioneaza absolut exagerat. Inteleg ca scaparile astea se intampla o data la cativa ani. Rezonabil, acceptabil.
Trebuia sa te intrebe de sanatate, sa-ti faca un ceai, chestii d-astea. Ca erai oricum distrus. Pe urma daca voia sa se "revanseze", exista "n" metode, mult mai diplomatice. Sa te puna sa sponsorizezi cadouri, in compensatie.
*


De unde o stii pe nevasta-mea? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
daniM
QUOTE(corbex @ 16 Mar 2011, 16:40)
Trebuia sa-ti iei Logan, intra mai putin aer in roti.
*



Am
QUOTE(FLP @ 16 Mar 2011, 17:03)
Eu patesc frecvent treaba asta.

Te asiguri ca nu ai urme de slbz pe tine, te asiguri ca nu ai urme de femeie pe tine. Iti revii, suni un prieten sa afli ce s-a intamplat. Ii inchizi telefonu pe la jumatatea povestirii. Oricum erai beat, nu conteaza ce s-a intamplat.
*


Care tel deja i-am dat inchis la Relatii cu fraierii

QUOTE(bion @ 16 Mar 2011, 18:46)
Eh nu-chiar asa cum zice gugulanu. Dramatizeaza la chestia cu " mi-e rau" Dac`a recunoscut calculatorul si nimereste sa scrie e o betie banala nu penala. Spaima mare cred ca e moldoveanca  si amenintarea ca il da afara si ca n-a marcat banu` acasa.
Oricum daca a spart numai 900 Roni  afost o mica agapa tovaraseasca.
Io am umplut monitoru firmei cu placinta cu ludaie cand am citit posturile  cu :
Sa te caci pe covor...
Eu patesc frecvent treaba asta. radmasa.gif
Efecte mai neplacute ale excesului de distilate am suferit io cu un amic cand nu am reusit chibitati de doi boschetari beti sa bagam cazanul amicului intr-un garaj in care normal intra si-un microbuz.
*



Moldoveanca esti tu,asta-i mai gugulanCA CA mine,ca-s nascut in Cugir...

QUOTE(Marty @ 16 Mar 2011, 19:21)
Adica e un fel de Deva, da' are doua giratorii?
*


Are unu si ala -i ca sula.;acu m-am trezit parca mi-a fatat mâța-n gura...

16 Mar 2011, 21:33:
QUOTE(corbex @ 16 Mar 2011, 20:17)
Tu ai nevasta care te-a luat din cauza valorilor tale morale si nu se da la tine, te respecta. Pe daniM l-a luat din cauza lu aia 900 de franci.
*


Asta poate la tine in familie,la mine nu.
cosmin_2300
QUOTE(daniM @ 16 Mar 2011, 20:30)
Care tel deja i-am dat inchis la Relatii cu fraierii
*


Vezi poate ai telefonul la prietenii de pahar smile.gif
Știu cazuri în care văzând că prietenul e mort de beat, i-au luat actele, telefonul și banii (evident că i le-au dat a 2-a zi .... ).
daniM
QUOTE(cdadan @ 16 Mar 2011, 21:14)
Cum sa-ti faci bagajele si sa pleci? N-ai drepturi la tine acasa? Stai la socrii?
*


Nu "bagaje" io, ca bordeiu-i pe numele meu...nenea Dubluion ,ai limba foarte ascutita,sa nu te-ntepi cu ea....
FLP
pai ai rezolvat bre pana la urma sau nu?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.