Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatie GPS MioMoov 402
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
mmgmarius
Gps lasat pe podeaua masnii, in dreapta. Seara l-am gasit cu dusplayul crapat. Ctie cineva unde il pot repara si cam cat costa? Din cate observ e crapat decat geamul de protectie. Metionez ca nu mai merge sa fac nimic pe el.
Multumesc!
Lostboy
Dacă merge, am eu un ecran de mio moov 500 funcționabil.
mmgmarius
si crezi ca se potriveste? da=mi un pm cu id tau de mess sau un nr de tel. merita incercat. Multumesc!

nu mai are nimeni pareri?
Lostboy
ai pm
gotty
daca nu mai merge nicio functie e spart touchscreenul nu doar ecranul de protectie.
Lostboy
De potrivit nu știu ce să zic, ÎNSĂ are aceeași rezoluție și aceeași dimensiune a touch-ului.
mmgmarius
din ce m-am uitat pe net al meu are display cu diagonala de 4.3" iar al tau are diagonala de 4.7". Nu cred ca se potriveste. Oricum tinem legarura la telefon.
Lostboy
ok
Wolverine
Eu am avut display-ul spart la un Mio P560 si nu mergea fuctia de touch.

De schimbat display-ul l-am schimbat la o firma din Oradea care e service autorizat Mio. (de ei am aflat de pe site-ul Mio).

Reparatia a fost scumputa undeva la 2 mil si ceva, display-ul fiind 120 de ron daca imi aduc bine aminte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.